...adjutantteineen ei naurata kaikkia, vai?
http://eva02.statkal.fi/plus/jari/2011/plus_1E6F24_jari_20110528.jpg
Aletaanko Suomessa sensuroida siksi pilakuvia Muhammed-kohun tapaan?
Tuohan on absurdia?
PILAKUVA TIMO SOINISTA
8
232
Vastaukset
- Vitsi vitsin sisällä
Adjutanttina näyttää hääräävän etäisesti apinaa muistuttava, halla-ahomainen natsiunivormuinen mies. Hassuinta on, että sivarin ylle on piirretty natsiunivormu.
- HÖH !
Mitäs hassua siinä on?
- Soini on se...
...kuningas ilman "vaatteita" ja hovinaan sivari apina natsipuvussa.
Onhan se nyt hellanlettas hauskaa? - NYT NAURATTAA
Soini on se... kirjoitti:
...kuningas ilman "vaatteita" ja hovinaan sivari apina natsipuvussa.
Onhan se nyt hellanlettas hauskaa?KUKAS NYT VIIMEKSI NAURAA LUUSERIT KUN KATAISEN HALLITUKSESSTA EI TULLUT MITÄÄN !!
buuaaaahhhhhhh LÄSKIPÄÄT
- ex perSS
Todenmukainen kuva, kertoo enemmän kuin tuhat sanaa.
- M. Ulkku
Kuva tai tovi kertoo enempi kuin tuhat viestiä??
- PS KUNINKAANTEKIJÄNÄ
Hallitusneuvottelut ovat kariutuneet
Keskiviikko 1.6.2011 klo 19.39
Hallitusneuvottelut ovat kariutuneet. SDP ja vasemmistoliitto ovat marssineet ulos Säätytalolta.
Hallituksen muodostaja Jyrki Katainen on seuraavaksi yhteudessä keskustaan.
Hallituksen muodostaja Jyrki Katainen on seuraavaksi yhteudessä keskustaan. (INKA SOVERI)
Hallituksen muodostaja Jyrki Katainen (kok) yrittää nyt koota enemmistöhallituksen, jossa mukana ovat kokoomuksen lisäksi vihreät, kristillisdemokraatit, RKP ja mahdollisesti keskusta.
Katainen sanoo, että yritys muodostaa kuuden puolueen hallitus kariutui erimielisyyksiin työllisyyden edistämisen ja talouskasvun keinoista.
Katainen sanoi, että hän aikoo olla yhteydessä ensin keskustaan. Hän ei osannut sanoa, ovatko perussuomalaiset vielä mukana kuviossa.
STT - ihmiselle duudeli
Soini välttelee vastuuta henkeen ja vereen. Raveissa ja jalkapallo-otteluissa on paljon mukavampi käydä kuin kantaa vastuuta hallituksessa. Timppa on kansan rakastama vittuilulinko ja se rooli soppi hänelle hyvin, ei työ eikä vastuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 17213125
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1545468Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454860Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493699Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392808Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1231989Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1141734Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3671655Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1101552Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361481