Hei, sulle voisi sopia tämä ihmisoikeusministerin pesti ...
Kokoomuksen pelihän on tämä: Se vuorottelee hallituksessa kepun ja demareiden kanssa ja hivuttautuu kohti tuhoavia päämääriään. Heidän tuhonsa kohde on tavallinen kansa ja kaikki, se hyvä, mikä maahan on rakennettu. Motiiveja voivat kertoa taloustieteeseen erikoistuneet psykiatrit, neurologit ja muut talouden tutkijat. Riistäjä-geeni taitaa olla uusimpia löydöksiä.
Koko ajan ollaan lähempänä sitä, että Suomea johdetaan kuin suuryritystä, jonka ainoa tarkoitus on tehdä rahaa harvoille ja valituille. Yksi puolue sanelee säännöt, hallituskumppaneista viis. YT-neuvottelut ovat käynnissä koko ajan. Miljoona kansalaista on jo heivattu laidan yli köyhyyteen, sairauksiin ja kurjuuteen. Maan uusista luonnonrikkauksista saavat hyötyä vain ne, joilla on pätäkkää tilit täynnä.
Kepu ja demarit ovat kokkareiden manipuloitavissa ja antavat heidän vaan vedättää itseään vuosi vuoden perään. He tekevät juuri sen, mitä heidän halutaan tekevän. Heille annetut, tärkeiltä kuulostavat postit saavat heidät tanssimaan tyytyväisenä rivitanssia kokkareiden kanssa.
Tällainen manipulaatio voidaan katkaista vain sillä, että ei suostu manipuloitavaksi. Ettei suostu enää pelaamaan kokkareiden säännöillä, vaan alkaa pelaamaan omilla säännöillään. Niinhän paska-kokkareetkin tekevät, demokratiasta ja kansan tahdosta huolimatta.
Pääministeri kehottaa kansaa keskustelemaan talouspolitiikasta. Miksi ihmeessä, kun sillä ei ole mitään merkitystä. Kun he tekevät kuitenkin, mitä itse lystää.
Kokoomukselle ihminen on vain riesa, josta on päästävä eroon niin nopeasti kuin mahdollista, kunhan on ensin otettu irti se, mitä irti saadaan.
Muistutukseksi vielä oikeistolainen tapa tehdä politiikkaa:
1. Kiellä, kiellä, kiellä ...
2. Peittele, peittele, peittele ...
3. Valehtele, valehtele, valehtele ...
4. Johda harhaan, johda harhaan, johda harhaan ...
5. Vähättele, vähättele, vähättele ...
6. Palaa kohtaan 1 ....
Presidentti peräänkuuluttaa suvaitsevaisuutta. Tässä on suvaittu 15 vuotta sitä sun tätä. Tarvitseeko Suomi oikeudenmukaisuusministerin? Kuka on siihen pestiin sopivin näistä nykyisistä nilkeistä, joista useimpien paikka olisi vankilassa, kuten varkaiden paikka on.
Tuhoavien ihmisten puolue
Alhaisia ihmisiä
0
128
Luetuimmat keskustelut
Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että
Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.881283Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu28816- 13787
Mieti oikeasti
Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.38766- 90705
- 46688
kene ajoi "kolarin"?
"Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl17687Pahin tapa satuttaa toista
On jättää toinen vaille mitään vastausta. Erityisen kipeää se tekee sillon jos toinen ghostaa.79684- 58628
Minulla on joskus ikävä sinua ja ajattelen sinua joskus.. edelleen
Olin joskus niin rakastunut sinuun. Olin onnellinen, että kohdattiin ja kun vain tiesin sinun olevan olemassa. Täytit aj27627- 65610
Alkaa jotenkin nyt kuvio hahmottuu täällä
Sellainen vaikutelma tästä alkaa tulla, että täällä on joku pieni porukka, joka tuntee toisensa tai ainakin pelaa samaan85595- 41581
Jos kaivattusi on
Varattu niin miksi et antaisi asian olla hänen suhteen. Miksi ylipäätään vielä jatkat?47556Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa55544- 43534
Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.129527Kylän tielle remonttia?
Mitäköhän kylän tielle ruvetaan tekemään ku laitettu tuommoset töpsät muutamien suojateitten kohille?13512Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31495- 9485