Väärät profeetet

Paljastaja007

8

90

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aikainmerkit

      Lähipäivinä suuri H-hetki koittaa ja adventtiantikristus paavi ja Obama tapaavat USA:ssa ja kun sunnuntailakia ei edellekään julisteta, voimme taas kerran vahvistaa Ellen Whiten vääräksi profeetaksi.

      • Sunnuntailaki julistettiin jo vuonna 325, sen tähden lähes koko maailma (sinäkin) viettää sunnuntaita sapatin sijaan koska eivät ymmärrä sapatin ja sunnuntain eroa.

        Mutta ei kysymys ole vain sunnuntailaista vaan koko raamatunsanoman täydellisestä vääristelystä.

        malson


      • miksiunohdat

        Mihinkäs aikainmerkit unohti Lutherin oliko Lutherkin väärä profeetta kun hän sanoi paavia antkristukseksi?


      • hätähousuu

        Sinä olet liian hätäinen julistamaan Elleniä vääräksi profeetaksi.


      • aikainmerkit
        miksiunohdat kirjoitti:

        Mihinkäs aikainmerkit unohti Lutherin oliko Lutherkin väärä profeetta kun hän sanoi paavia antkristukseksi?

        "oliko Lutherkin väärä profeetta"
        Siinähän tämä ero onkin. En ole kuullut profeetta Lutherista. Ei Luther väittänyt saaneensa profeetallisia viestejä suoraan Jumalalta.

        Luther erehtyi sanoessaan paavia antikristukseksi. ilmestyskirja ei toteutunut 1500-luvulla.


    • nojooli

      Todellakin nämä videot osoittavat kuinka valheellisuudella ei pitkälle kuljeta, pastori Hinn ei näköjään muista omia puheitaan ja näin hänen omat puheensa paljastavat niin hänet kuin kaikki nuo toisetkin harhaanjohtajat.
      Kuka nyt uskoo hänen puheisiinsa ? Kysyn vain, minä en ainakaan usko.

    • Tötteröö

      Pastori Benny Hill... Aaa nyt muistankin hänen sketsinsä teeveestä!

      • Sapattiaamu.suloinen

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      24
      2635
    2. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      40
      2302
    3. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      62
      1298
    4. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      299
      1221
    5. Toivon sulle silti hyvää

      Väärinkäsityksiä tapahtuu, mutta nyt on uusi vuosi ja uudet kujeet.
      Ikävä
      41
      976
    6. Tiedän, että olet luonnevikainen

      Haluaisin vain todeta olleeni väärässä tässä asiassa.
      Ikävä
      42
      957
    7. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      75
      852
    8. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      71
      818
    9. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      175
      783
    10. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      92
      761
    Aihe