Tanja Karpela tappoi koiransa turhamaisuuttaan

Nykyisin muka eläinten ystävänä esiintyvä Kepun Tanja Karpela on käytännön toimissa osoittanut kaikkea muuta. Tanja Karpelalla oli aikoinaan kaksi hienoa ja tervettä tanskandoggia. Karpela päätti lopettaa koirat, kun ne eivät enään sopineet hänen muuttuneeseen imagoonsa.


Tällaiselle henkilölle ei koskaan eikä milloinkaan enää pitäisi luovuttaa koiria.
11818
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Nyt meni todellakin arvostus Karpelaa kohtaan! Eikö siinä ollut joku sellainen juttu, että vauva tuli taloon ja tanskandoggeja ei oltu opetettu siisteiksi, niin koirat vietiin piikille. Ja toinen vain sen takia ettei surisi sitä toista...?
Todella turhamainen nainen ja nykyään vielä esiintyy koirankouluttajana uudessa ohjelmassaan ja on olevinaan niin eläintenystävä.

Koiranpitokielto!

Äänestä
  • "Nyt meni todellakin arvostus Karpelaa kohtaan! "

    Siis hetkinen? NYT kun on alkanut ajamaan eläinten asioita?

    Olisitko arvostanut enemmän jos olisi jatkanut tuolla parikymmentä vuotta sitten tapahtuneella linjalla?

    Äänestä

Nyt se hiivatin lehmä saa 3200€ eläkettä.

Äänestä

Espoolaisena tiedän, että Tanja Karpela erosi siitä sänkypeittovarkaasta ja tämän takia koirat saivat mennä tyypin häivittyä huushollista. Taatusti osaa olla kova naikkonen, koska on suostunut Matti Vanhasen kanssa viettämään hotellissa yötä, vaikka taisi silloin tuo Matti Vanhanen olla vielä naimisissa. Voihan olla, että se suhde oli väljähtänyt, vaikka sitä naisten lehdet myivät meille Nurmijärveläisenä idyllinä. Samoihin aikoihin myös tämä Tanja Karpela otti yhteen tuon nykyisen presidenttimme kanssa, mutta hänestä ei kuitenkaan tullut presidentin puolisoa, vaan koirakouluttajan puoliso.

Äänestä
  • Bläbbääbäluma-suuri ja ruma-on Vanhasen muna...

    Äänestä

Häikäilemätön nainen

Äänestä

Vieläkö se tathjajooghaaghatanja Ammaa käy halaamassa? Mihin Mikko joutui?

Äänestä

No, tuo selittää paljon, ihmettelen sitä ettei koskaan ottanut eläinasioita nk. sydämenasiakseen, vaikka vaikutusvaltaa olisi ollut.
Se ei sittenkään ollut aitoa!

Äänestä

.

karpela tissiliivit=kielletty
karpela rattijuoppous=kielletty
karpela koirantappo=kielletty
karpela TEOSTOn tilauslaki=kielletty
karpela lukemattomat kirjat=kielletty
karpela vanhanen=kielletty
karpela niinistö=kielletty
karpela äitiamma=sallittu
karpela paavi=kielletty
karpela reisitaskuhousut=kielletty

.

Äänestä

Tanja Karpela on Suomen kaikkien aikojen tyhmin ministeri. Tuo koirien murhaaminen on vain yksi osa pitkässä jatkumossa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


miksi ihmeessä? kirjoitti:

Nykyisin muka eläinten ystävänä esiintyvä Kepun Tanja Karpela on käytännön toimissa osoittanut kaikkea muuta. Tanja Karpelalla oli aikoinaan kaksi hienoa ja tervettä tanskandoggia. Karpela päätti lopettaa koirat, kun ne eivät enään sopineet hänen muuttuneeseen imagoonsa.


Tällaiselle henkilölle ei koskaan eikä milloinkaan enää pitäisi luovuttaa koiria.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu