Hallitus ei muuta (jos haluaa pysyä pystyssä) kuin omia itselleen Keskustan maakuntamallin SOTEn pohjaksi. Varmaan pitää esitellä se uudella nimellä.
Täsätä tulee mieleen....että olisiko mahdollista kännykkäfirmojen malliin haastaa oikeuteen toinen puolue poliittisen idean varastamisesta? Vaikka ideaa ei ole virallisesti patentoitu, Keskustan nimi tulisi aina mainita maakuntamallin yhteydessä.
Keskustan maakuntamalli voittaa
Last change
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh422822Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729423572603Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta562355- 352204
- 251743
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251639- 481526
- 1001449
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391405Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa661329