Hohheli taas vauhdissa

Osaako kukaan neuvoa miten tuon ylläpidon saisi vihdoinkin hereille. Hohheli on taas tänäänkin laittanut saman viestin ja linkkilistan jo 19 kertaa. Pahimmillaan tuossa klo 11.00 jälkeen minuutin välein kaikkiin keskusteluihin aiheesta riippumatta. Eikö tuollaista kusipäätä saada millään kuriin. Jos ei ylläpito puutu asiaan niin pitäisiköhän jonkun hakkerin selvittää tuon roskalinkkaajan osoite.
19416
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Kielletty: Massapostittaa puheenvuoroja tai lausuntoja. Toisin sanoen saman sisältöisen viestin lähettäminen useampaan kertaan tai jo kertaalleen poistetun viestin uudelleen postittaminen palstoille on kielletty

Äänestä
  • Kerro tuo sähköpellelle.

    Äänestä

Hän tietää jo eikä tee kiellettyä.

Äänestä

Tuota yhtä hörhöilyä on hohheli tuupannut tänne viikon sisällä yli 180 kertaa.
Jos tuo ei ole massapostitusta, niin mikä sitten?

http://keskustelu.suomi24.fi/search/s24search/(tupruttelun) tid:5433 created:[1300312800 TO 1301003999]?sort=created&perpage=25&term_keywords=

Äänestä
  • Ensinnäkin, se ei ole hörhöilyä vaan asiatietoa.

    Toiseksi, se on postattu joka kerta vastauksena huuhaa-hörhöjen huuhaa-hörhöilyihin.

    Äänestä

Hohheli ei älyä tekevänsä itse parasta myyräntyötä AGW aatteen
nakertamiseksi.
Sillä on niin ohut kallo että tyhmyys paistaa läpi.
Kaikki näkevät minkäläisia hihhulit oikeasti ovat.
Toisaalta tein vähän selvitystyötä vuosi sitten niin tuli selville että hohheli spämmäilee myös lasten roolipeleihin esiintyen lapsena, sen nikkiä en nyt muista, mutta jos jotain kiinnostaa, sen saa helposti Googlaamalla.
Myös se häiriköi 2 lehden keskusteluissa, mutta taisi olla bannattu sieltä jo silloin.

Äänestä
  • Olet mielisairas. Mene hoitoon!

    Äänestä

  • Joo kumma etteivät omat joukot laita hohhelia ruotuun vaan antavat hänen pilata noin pahasti agw aatteen.

    Se on ainakin varma, että hohheli tekee hommaa ilman palkkaa, koska niin hullua ei voi olla, että maksaisi tuollaiselle korvausta. Mutta jospa hän onkin "öljyfirmojen kätyri"

    Äänestä

  • 4+8 kirjoitti:

    Joo kumma etteivät omat joukot laita hohhelia ruotuun vaan antavat hänen pilata noin pahasti agw aatteen.

    Se on ainakin varma, että hohheli tekee hommaa ilman palkkaa, koska niin hullua ei voi olla, että maksaisi tuollaiselle korvausta. Mutta jospa hän onkin "öljyfirmojen kätyri"

    Tuo hohhelointisi ei muuta millään tavalla niitä faktoja, että ilmasto lämpenee ihmiskunnan tupruttelujen takia, jäätiköt sulavat, merenpinta nousee jne.

    http://climate.nasa.gov/keyIndicators/
    http://climate.nasa.gov/evidence/
    http://climate.nasa.gov/causes/

    http://ilmatieteenlaitos.fi/ilmastonmuutos/
    http://ilmatieteenlaitos.fi/ilmastonmuutoskysymyksia

    Äänestä

"Sähköteurastaja" -niminen parodia typerästä ja ahkerasta sekakäyttäjä-sosiaalipummista joka istuu paskaisessa vuokjrakämpässään takoen yötä päivää kännissä roskaa Suoli24:lle on kyllä ihan hyvä - mutta vitsi alkaa olla kuluneenpuoleinen.

Keksikääpä joku muu hahmo välillä?

Äänestä
  • Kävisikö multinikkihohheli?

    Äänestä

  • huohh... kirjoitti:

    Kävisikö multinikkihohheli?

    Kävisikö nikkivaras-retard?

    Äänestä

Näkyyhän noi hohheli videot osuvan kipiätsi kun hohheli rakki älähtää.
Ovat minunkin mielestäni kovin osuvia, mua naurattaa, hohhelille tulee pipi.

http://www.youtube.com/watch?v=4WQV-LpXa60

Äänestä
  • Miksi sinulla hohheli ei ole mitään muuta elämää kuin häiriköidä tätä palstaa jokaikinen päivä aamuvarhaisesta iltamyöhään mielisairailla sekoiluillasi?

    Äänestä

  • kerropas hohheli kirjoitti:

    Miksi sinulla hohheli ei ole mitään muuta elämää kuin häiriköidä tätä palstaa jokaikinen päivä aamuvarhaisesta iltamyöhään mielisairailla sekoiluillasi?

    Vain sinä olet hohheli.

    Äänestä

  • huohh... kirjoitti:

    Vain sinä olet hohheli.

    Enpäs vaan sinä, nikkivaras-hohheli.

    Äänestä

Miksi sinulla hohheli ei ole mitään muuta elämää kuin häiriköidä tätä palstaa jokaikinen päivä iltamyöhäisestä aamuvarhaiseen mielisairailla sekoiluillasi?

Äänestä
  • Miksi sinulla nikkivaras-hohheli ei ole mitään muuta elämää kuin häiriköidä tätä palstaa jokaikinen päivä iltamyöhäisestä aamuvarhaiseen mielisairailla sekoiluillasi?

    Se ei kuitenkaan muuta millään tavalla niitä faktoja, että ilmasto lämpenee ihmiskunnan tupruttelujen takia, jäätiköt sulavat, merenpinta nousee jne.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


4+8 kirjoitti:

Osaako kukaan neuvoa miten tuon ylläpidon saisi vihdoinkin hereille. Hohheli on taas tänäänkin laittanut saman viestin ja linkkilistan jo 19 kertaa. Pahimmillaan tuossa klo 11.00 jälkeen minuutin välein kaikkiin keskusteluihin aiheesta riippumatta. Eikö tuollaista kusipäätä saada millään kuriin. Jos ei ylläpito puutu asiaan niin pitäisiköhän jonkun hakkerin selvittää tuon roskalinkkaajan osoite.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu