Keskusta nousee,-jihuu

Keskusta nousee ja korkkaa vaalit, niin kuin olen ennustanut koko ajan. Persuilla on vain yksi suunta ja se on alas.
32157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 32

Vanhimmat

Vanhasen rumba on alkanut
Kirjoittanut: Mikko Bernhard 26.4.2004 klo 11.52

Täällä tuntuu olevan hieman epäselvyyttä Pääministeri Matti Vanhasen tulevaisuuden suunnitelmista. Jos oikein haistan, niinkuin yleensä, niin Matti Vanhasen suunnitelmiin kuuluu olla Tarja Halosen vastaehdokas seuraavissa presidentin-vaaleissa. Matti Vanhasen suunnitelmiin kuuluu murskata Tarja Halosen haaveet toisesta presidenttikaudesta. Tämän hän tulee tekemäänkin.

Tätä suunnitelmaa hän toteuttaa järjestelmällisesti, keskustalaisella poliittisella viekkaudella, (joka muuten on sallittua) esiintymällä mediassa ja antamalla lausuntoja, jotka muka tukisivat demareita kaikkiin virkoihin,pankinjohtajista, euroopan keisareihin.

Näillä lausunnoilla Matti Vanhanen vain keräilee irtopisteet reppuunsa kuleksimasta, sillä esim Paavo Lipposen julkinen tukeminen euroopan johtajaksi on harkittua herrasmiesmäisyyttä, jota kansalaiset tulevat seuraavissa vaaleissa arvostamaan. Matti Vanhanen tietää tasan tarkkaan, ettei Paavo Lipposella ole mitään mahdollisuuksia ja näin ollen tuki hänelle on lähinnä symbolinen.

Äänestä
  • "Matti Vanhasen suunnitelmiin kuuluu murskata Tarja Halosen haaveet toisesta presidenttikaudesta. Tämän hän tulee tekemäänkin."


    Eikö Matti Vanhanen jäänyt kalleimmalla kampanjallaan kolmanneksi?

    Äänestä

  • Keskusta jihuilee!!

    Äänestä

Vaikka oli itse järjestämässä vaalirahaakin itselleen.

Äänestä

Väyrynen sanoi, jotta ei hän ole huolestunut Persujen noususta, sillä vaaliviikolla ne valuvat jo alaspäin.
No se oli Paavon sanoma, mutta kunhan vaali-ilta koittaa, niin jostakin nuo Persut ovat kaivaneet ne äänensä.
Itse olen melkoisen varma, että ei tuo suunta ole kuitenkaan kovin vauhdikas.

Tänään onkin kiva katsoa kun toimittajat leipovat Urpilaisesta uutta pääministeriä.
Ei ole minkäänlaista hiostamista, ja kysymyksetkin ovat alakoulun opettajalle soveltuvaa tasoa.
Eli kysytään, että olikohan oikein laskea ruoan arvonlisäveroa, ja onko Jutan rahat riittäneet kauneussalongeissa käynteihin sen jälkeen paremmin.

Sitten annetaan Jutan höpöttää pitkän aikaa, kuinka me sdp:ssä olisimme toimineet niin ja näin, ja kaikkea muuta mukavaa. niin ja tietenkinhän jutta saa itse kertoa mitä kaikkea hyvää he demarit tulevat kansalle antamaan halllituskautenaan.
Öklöttää jo etukäteen, kuinka kansalle valehdellaan.
Viimeisenä sitten halataan ja kiitetään, sekä toivotetaan erinomaista vaalimenestystä.
Eli nyt on odotettavissa Demarit/Urpilaismainos.

Äänestä
  • Odota vaan sellaista, mutta älä pety. Suuren rahan määräysvallassa oleva maikkari yrittää aivan varmasti lyödä Urpilaisen yhtä lyttyyn kuin yritti lyödä Soininkin. Soinin lyömisessä eivät onnistuneet, olisko Urpilainen helpommin lytättävissä, saas nähdä.

    Mutta kun vuoroon tulee Katainen ja Kiviniemi, niin niitä kyllä käsitellään silkkihanskoin.

    Äänestä

  • Urputtaja hokee samaa mantraa kuin vammainen "ise asiassa", me sosiaalidemokraatit", "kun kävin Veikko Hurstin leipäjonossa" (hakiko itselleen ilmaista leipää) , Tyhmä kana.

    Äänestä

  • Otsikossa hymiö:)) kirjoitti:

    Urputtaja hokee samaa mantraa kuin vammainen "ise asiassa", me sosiaalidemokraatit", "kun kävin Veikko Hurstin leipäjonossa" (hakiko itselleen ilmaista leipää) , Tyhmä kana.

    Kaikissa tapauksissa on tärkeää, että asiat on avoimesti esillä.
    Kaikissa tapauksissa on tärkeää, että asiat on avoimesti esillä.
    Kaikissa tapauksissa on tärkeää, että asiat on avoimesti esillä.
    Kaikissa tapauksissa on tärkeää, että asiat on avoimesti esillä.
    Kaikissa tapauksissa on tärkeää, että asiat on avoimesti esillä.

    Äänestä

  • Otsikossa hymiö:)) kirjoitti:

    Urputtaja hokee samaa mantraa kuin vammainen "ise asiassa", me sosiaalidemokraatit", "kun kävin Veikko Hurstin leipäjonossa" (hakiko itselleen ilmaista leipää) , Tyhmä kana.

    Veikko Hursti kuoli 2005.

    Äänestä

  • Tyhmä kukko kirjoitti:

    Veikko Hursti kuoli 2005.

    Olet huonokuuloinen. Urpilainen puhui isänsä työtä jatkavasta Heikki Hurstista.

    Äänestä

  • 25 kirjoitti:

    Olet huonokuuloinen. Urpilainen puhui isänsä työtä jatkavasta Heikki Hurstista.

    Urputtaja hokee samaa mantraa kuin vammainen "ise asiassa", me sosiaalidemokraatit", "kun kävin Veikko Hurstin leipäjonossa" (hakiko itselleen ilmaista leipää) , Tyhmä kana.

    Äänestä

jiihaa
persukoplan persukupla puhkee
tollee se menee ei taitavakaan imagokonsultti saa ihmeit aikaan....
kokematon on kokematon.
oudon tyhmii noi persut kun antaa ohjelmatoimiston voiteleman pellen kusettaa ja vedättää...
maisterisherra rupusakin messiaana
mut niin se vanha viisas sanoo et jos joku haluu tulla kusetetuks niin se takuulla tulee kusetetuks ja petokseen tarvitaan kaksi huijari ja se joka haluu tulla huijatuks.
ihan pahaa tekee vasureitten ja vihreitte valheelliset imelät mainokset.
mullon taas hirveen paljon ymmärtävii kavereita jotka osaa kampanjatoimiston voitelemina herättää sympatiat kuin suloinen koiranpentu teleoperaattorimainoksessa.
ainoastaan keskusta tarjoo asialinjaa ei kauniita ja rohkeita ja osallisuutta unelmien poliittisest saippuaoopperast.
eiks niit asioide hoitajia just valita miksei muut oo asialinjalla..eiks niil oo asiaa,siks on luotava mielikuva

Äänestä

Notta näkyy hyvin nousevan;-))))))

Äänestä

Missä päin keskusta nousee??

Äänestä

Nykyään ovat niin pohjalla, että luulisi olevan helppo nousta;-))))))

Äänestä

Jo korkkaavat? Taitaa maistua happamalta, nousiko peräti liikaa?

Äänestä

Controlmanin ennustus meni metsään ja sehän me tiedettiin koko ajan. Keskustalla oli vain yksi suunta ja se oli kovaa vauhtia alas.

Äänestä

Jihuu! Näin tapahtui. Kaikkien ennustajien isoäiti oli jälleen oikeassa;-))))))

Äänestä

Noin pohjalta on hyvä nousta;-)))))))))) Veret seisauttava vaalitappio!!! Ja talous kepulla on niin kuralla, että kenkää tulee ja monelle;-)))) Äänestävätköhän sen jälkeen kompostisosialisteja?

Äänestä

Itku pitkästä ilosta.

Äänestä

control, uskomattoman typerä pikkupaska,jota äly ja järki ei ole koskaan kohdannut.

Äänestä
  • Mutta perin juurin pätevä ennustaja;-))))) Ennustaakohan katselemalla paskapussin sisältöä ja sen päälle samaanimaista kieriskelyä ja hohotusta?

    Äänestä

Keskusta korkkasi oikein kunnolla ja rahatkin on kassasta loppu. Saattavat jopa sonnimiehen kaltaiselta persaukiselta luuserilta pyytää almua palkanmaksuja varten!

Äänestä

Ei nouse vielä, luvun lasku on vielä kesken;-))) Knock-out;-)))))

Äänestä

Persut menee oppositioon ja keskusta menee hallitukseen. Nousu on alkanut, repikää siitä punikkipersut. Hoh,hoh,hooooooooo.

Äänestä

Toivottavasti ei viime hetkillä lörpähdä kuin tyvisylttyinen Sonnimies;-))))))

Äänestä

Moni kepuloinen laittoin vaalien jälkeen korkin kiinni ja nyt ei kepuloisilla ole varaa enää korkkailla, viisaat suomalaiset otti kepuloisilta "kilvet pois";-))

Äänestä

Korkataan, korkataan!!

Äänestä

Keskusta jihuilee!!

Äänestä

Selvännäkijän painajainen!!

Äänestä

Keskusta lässähtää!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Controlman kirjoitti:

Keskusta nousee ja korkkaa vaalit, niin kuin olen ennustanut koko ajan. Persuilla on vain yksi suunta ja se on alas.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu