Satamarotat ja Räty!

maineessa oleva Räty, on satamarottien puolesta vaatimassa rotille enemmän palkkaa kuin kuin muille Suomen duunareille ! Satamarotan töihin pystyy kuka tahansa, samoin kuin autokuskiksi, niihin hommiin ei tarvita edes peruskoulua.

Millä eväillä nämä visvapäät kuvittelevat ansaitsevansa paremmat palkankorotukset, kuin ne, jotka ovat mukana uudenlaisessa kattavassa sopimuksessa, eli yli 90% palkansaajista ?

Räty ja hänen kumppaninsa pitäisi potkia pikimmiten pellolle hommistaan, sillä ATK:n viheliäinen poppoo vaarantaa koko Suomen talouden ahneudellaan. Tämä ei ole edes ensimmäinen kerta, kun tämä pieni rottalauma kiristää itselleen etuja ja rahaa, jotka eivät ole missään suhteessa heidän koulutustasoonsa.

4

157

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • varma kosto

      PerSujen konstit sovitteluun! Halla-aho vaatii tenkkeja kadulle ja sotilasdiktatuuria. Se on ay-perSujen päätavoite! Hesarissa on hyvä pilakuva perSujen neuvotteluista!

    • Huvitttunut:-)

      Räty on kusipäiden kunkku! Räty aikoo panna taas koko maan asiat sekaisin.
      Satamarottien palkkoja pitäisi laskea eikä nostaa.

    • tarkaavainen.

      Räty on saamieni tietojen koulussa kiusattu rääpäle, joten nyt hän kostaa kiusaamalla kaikkia niitä, joille palkkaraamit sopivat.

    • Pörjes

      Gehää keehää Kongii iirohiiri eli KEHÄBELGURII!!! Milloin nouset gehään belgur,migsi bagenet baska buntis?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      475
      3713
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      15
      2776
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      277
      2136
    4. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      449
      2003
    5. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      84
      1354
    6. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      156
      1261
    7. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      63
      1128
    8. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      79
      1025
    9. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      56
      1019
    10. Rakennetaanko yhdessä?

      Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
      Ikävä
      41
      1018
    Aihe