Janne Laakkonen kovassa nousussa

Zeen Hart

Kokoomuksen tuleva voimahahmo Janne Laakkonen on kovassa nousussa Siuntio-Lohja alueella.

12

2953

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kukaan ei tunne

      ja kysyy, että kuka Janne Laakkonen? Täysin nowbody man!

    • heartg

      käyttää yli 100 000 vaalimainontaan ja mene läpi

    • ääni_ehdokkaalle

      Laakkonen on vaarallinen kaveri. Kova yrittämään mutta valehtelee ja lupaa kaikkea tilanteen mukaan. Omasta kunnastaan sai kenkää hallituksen puheenjohtajan paikalta vuosi sitten kun oli niin hankala eikä ottanut vastuuta mistään. Kaverin taustaryhmänä toimii paikalliset kylähullut.

      Jos tulee valituksi niin varmasti tullaan kuulemaan myöhemminkin. Tiura jää sitten kakkoseksi ja kokoomuksessa ollaan tyytyväisiä. Oman ryhmänsäkin onnistui paikallisella tasolla rikkomaan alle vuodessa.

    • ??

      Who the fuck is Janne Laakkonen?

      • Porttukallian keisar

        Janne Laakkonen? Onkose Porttukallian keisari?.


    • pliis pliis pliis

      Kovassa nousussa? Hurraa ja eläköön!!!!!

      Tiedoksenne: Janne Laakkonen teki loistavan yhden vuoden puheenjohtajuuden Siuntion kunnanhallituksessa. Sen jälkeen homma oli valmis ja herra joutui lähtemään sekä omien että muiden saatua "yhteistyöstä" mittansa täyteen.

      Janne Laakkonen, epäluottamusta yli puoluerajojen.

      http://yle.fi/alueet/teksti/helsinki/uusimaa/2010/02/siuntion_kunnanhallitukselle_annettiin_kenkaa_1412291.html?wireframe=text&browserArticleId=1412291&defaultArticleId=1412291&pageNumber=2

      Tehkää Siuntiolaisille palvelus: Äänestäkää Janne eduskuntaan.

    • ronki

      Olipas mukavaa kun toi pelle ei mennyt läpi! Lohjan kokoomuskin oli ton kannalla? Yäk

    • Riobondo

      Lohjan Kokoomus oli Jannen hurmaamina (lue vanhat) mutta nuoriso tuntee tuon öykkärin niin hyvin ettei ääntään likaa!

      • koksu

        Patinen jäi pienellä äänillä valitsematta ja nyt Laakkonen tosi onneton--miksi--
        olitko Jussi niin loukkaantunut ettet halunut jatkaa--olisit nyt kansanedustaja--
        mutta kiukkuttelut kuuluu lapsille--ei päättäjille..


    • reservin upseeri

      Taitaa Laakkonen jatkaa politiikassa pitkää. Lakimieskoulutus ja erinomainen esiintyminen on valttia, jota usealta alla 40v poliitikolta puuttuu.

      Käytti paljon tosiaan omaa rahaa ensimmäiseksi kerraksi. Joku taho kertoi, että yli 110.000 euroa, jotka oli säästänyt kymmenen vuoden aikana palkastaa. Pitää hattua nostaa kaverille.

      Ei muuta kuin ensi vaaleihin mukaan. Kuulemma Ville Itälä olisi haluamassa kaveria Luxemburgiin tilintarkastustuomioistuimeen isolle pallille. Laakkonen on kuulemma jo kerran kieltäytynyt, mutta annettu aikaa kesäkuun loppuun miettiä uudelleen. Palkkaedut suuremmat kuin Suomen pääministerillä.

      Nyt nähdään onko raha tärkeämpää kuin eduskuntaa meno.

      Tsemppiä nuori mies, sinulla on kaikki mahdollisuudet edessä!

    • Jore67

      Ettei vaan Laakkonen ois ihan ite kirjoittanut tuota ensimmäistä ja viimeistä viestiä😂

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saisinpa halata sinua joka päivä

      ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a
      Ikävä
      62
      6673
    2. Nykymiehet odottaa, että nainen lähestyy?

      Perus luonnonlaki menee päinvastoin! Oletko nähnyt luontodokkaria jossa naaraat juoksee uroksien perässä??? 🦁🫎🦍🐒🦦�
      Ikävä
      212
      5266
    3. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      61
      4491
    4. Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki

      Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K
      Maailman menoa
      102
      3761
    5. Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin

      Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii
      Maailman menoa
      73
      2931
    6. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      66
      2817
    7. Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne

      Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja
      Maailman menoa
      114
      2590
    8. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      20
      2017
    9. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      62
      1917
    10. Muistattekos kun kaupassa piti pyytää tavarat myyjältä

      Edes kahvipakettia ei saanut itse valita, vaan myyjä nouti sen hyllystä tiskille. Jos osti jauhelihaa, niin se jauhettii
      Maailman menoa
      255
      1811
    Aihe