Lasten mielenmuokkaus alkaa jo varhain

Sukupolvet uhreja

Luultavammin sinä ja minä olemme olleeet USA:n Hollywood TV ja Elokuvaviihten systemaattisen järjestelmällisen manipuloinnin uhreja!
Lisäksi nykysukupolven elämää ohjataan pois todellisuudesta myös pelinen kautta.

Köyhillä ei ole varaa matkustaa jaharrastaa kuten varakkailla ja köyhällistön lapset istuu illat pitkät pelien ja tietokoneen ja elokuvien parissa.

LÄNSIMAIDEN VALTIOLLA ON EDESSÄ SYNKKÄ TULEVAISUUS!
(myös sen tähden että ovat luopunee ja luopuvat vuosittain aina lisää ja lisää raamatun moraalisesta arvomaailmasta ja lähimmäisten rakkastamisesta)

katso video...

Hillitöntä! Lasten vilpitön reaktio odotettuun uutuuselokuvaan huvittaa maailmalla - katso Hullu maailma | 21.08.2012

The Odd Life of Timothy Green -nimisen uutuuselokuvan mainostetaan olevan iloinen hyvän mielen elokuva, mutta nähtävästi lapset eivät ole samaa mieltä asiasta.

Muun muassa Jennifer Garnerin ja Joel Edgertonin tähdittämää elokuvaa kuvaillaan taianomaiseksi koko perheen elokuvaksi. Erään yhdysvaltalaisperheen veljekset eivät silti tunnu olevan erityisen tyytyväisiä elokuvan juonenkäänteisiin, sillä lasten vanhempien YouTubeen lisäämällä videolla pojat itkevät vuolaasti elokuvan surullisimpia käänteitä.


http://www.voice.fi/uutiset/hullu-maailma/hillitonta-lasten-vilpiton-reaktio-odotettuun-uutuuselokuvaan-huvittaa-maailmalla-katso/6/41407

9

301

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Great balls of fire
    • holy wood

      Disney ei enää aivopese minua, pienenä pesi mutta nyt ei. Raamatussakin kehotetaan varjelemaan itseä saastalta, ensimmäinen askel siihen suuntaan on hankkiutua eroon televisiosta tai sitten rajoittaa tv:n katselu vain rakentaviin ohjelmiin kuten avara luonto. Uutiset ovat pahinta saastaa, poliiitikkojen suusta tulee vain saastaa ja valhetta. Viime aikoina olen tykännyt lenkkeillä metsässä, on niin mukavan hiljaista eikä mitään turhaa pälinää ja pas.kanjauhantaa.

      • Kokemus-K

        "Disney ei enää aivopese minua, pienenä pesi mutta nyt ei. Raamatussakin kehotetaan varjelemaan itseä saastalta"

        Ja Raamattuko ei ole sitten ollenkaan "aivopesua" tiettyyn ideologiaan?
        Minusta Disneyn maailmankuva, oli sitten miten kornin amerikkalainen tahansa, on paljon terveempi kuin Raamatun jossa tapetaan ja kivitetään, tuomitaan ja lähetetään vitsauksia, tuomitaan kadotukseen jne.


    • en ymmärrä tätä

      En ymmärrä, miksi teinit ovat niin innoissaan tästä elokuvasta:

      http://fi.wikipedia.org/wiki/Nälkäpeli_(elokuva)


      Sairas elokuva, samaa aivopesua mitä mm. Selviytyjät-sarjassa.

      Oletteko nähneet Big Brotherin mainosvideoita, joissa on pelkkiä silmiä? Ei saakeli, siinä vasta aivopesua! Ihmiset katsovat ohjelmaa, jossa heidät totutetaan valvontakameroihin viihteen varjolla. Ihan sairasta.

    • enhaluasiltiväitellä

      No ehkä aivopesu on väärä sana, puhutaan sitten vaikka sanomasta. Itse uskon Raamatun sanoman. Disneyn filmeissä kerrotaan ihan erilaista sanomaa, eikä se ole minua varten.

      • LaD

        Raamattu on niin ristiriitainen ja sairas kirja että jokainen joka siihen uskoo on joko tyhmä tai sairas. Ota koraani käteen niin ansaitset minulta edes JOTAIN kunnioitusta


      • miisahoo
        LaD kirjoitti:

        Raamattu on niin ristiriitainen ja sairas kirja että jokainen joka siihen uskoo on joko tyhmä tai sairas. Ota koraani käteen niin ansaitset minulta edes JOTAIN kunnioitusta

        Olet selkeä provo,koraanissa kun on paljon samaa kuin raamatussa vanhassa testamentissa,ja jos luet vanhaa tst.ja koraania näet yhdenmukaisuuden...koraani on ikäänkuin jatke raamatulle.


      • Kirjan lukenut!
        miisahoo kirjoitti:

        Olet selkeä provo,koraanissa kun on paljon samaa kuin raamatussa vanhassa testamentissa,ja jos luet vanhaa tst.ja koraania näet yhdenmukaisuuden...koraani on ikäänkuin jatke raamatulle.

        Koraani ei ole jatke Raamatulle!
        Sanomat ovat ristiriidassa keskenään.


      • En ole lukenut
        Kirjan lukenut! kirjoitti:

        Koraani ei ole jatke Raamatulle!
        Sanomat ovat ristiriidassa keskenään.

        Mitä mieltä olet tästä videosta:
        http://www.youtube.com/watch?v=dbz2ZC59_yw

        Minun näkemys on se että voimme kehittää maailmasta paremman ainoastaan ymmärtämällä maailmaa sekä ihmisiä. Tämä edellyttää ihmisten sekä maailman tutkimista. Jos vedämme tiettyjä johtopäätöksiä ihmisistä tai maailmasta tutkimatta maailmaa tai ihmisiä, luotamme johtopäätöksiin ennemmin kuin tutkimustuloksiin. Voimme kuvitella maailman olevan tietynlainen ja ihmisten olevan tietynlaisia jos toimimme tietyllä tavoin ja luotamme siihen että muut ihmiset toimivat tällä tavoin. Ne jotka eivät toimi samalla tavoin miten me toimimme, voimme luoda säännöt sen suhteen mitä teemme näille ihmisille tai voimme luottaa johonkin kirjaan minkä olemme saaneet profeetalta tai Jumalalta, mutta onko meillä jotain varmuutta siitä että tämä kirja on tullut Jumalalta tai että jokin profeetta on saanut Jumalaan yhteyden? Jos tämä profeetta ei ole saanut Jumalaan yhteyttä ja hän on päättänyt keksiä tämän uskonnon, emmekö voi keksiä jonkin uuden uskonnon joka perustuu nykypäivään ja maailman nykyiseen tilanteeseen?

        Jos luotamme johonkin kirjaan tai uskontoon, pyrimmekö tällöin myös tutkimaan maailmaa ja ihmisiä kehittääksemme maailmaa ja ihmisten hyvinvointia paremmaksi?


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      238
      6802
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      124
      5121
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      171
      4879
    4. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      66
      3320
    5. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      105
      2933
    6. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      65
      2389
    7. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      23
      2222
    8. Joroinen räjähdys

      Ja siellä räjähti sähköpakettiauto,joka teki suuret tuhot.
      Hybridi- ja sähköautot
      78
      2052
    9. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      139
      1950
    10. odotatko vielä viestiä minulta...

      Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan
      Ikävä
      139
      1784
    Aihe