Huumekuolema Kemijärvellä?

niile

HERÄTKÄÄ!!!

31

4983

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kukamitähä?

      Kuka, koska, missä?

    • LUULIN LINTUKODOKSI

      JOKO TÄÄLLÄKIN. SEURATKAA NÄITÄ JA YRITTÄKÄÄ PUHUA, MITÄ SE TUOPI AJANMITTAAN. AUTTAKAA HEITÄ.
      MYYDÄÄNKÖ KEMIJÄRVELLÄKIN NAPPPEJA. EIKÖS TÄMÄ OLE MEIDÄN LINTUKOTO

    • nöölö

      abceellä puhelivat, uhri olisi nauttinut kerran laskettua pontikkaa ,mene ja tiedä.

    • moonshiners kemppa

      Vai oli juonnu sokeaa Jounia, sehän sopikin huumeeksi peräkylle.

    • Taivaan tulet

      Huumeet tulee tukkirekoissa rajan takaa!

    • Veikkoarmas1

      Surullista- ja niin tarpeetonta tällaiset kuolemat. Ei voi olla kuin hiljaa ja ajatella kiitollisuudella tätäkin päivää, vaikka se ei nyt niin erityisen hyvä ollutkaan!!!

      • ei ole kuulunut

        mikä huume kuolema kemijärvellä muka ollut??


    • Pilvee?

      Eipä Kemijärvellä juuri huumeisiin pääse kuolemaan,sillä herooiini puuttuu toistaiseksi.Pilven pössytteliä ei pysty käryyttään yliannostusta,piriin ja subuunkaan on vaikea heittää veiviänsä.Mutta jos pöllii mummon lääkekaapista vaikkapa sydänlääkkeet ja niitä vetaseen kossun kans,on vaarana tukehtua nukkuessaan omaan yrjöönsä.

    • Wääpeli

      19 wee niinkö oli kirkollisissa ilmoituksissa.

    • ,nio

      kyseessä ei todellakaan ole huumekuolema.
      Ne lääkkeet mitä se poika oli vetäny ei ole luokiteltu huumausaineeksi vaan nimenomaan jotain tyyliin sydänlääkkeitä ovat olleet.

      • Lääkkeetovathuumeita

        Kysymys kuuluukin, miksi nuori poika on ottanut sydänlääkkeitä? Miksi? Sehän on sama asia kuin minkä tahansa myrkyn ottaminen. Voi mikä suru! Otan osaa. Miksei autettu ajoissa? Moni narkomaani käyttää lääkkeitä ja alkoholia sekaisin.

        Sanonpa tässä, VAIKKEI tähän asiaan liittyisikään, että liian moni toteaa: "Koulukiusausta on aina ollut eikä sille oikein voi mitään". KYLLÄ SILLE VOI! TUTKITTUA TIETOA ON. Pahin este on se, ettei siihen sitoudu koko koulu, eli ASENNEVIKA sekä opettajissa (erityisesti vanhan sukupolven) että oppilaissa (joihin pitää sekä kodin että koulun vaikuttaa).


      • Ymmärtäkää.JO
        Lääkkeetovathuumeita kirjoitti:

        Kysymys kuuluukin, miksi nuori poika on ottanut sydänlääkkeitä? Miksi? Sehän on sama asia kuin minkä tahansa myrkyn ottaminen. Voi mikä suru! Otan osaa. Miksei autettu ajoissa? Moni narkomaani käyttää lääkkeitä ja alkoholia sekaisin.

        Sanonpa tässä, VAIKKEI tähän asiaan liittyisikään, että liian moni toteaa: "Koulukiusausta on aina ollut eikä sille oikein voi mitään". KYLLÄ SILLE VOI! TUTKITTUA TIETOA ON. Pahin este on se, ettei siihen sitoudu koko koulu, eli ASENNEVIKA sekä opettajissa (erityisesti vanhan sukupolven) että oppilaissa (joihin pitää sekä kodin että koulun vaikuttaa).

        Opettajille EI SIIS PAKKOLOMAI - seuraukset voivat olla järkyttäviä!

        http://keskustelu.suomi24.fi/t/14011264/lomautukset-johtavat-laittomaan-tilanteeseen


    • Yksi vosu

      Muuten ne huumejutut ovat sellaisia, että joku vetää paikkakunnalle tavalla tai toisella alamaaiman tyyppejä.Jotkut tiunnetaan ihan nimeltä, ett'ä ovat tuoneet huumeet paikkakunnalle. Nykyään huumeita on ollut vuosikaudet jokaisella Lapin paikkakunnalla. Samoin muukin pahuus tuodaan paikkakunnalle. Jotkut eivät ymmärrä mihin rooliin ovat ryhtyneet heittäytyessään Troijan hevosiksi.Nyt yksi vosu on ryhtynyt hommiin! Saa nähä, mitä saa vielä aikaseksi.

    • Juuras

      Vartiotorniako meinasit alkaa jakamaan?? Jeesus tulee.....ota koppi.

      • Rukous ei auta

        En ole minkään sortin uskovainen. Päinvastoin olen sitä mieltä, että uskovaiset eivät tunnista pahantekijöitä, vaan alkavat heidän kanssa veljeilemään. Aiheuttavat itselleen ja muille vaikeuksia hyväuskoisuudellaan.

        Uskovaisia on kahta sorttia(voi olla enemmänkin) Toiset ovat näitä ylimielisiä sanoisinko fariseuksia. He tukevat niitä, jotka ovat susia lammasten vaatteissa.

        Sitten on niitä hyväuskoisia, jotka rukoilevat, että jumala ratkaisisi ongelman, joka on kehittynyt pahan ihmisen kanssa. Nämä hyväuskoiset ovat itse vetäneet näitä pahiksia lähelleen. Rukoilemalla ongelma ei korjaannu.


    • DDTUPA

      TYHMÄÄ KUOLLA NUORENA

    • särkikankaallako

      Ettei vain olisi mennyt haistamaan tai nuolaisemaan paikkakuntalaista pillua?

      • onkototta

        Taas piti tuo pillukin asiaan vetää, - voi noita pillusta huumassa olevia, - kuolee siihenkin - viimein joskus! -On tapahtunut kuolemia itse aktissa.


      • svar

        Joku vetäny liikaa viakraa. Kemijärven urhoot sellaisia velttomunia.


    • pilvenveikot

      Joo, jos pössyä vetää, niin se on terveellisempää kuin alkoholi. Pössyttely pitäisi laillistaa niin kuin muuallakin.

    • zombiefactory

      Suloinen ja hurmaava itsemurhako kyseessä?

    • mievainajattelin

      Mistä tiedät että kemijärveläiset ovat velttomunia oletko itsekin kyseinen velttomuna?

    • Koulukiusatu

      Ei opettajille pakkolomia,
      lapset tarvitsevat kasvattajaa!

      Mä koulu kiusatu!

      • näinsemenee

        Opettajille kenkää niin nuorista tytöistä kasvaa maksullisia naisia ja pojista huumediilereitä.


    • Henki

      BYYööööööHAHahaaaaaa

    • OttakaaVastuuLapsistanne

      Kotikasvatus, välittäminen ja vastuun ottaminen omista lapsista on kaiken a ja o. Opettaja opettaa muutaman tunnin päivässä saadakseen palkkansa, lapset ovat vanhempiensa valvonnan alla suurimman osan vuorokautta.

      On siis aivan turhaa yrittää tyrkätä vastuuta koululle tai opettajille. Vanhemmat eivät pääse vastustaa millään kepulikonsteilla.

      • Paskapäät

        Suksi vittuun


      • EiHyväksi
        Paskapäät kirjoitti:

        Suksi vittuun

        Mitä sieniä maistoit?


      • Anonyymi
        Paskapäät kirjoitti:

        Suksi vittuun

        Vittuun mieluusti matkani kulkee,
        sen meitsi sanoa kyllä julkee
        Toiset talvella lähtevät suksimaan,
        meitsi muijia menee kuksimaan.


    • Anonyymi

      Kemijärvellä huumeisiin kuollaan.
      Korvatunturilla vittua nuollaan.
      Kylmässä talviviimassa
      Joulupukki ja tonttutytöt ovat kiimassa.
      Tonttutytöt niin sievät ja somat,
      Joulupukin panopuita he ovat,
      Pukki panee heitä eestä ja takaa,
      yöllä sitten Pukinmuorin makaa.

      • Anonyymi

        Katiska ja Saukkonen pohjosenreittiä ajavat. Sillanpään jälkeisiä Lapin teineille. Oulun mopopojat.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan firma haastettiin käräjille

      Seiska: Martinan firma haastettiin käräjille, taustalla outo rahasotku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      319
      2402
    2. Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken

      ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi
      Maailman menoa
      266
      2250
    3. Veriteko Kajaanissa.

      Nuorta naista epäillään puukotuksesta. Väkivaltaisuus lisääntyy, eihän ole kauan kun kyse oli samanlaisesta teosta.
      Kajaani
      23
      1409
    4. Miksi haluat satuttaa

      Sillä tiedolla ettet välittäisi minusta vaikka se ei ole totta. Silti tiedän että rakastat minua edelleen. Niinkuin sano
      Ikävä
      51
      1377
    5. Toivotko vielä et

      Päätyisimme yhteen?
      Ikävä
      87
      1291
    6. Millainen ihminen linda brandt-ahde on

      Hän on nyt julkisuudessa varsin eriskummallisen asian tiimoilta
      Lappeenranta
      45
      1256
    7. Oletko kaivattusi

      Mielestä hyvä sängyssä🤔
      Ikävä
      102
      1236
    8. Martina makkarankuori päällä

      Voi hyvää päivää minkä asun oli valinnut Emma gaalaan, ei jäänyt kenellekään epäselväksi, minkälaiset rinnat on naikkose
      Kotimaiset julkkisjuorut
      164
      1223
    9. Miksi ette halua kaivattuanne

      Yksi syy tai tekosyy.
      Ikävä
      82
      1221
    10. Anna vihje jonka vain te tiedätte

      Tällä näkyy olevan monia etsijöitä ja kaipaajia. Otetaan ketju jossa voi antaa vihjeen. Kirjoittakaa jotain mitä muut e
      Ikävä
      89
      1170
    Aihe