HERÄTKÄÄ!!!
Huumekuolema Kemijärvellä?
31
5025
Vastaukset
- kukamitähä?
Kuka, koska, missä?
- LUULIN LINTUKODOKSI
JOKO TÄÄLLÄKIN. SEURATKAA NÄITÄ JA YRITTÄKÄÄ PUHUA, MITÄ SE TUOPI AJANMITTAAN. AUTTAKAA HEITÄ.
MYYDÄÄNKÖ KEMIJÄRVELLÄKIN NAPPPEJA. EIKÖS TÄMÄ OLE MEIDÄN LINTUKOTO - nöölö
abceellä puhelivat, uhri olisi nauttinut kerran laskettua pontikkaa ,mene ja tiedä.
- moonshiners kemppa
Vai oli juonnu sokeaa Jounia, sehän sopikin huumeeksi peräkylle.
- Taivaan tulet
Huumeet tulee tukkirekoissa rajan takaa!
- Veikkoarmas1
Surullista- ja niin tarpeetonta tällaiset kuolemat. Ei voi olla kuin hiljaa ja ajatella kiitollisuudella tätäkin päivää, vaikka se ei nyt niin erityisen hyvä ollutkaan!!!
- ei ole kuulunut
mikä huume kuolema kemijärvellä muka ollut??
- Pilvee?
Eipä Kemijärvellä juuri huumeisiin pääse kuolemaan,sillä herooiini puuttuu toistaiseksi.Pilven pössytteliä ei pysty käryyttään yliannostusta,piriin ja subuunkaan on vaikea heittää veiviänsä.Mutta jos pöllii mummon lääkekaapista vaikkapa sydänlääkkeet ja niitä vetaseen kossun kans,on vaarana tukehtua nukkuessaan omaan yrjöönsä.
- Wääpeli
19 wee niinkö oli kirkollisissa ilmoituksissa.
- ,nio
kyseessä ei todellakaan ole huumekuolema.
Ne lääkkeet mitä se poika oli vetäny ei ole luokiteltu huumausaineeksi vaan nimenomaan jotain tyyliin sydänlääkkeitä ovat olleet.- Lääkkeetovathuumeita
Kysymys kuuluukin, miksi nuori poika on ottanut sydänlääkkeitä? Miksi? Sehän on sama asia kuin minkä tahansa myrkyn ottaminen. Voi mikä suru! Otan osaa. Miksei autettu ajoissa? Moni narkomaani käyttää lääkkeitä ja alkoholia sekaisin.
Sanonpa tässä, VAIKKEI tähän asiaan liittyisikään, että liian moni toteaa: "Koulukiusausta on aina ollut eikä sille oikein voi mitään". KYLLÄ SILLE VOI! TUTKITTUA TIETOA ON. Pahin este on se, ettei siihen sitoudu koko koulu, eli ASENNEVIKA sekä opettajissa (erityisesti vanhan sukupolven) että oppilaissa (joihin pitää sekä kodin että koulun vaikuttaa). - Ymmärtäkää.JO
Lääkkeetovathuumeita kirjoitti:
Kysymys kuuluukin, miksi nuori poika on ottanut sydänlääkkeitä? Miksi? Sehän on sama asia kuin minkä tahansa myrkyn ottaminen. Voi mikä suru! Otan osaa. Miksei autettu ajoissa? Moni narkomaani käyttää lääkkeitä ja alkoholia sekaisin.
Sanonpa tässä, VAIKKEI tähän asiaan liittyisikään, että liian moni toteaa: "Koulukiusausta on aina ollut eikä sille oikein voi mitään". KYLLÄ SILLE VOI! TUTKITTUA TIETOA ON. Pahin este on se, ettei siihen sitoudu koko koulu, eli ASENNEVIKA sekä opettajissa (erityisesti vanhan sukupolven) että oppilaissa (joihin pitää sekä kodin että koulun vaikuttaa).Opettajille EI SIIS PAKKOLOMAI - seuraukset voivat olla järkyttäviä!
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14011264/lomautukset-johtavat-laittomaan-tilanteeseen
- Yksi vosu
Muuten ne huumejutut ovat sellaisia, että joku vetää paikkakunnalle tavalla tai toisella alamaaiman tyyppejä.Jotkut tiunnetaan ihan nimeltä, ett'ä ovat tuoneet huumeet paikkakunnalle. Nykyään huumeita on ollut vuosikaudet jokaisella Lapin paikkakunnalla. Samoin muukin pahuus tuodaan paikkakunnalle. Jotkut eivät ymmärrä mihin rooliin ovat ryhtyneet heittäytyessään Troijan hevosiksi.Nyt yksi vosu on ryhtynyt hommiin! Saa nähä, mitä saa vielä aikaseksi.
- Juuras
Vartiotorniako meinasit alkaa jakamaan?? Jeesus tulee.....ota koppi.
- Rukous ei auta
En ole minkään sortin uskovainen. Päinvastoin olen sitä mieltä, että uskovaiset eivät tunnista pahantekijöitä, vaan alkavat heidän kanssa veljeilemään. Aiheuttavat itselleen ja muille vaikeuksia hyväuskoisuudellaan.
Uskovaisia on kahta sorttia(voi olla enemmänkin) Toiset ovat näitä ylimielisiä sanoisinko fariseuksia. He tukevat niitä, jotka ovat susia lammasten vaatteissa.
Sitten on niitä hyväuskoisia, jotka rukoilevat, että jumala ratkaisisi ongelman, joka on kehittynyt pahan ihmisen kanssa. Nämä hyväuskoiset ovat itse vetäneet näitä pahiksia lähelleen. Rukoilemalla ongelma ei korjaannu.
- DDTUPA
TYHMÄÄ KUOLLA NUORENA
- särkikankaallako
Ettei vain olisi mennyt haistamaan tai nuolaisemaan paikkakuntalaista pillua?
- onkototta
Taas piti tuo pillukin asiaan vetää, - voi noita pillusta huumassa olevia, - kuolee siihenkin - viimein joskus! -On tapahtunut kuolemia itse aktissa.
- svar
Joku vetäny liikaa viakraa. Kemijärven urhoot sellaisia velttomunia.
- pilvenveikot
Joo, jos pössyä vetää, niin se on terveellisempää kuin alkoholi. Pössyttely pitäisi laillistaa niin kuin muuallakin.
- zombiefactory
Suloinen ja hurmaava itsemurhako kyseessä?
- mievainajattelin
Mistä tiedät että kemijärveläiset ovat velttomunia oletko itsekin kyseinen velttomuna?
- Koulukiusatu
Ei opettajille pakkolomia,
lapset tarvitsevat kasvattajaa!
Mä koulu kiusatu!- näinsemenee
Opettajille kenkää niin nuorista tytöistä kasvaa maksullisia naisia ja pojista huumediilereitä.
- Henki
BYYööööööHAHahaaaaaa
- OttakaaVastuuLapsistanne
Kotikasvatus, välittäminen ja vastuun ottaminen omista lapsista on kaiken a ja o. Opettaja opettaa muutaman tunnin päivässä saadakseen palkkansa, lapset ovat vanhempiensa valvonnan alla suurimman osan vuorokautta.
On siis aivan turhaa yrittää tyrkätä vastuuta koululle tai opettajille. Vanhemmat eivät pääse vastustaa millään kepulikonsteilla.- Paskapäät
Suksi vittuun
- EiHyväksi
Paskapäät kirjoitti:
Suksi vittuun
Mitä sieniä maistoit?
- Anonyymi
Paskapäät kirjoitti:
Suksi vittuun
Vittuun mieluusti matkani kulkee,
sen meitsi sanoa kyllä julkee
Toiset talvella lähtevät suksimaan,
meitsi muijia menee kuksimaan.
- Anonyymi
Kemijärvellä huumeisiin kuollaan.
Korvatunturilla vittua nuollaan.
Kylmässä talviviimassa
Joulupukki ja tonttutytöt ovat kiimassa.
Tonttutytöt niin sievät ja somat,
Joulupukin panopuita he ovat,
Pukki panee heitä eestä ja takaa,
yöllä sitten Pukinmuorin makaa.- Anonyymi
Katiska ja Saukkonen pohjosenreittiä ajavat. Sillanpään jälkeisiä Lapin teineille. Oulun mopopojat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Koko familia taas lehdissä jauhamassa vanhoja asioitaan
Nyt menee familialla lujaa. Martina ja äiti MeNaisissa (taas) ja Esko IS:ssa. Kuinkakohan monta kymmentä kertaa nuo sam3511327- 691307
Teemu Keskisarja (ps) loisti- ja hurmasi MTV:n tentissä.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kommentti-keskisarja-sekoitti-pakan-suomiareenan-puheenjohtajatentissa/9180380 Kuten2991029Taas syytöntä ja rehellisintä rangaistiin
Ja vielä 13 000 euroa kaupungin oikeudenkäyntikuluja maksuun. Lisää tällaisia päätöksiä.😀451008Aika pieni se on
Joku sanoo että matala on suihku. Säätöä tarviaa nyt ruisku, että se ruiskuaa korkeudelle valopylvään Näin saamme näht30849Heh, Irvi-Riikka vie duunareilta nyt arkipyhätkin
Voihan saksilla näköjään leikellä kalenteriakin. Irvi-Riikalla ne osuivat arkipyhiin. Että sellainen duunaripuolue 😆227838Kiitos siitä
Kiitos siitä hahmosta jonka loit, ja jonka sain tuntea, ja kutsua ystäväksi. Se oli hyvä tyyppi ja siihen oli helppo rak40815Ilouutinen: Teini-ikään ehtinyt Osmo Peltola TV:ssä! Tätä tiedossa Peltsi-isän kanssa tällä kertaa
Mikä upea parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Peltsin toisen luonto starttaa televisiossa ja mukana muutamassa jakso20777Pelekäätkönä mua?
Älä turhaan. 😘 Unohdetaan säät ja ilmat ja muut turhat lätinät tai jos välttämättä haluat niistä keskustella, niin te42774vinkki miehille
Jos on ollut erimielisyyksiä ja sun käytös on satuttanut naisya, et voi palata takaisin kevyesti niin kuin mitään ei oli125766