Talveksi lämpöön vai kylmään?

fenno.maani

Fenniksen mietintämyssyssä on ollut viimeaikoina kovasti paljon säpinää, kun on pitänyt miettiä miksi kaikista puolueista juurikin kokoomus tahtoo ylettömät määrät kaikenlaisia maahanmuuttajia Suomeen niin paljon kuin vaan ikinä kerkiivät?
Ja tänä aamuna Se älynväläys heitti mietintämyssyni ilmaan : Hellurei, keksintö on valmis kirjoitettavaksi Teille.
Eli miten kaikki alkoi: kun Fennis syntyi, ei vaitiskaan…
Vaan Laura Räty (kok) sanoi tässä taannoin jossain lehdessä, että jos pääkaupunki-seudun kunnat ei ala yhdistyy, niin ne on pakotettava yhteen. Ei hän nyt ihan kirjaimellisesti noin sanonut, mutta sinnepäin ja rupesin miettimään, että pakko ei ihan ole porvarien vaan kommunistien sanavarastoa. No laitetaan asia mietintämyssyyn.

2.
Oli tässä keskustelua että Helsingin ja Valtaan yhdistymisestä pitäisi alkaa keskustella, mutta Vantaa antoi Helsingin kosintaan rukkaset siis aije keskustelun keskustelemisesta ei sovi Vantaalle. Nyt sitten kävi ilmi että Vantaan kaup.johtaja (muistaakseni SDP) pesti päättyy kohta. Ja yllätys yllätys tilalle kaavaillaan kokoomuslaista. Miksiköhän ? = HELSINKI VANTAA = HELVANTA =? No laitetaan asia mietintämyssyyn.

3.
Miksi Kokoomus sitten tahtoo mahdollisimman paljon maahanmuuttajia Suomeen?
Yritykset tarvitsevat paljon ostajia, jotta yrittäjät saavat bisnestä ja rahaa, joo aika hyvä, mutta mietintämyssyssäni on aika hiljaista. Kellot eivät kilkata tässä vaiheessa vielä.

4.
Kunnes tänä aamuna kävi ilmi, kiitos YLE Radio Suomi, että lähes kaikissa puolueissa on Ydinvoiman puolustajia ja vastustajia, paitsi kokoomuksessa, lähes 99,9% kannattaa Ydinvoimaa.
Siis miksi lämpimistä maista tuodaan ylettömät määrät ihmisiä palelemaan Suomen pakkasiin?
Suomessa on 5 miljoonaa ihmistä ja 5 Ydinvoimalaa. Ring ring any bell ?
Kun Suomeen tulee ylettömät määrät ihmisiä niin ne tarvii lämpöä eli saamme lisää Ydinvoimaloita.

Kiitos, kumarrus ja taputuksia…. Ei ihan vielä, vaan nyt tulee upee Finaali:
Miksi Vihreät poliitikot tahtovat kaikki mahdolliset mamut Suomeen?
Siis haluavatko Vihreät Niitä Samoja Ydinvoimaloita suomeen kuin Kokoomus! Jep Jep :)

Nyt saa taputtaa! Nyt se asia on Ratkaistu!

Vihreitä viedään kuin pässiä narussa : oi oi oi ei me tahota ytinvoimaloita, se on kakkaa, ui ui ui

http://www.youtube.com/watch?v=OVYAVTI73xg

tytär naitu eduskunnassa on ja kaikki karkelossa
pyörii huippu hurmiossa niin kuin pässit naruissaan

Ydinvoimaloille tietä antakaa, nyt kuullaan kokoomuksen puhujaa
hän puhuu aina valheita, eikä siitä kyllä selvää saa
mut silti kaikki taputtaa, ei huoli kestä kauempaa, kun pyörii EU

lalalallalala

2

147

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ja jotta tarkoitusperäni ei jää kenellekään selväksi, niin fennis : Vastustaa Ydinvoiman Vastustamista.
      Mutta Vihreät kusee reilusti omaan pesään : Mitä enemmän Suomessa on asukkaita sitä enemmän tarvitaan lämpöä eli YDINVOIMALOITA. jep jep.
      Ja nyt sitten fenniskin nauraa : ) ja taputtaa : Hyvä Vihreät, Olette Loisto Puolue ajamaan Ydinvoimaloita lisää Suomeen.

      Oletteko te kaikki ihmiset jotain pässejä, joita viedään narussa?
      Kokoomus syöttää lusikalla ihmisille niiden omaa paskaa ja te kiitätte ja tahdotte lisää.
      Se on niin ihanaa, niin komea pukukin ja ne hampaat ja osaahan hän franskaakin, suomesta ei niin väliä, mutta franskaa osaa HÄN.

      Te ette tunnu ymmärtävän että fiksut kusettaa aina ja siksi aina suuriosa on köyhiä. Koska viisaat ovat rikkaita ja tyhmät ovat köyhiä, ilman köyhiä orjia ei olisi Heitä Rikkaita. Rikkaat ovelina myy köyhille niiden omat skeidat hienossa paperissa.
      Jokaisessa maassa super-rikkaita on 1% loput 90% on tavallista ja köyhällistöä, joka odottaa suu ammollaan lusikkaa rikkailta, otetaan kaikki se mitä saadaan. Näinkö te tahdotte asian olla?

      Teidän täytyy ymmärtää että kun ääri-fiksut, eli kokoomus tekee jotain niin silloin raha valuu aina ylöspäin. Jos te sitä tahdotte niin äänestäkää vain Kokoomusta, mutta älkää sitten itkekö kun rikkailta putoavat almut eivät ihan riitäkään kaikkeen elämiseen. Soriii.

    • Ja huomioikaa myös se että rikkaat kyllä pärjää AINA riippumatta mikä puolue on "vallan kahvassa".
      Muistatteko kun SDP Keskusta Hallituksessa v 2005 poisti varallisuusveron rikkailta?

      Fennis muistaa miten Ben Zyskowicz eduskunnassa seisten kiitti SDP.tä ja Keskustaa, että tekevät Kokoomuksen työt.
      Suurin piirtein Zyssen lause meni näin, (muistista) : ”Kiitos, tuota me emme olisi pystyneet tekemään jos olisimme olleet hallituksessa, mutta kiitos meidän työmme tekemisestä.”
      Siis Kokoomus osaa tehdä parempaa politiikkaa omalle väelle jopa oppositiosta. Bravoo!
      Laki tuli voimaan 1.1.2006. ja vaaleissa 2007 koko kansa kiitti SDP.tä !! (= vaalimenestys olikin vaaliromahdus)
      Ja porvarit Kiitti SDP.tä pudottamalla sen hallituksesta. Ajatelkaapa ja niinkin paljon kuin SDP teki rikkaiden edun eteen, siltikään eivät porvarit huolineet SDP.tä hallitukseen? Miksi?

      Minä kuolen nauruun. Että minä tahdon lisää tätä huvia! Tämä on loistavaa!
      Ben ”Zysse” Zyskowicz on maailman paras poliitikko, jopa oppositiossa!

      Lauletaas taas yhdessä
      http://www.youtube.com/watch?v=OVYAVTI73xg

      tytär naitu eduskunnassa on ja kaikki karkelossa
      pyörii huippu hurmiossa niin kuin pässit naruissaan

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä tapasit kaivattusi

      ensimmäisen kerran?
      Ikävä
      78
      1002
    2. Jani Wickholm on kuollut

      Tämä oli Janilta hieno laulu. https://youtu.be/72wWxqWon7k?is=5HKdV-H8yY466YXm
      Kotimaiset julkkisjuorut
      86
      788
    3. J-mies, miten voit olla niin varma siitä

      että minä olen juuri se nainen, kenen ajattelet ja haluat minun olevan, se kenelle avaat ajatuksiasi ja tunnustat syvimp
      Ikävä
      81
      735
    4. Aattelin nainen

      Jos oppisin puhumaan. Rehellisesti, rennosti ja hetkessä.
      Ikävä
      119
      724
    5. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      59
      717
    6. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      108
      666
    7. Alan pikkuhiljaa olemaan sinut

      sen asian kanssa, että en tule enää löytämään ketään. Mikä tilanne sinulla on ja miten olet koittanut ratkaista tilante
      Sinkut
      112
      577
    8. Mennään näin sitten

      Ettei kohdata enää.
      Ikävä
      47
      560
    9. Pohjola talo

      Kuka arvaa lähimmäs miten nopeasti tulee konkurssi uusilla yrittäjillä
      Kuhmo
      18
      518
    10. Pystytkö pitämään

      Taukoa ja eroa ihan hyvillä mielin vai tekeekö tiukkaa
      Ikävä
      41
      498
    Aihe