maapallon keskellä tuonela Mellerin mukaan

oöäghffhhgg

Kelle sanoi taivaan ja maan välillä ohjelmassa su iltana että tuonelaan astutaan maan keskelle magmaan. Sinne menee huono bäki. Pyhät haetaan jonnekin 3. Planeetalle. Asia olo epäselvästi sanottu.

Missähän Paavolan vast. Paikat ovat? Maan sisällä avaruudessa vai

10

139

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • siunaavaa

      Eiköhän kerätä kolehti.

    • huutoa

      Eikös melleri sanonu joskus että maapallon sisältä kuuluu hirveä huuto ja tuska ja örinä. Jotka kaivaa öljyä tai kuoppia on kuullu mellerille huitoa maasta.

    • meller1941

      Meller oikeassa astui alas tuonelan ja nousi ylös taivaaseen

      • kuison

        Mutta jos maapallo sattui silloin olemaan sellaisessa asennossa, että Israel oli pallon alapuolella, niin silloinhan Jeesus nousikin ylöspäin tuonelaan.


      • melleri.istuu.ja

        kuuntelee.


      • Kuplapuhkeaa

        Hepr. sahat=tuonela (kuoppa, hauta). Kreik. Hades=tuonela. Kuolleiden olinpaikka.


      • Höhhhh
        kuison kirjoitti:

        Mutta jos maapallo sattui silloin olemaan sellaisessa asennossa, että Israel oli pallon alapuolella, niin silloinhan Jeesus nousikin ylöspäin tuonelaan.

        Mistä päin katsottuna ylös?


    • Kuplapuhkeaa

      Näin huijarit toimii. Patmos Lähetysjärjestö on vuonna 1971 perustettu täysin suomalaisin yksityisin lahjoitusvaroin toimiva lähetys-avustusjärjestö. Kipinä-Lehti 4.1996. Divjaksen vesiprojeti on tähänastisista Patmoksen projekteista suurin. Sen kokonaisbudjetti ylittää 7 miljoonaa mk. Valtio on antanut projettiin 2 miljoonaa mk. Monesti olemme olleet taluden suhteen veitsenterällä. Kun tänä vuona emme enää saaneet anoa valtion tukea prjektiimme, soitto Finnidasta syyskuussa yllätti: voisimme viellä lähettää tukianomuksen. Ja saimme 500 000 markaa lisää vesiprojektiin. Ateistinkin rahat näkyään kelpaa.

    • Center

      Ilm.7:1."Sen jälkeen minä näin neljä enkeliä seisovan maan neljällä kulmalla ja pitävän kiinni maan neljää tuulta, ettei mikään tuuli pääsisi puhaltamaan maan päälle eikä meren päälle eikä yhteenkään puuhun.."

      Ilm.20: 8"... ja hän lähtee villitsemään maan neljällä kulmalla olevia kansoja, Googia ja Maagogia, kootakseen heidät sotaan, ja niiden luku on kuin meren hiekka..."

      Hes.38: 12." Sinä aiot saalista saada, ryöstettävää ryöstää, ojentaa kätesi raunioita kohti, jotka on saatu asutuiksi, ja kansaa kohti, joka on koottu pakanakansain seasta, joka on hankkinut karjaa ja omaisuutta ja asuu maan navassa..."

    • lämpöäRiittää

      Jaa, minä kun ajattelin jo hommata hautapaikkaani maalämmön, että tarkeneisi, mutta hyvä Melleri. Tästäkin kuluerästä päästiin.
      Hienoa, että Leo Melleri on valveutunut ja ottanut korvaskoopilla äänet talteen maanuumenista ja välitilasta, ettei kylmää tule.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      106
      2922
    2. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      212
      1801
    3. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      133
      1767
    4. Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!

      Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois
      Suomalaiset julkkikset
      49
      1631
    5. Olen miettinyt pitkään miksi hän ei uskalla

      Hän kyllä yrittää tiedän sen ja olen yrittänyt olla helposti lähestyttävä ystävällinen lempeä jne. mutta silti hän yhä v
      Ikävä
      64
      1302
    6. Juhannusterveiset kaivatulle

      Onko teillä yhteisiä juhannuksia vietettynä ja millaista juhannusta viettäisit kaivattusi kanssa juhannuksena 2025? 🌻
      Ikävä
      84
      1098
    7. Rakastan sinua

      Kohta sanon tämän livenä, älä pelästy.
      Ikävä
      92
      1098
    8. Kaupunki osti Absin

      Nyt vaan yrittäjiä kaivataan
      Haapavesi
      57
      1074
    9. Sä oot kyllä

      Aika erikoinen nainen
      Ikävä
      59
      1057
    10. Millaistakohan

      Sun kanssa suhde olisi?
      Ikävä
      67
      922
    Aihe