http://mvlehti.net/2015/10/12/sprn-tavat-keskustella-ovat-kummeli-tasoa/
Nyt popcornit esiin. Matti Kauhanen SPR on vetänyt self-destruction vivusta.
'Monet naiset antaa ymmärtää, mutta sitten ei kuitenkaan anna.'
Ja viitekehys oli fb:ssä keskustelu siitä, miksi tietyt väestöryhmät raiskaa 17 kertaa useammin.
Miten Masa meni, noin niinku, omasta mielestä ?
Matti Kauhanen /SPR, miten meni omasta mielestä ?
33
295
Vastaukset
- ei_keskustella
SPR:n ei tarvitsekaan keskustella MV-lehden kanssa eikä suomalaisten rasistien kanssa. SPR:n linja on hyvin selvä: rasistien kanssa ei neuvotella eikä keskustella.
- asdgashksk
ihmettelen kenen kanssa ylipäätään SPR haluaisi keskustella?
jäänyt kuva itseriittoisesta ryhmittymästä joka ei tarvitse ketään mutta materiaali kelpaa. - helenamarjut
spr...eikös se ollu että terroristien kanssa ei neuvotella tai keskustella.....ootta vissiiin katelleet jenkkileffoja porukalla :D
- fefreffr
Eli jos sut raiskataan niin tuon miehen mielestä se on oma vikasi. Muista se.
- ymmärräantaa
Juu...ei. Oma on vika jos kattelee sillai ju-now.
- jantunenm
Sika-Kauhaselta ulostus mitä päässä pyörii. Ei voi kauhalla vaatia jos on lusikalla annettu.
- Väärinkäsittäjä
Hei Matti voisitko poista sen facebook appsin. Ainaki jos on firman känny ja liittymä. MOHHAHAHA (tsoukki vaan, ei pahalla).
"jokaisessa maassa on naisia jotka antavat ymmärtää (mutta eivät antaa), joten väärinkäsitysten määrä kasvaa helposti". - Matti Kauhanen - Suuri ajattelija.
...."väärinkäsitysten" .... LOOOOOL.
Iso yläpeukku tälle kaikilta väärinkäsitetyiksi ja väärinkäsitellyiksi joutuneilta.
SPR taisi juuri lanseerata uuden termin kieleemme kulttuurinrikastuttajan, partalapsen, kultamunan, kone-insinöörin ja mitä niitä onkaan tilalle.
"Väärinkäsittäjä".
MV:n uutsia: "Viime viikonloppuna tapahtui taas kymmenen väärinkäsitystä...". - Mensanjäsenkirja
Matti Kauhanen, SPR:n mikä lie, vastaa myös huolestuneelle kansalaiselle:
...hyvä tapa voittaa nuo pelot on kiertää Kaivannon asukkaat kaukaa tai pukea atomivoimaloissa käytettävä suojapuku päälle...
Hauska läppänderos Matti ? Miksi atomivoimaloissa käytettävä suojapuku ? Onko kysyjä vaan tyhmä ja haluat julkisesti nolata ? Vai tarkoitatko tuberkuloosia ja raiskauksia, mistä puhe oli, vastaan voisi suojautua suojapuvulla. Eikö SPR ole tässä missään roolissa. Matti mihin sinä hävisit ? Vastaisit nyt.
Vaikutat älykkäältä mieheltä. ( NOT, niin kuin nuorisolla on tapana Matti sanoa.) - sprsuvakki
Pistäkää lehdistölle juttuvinkki. Btw, mikäli persu olisi tällaisen lausahtanut, erotettaisi hänet alta aikayksikön. Katsotaanpa onko Matti töissä vielä loppuviikostakin. Taitavat popcornit loppua kesken.
- buahahahahaha
On ne spärräläiset vitun sekaisin.
- SPRonsaastaa
Paskannan virtuaalisesti nälkäpäiväkeräyslippaaseen ja lähetän terveiset samalla Kauhasen Matille, yhdelle SPR:n kermaperseistä.
SPR sucks!!!!
- ädföldsl
SPR ja Kauhanen ovat niin pihalla, uskomatonta tekstiä!
- ÄÄS_Peeärrää
Tää on niin pop cornia. Voisiko joku laittaa Matti "väärinkäsittäjä" Kauhasen seinälle vähän muistutusta, että vastaisi meille uteliaille jotakin. Hyvät naurut taatusti saisi.
Sillä on julkinen seinä. - huhhuhhuuuh
Miten tuollainen vajakki voi olla SPR:n palveluksessa..?
- vaja.kki
Nimenomaan tällaiset vajakit on SPR:n palveluksessa, ei ne muita ota.
- SprOnRikos
Äspeeär on huijareiden taivas. Idiootit keräävät rahaa rikollisille.
- rapsisrapsis
Pitää olla maaninen hyysäri tai sitten jotenkin hyötyä pakoloisista. Esimerkiksi vuokraamalla tyhjät asunnot ja navetat SPR:lle joka taas lähtettää mellevän laskun valtiolle...
SPR haluaa pitää isoimmat hyötyjät omassa lähipiirissään, että voi sitten raaputtaa selkää vuorotellen. - sori_olen_niinpahoillani
Oletko nyt itsestäsi ylpeä. Siellä ass-pee- ärrässä on paljon nuoria naisia vapaaehtoistöissä.
- Muslimiraiskaa
SPR on mätäpaise, joka pitää leikata pois!
Kauhasen mukaan suomalaisen naisen tulee pukeutua burkaan tai Ku Klux Klan-asuun estääkseen pallit täynnä laahustavan muslimisian rikastuksen. - feminismin.kontradiktiot
Muistattekos Audi-miehen, siis Audi-maahantuojan johtaja joka vertasi autoa naiseen?
Mikä raivo nostatettiin läpi median ja naisasialiikkeen! Seurauksella sillä että äijä joutui eroamaan, mitkään anteeksipyynnöteivät riitäneet, eivät edes tulleet kysymykseen.
Missä ovat nyt feministien kommentit? Miksei kukaan (!) reagoi? Eivätkö naiset oikeasti ymmärrä (antaa takaisin ja korkojen kanssa?
Meneekö hyysäys naisten arvon ja turvallisuuden edelle kun kyseessä ovat mamuraiskaajat ja SPR:n uroshyysäri?- niinpäää
Feministit kestävät tämän koska SPR on hyysärien puolella, ei tohdita haukkua omaa jengiä.
- adfdsafasdfsdaf
*Joo missä viipyy feministien tuomitsevat kommentit. Vai onko niin, että kun persian prinssit kyseessä niin feminismikin karisee mustan mölkyn edessä.
Muistan tuon audimiehen. Tuttu läski femakko innostui niin, ettei meinannut liian pienessä hameessaan pysyä. - annatkosuosilla
Hohoi feministit?
- Hehhehhehhehe
Voi kun tämän olisi möläyttänyt joku persuista, sitä median myllytystä...
Nyt media ja feministit ovat kovin hiljaa asiasta, tarkoittaako se sitä, että tuo SPR vati puhui totta? - höttentöttix
Persuilla ja suvakeilla on eri säännöt.
- gfhgjk
spr on mamujen suosijat ei niille pidä antaa rahaa.
- väärinkäsitelty
Se mitä Tapanilassa tapahtui oli pelkkä väärinkäsitys. SPR:n kummipoika Ahmud hazibazi Nuzi luuli naisen katsovan "siten", mutta ei ymmärtänyt että nainen oli sokea.
Ahmud huikkasi naiselle tyypillisen tervehdyksen "vtuin houra!". Koska nainen ei kääntänyt päätä Ahmud kuvitteli, että se on kutsu rikasteluun. Ahmud ei käsittänyt, että nainen oli kuuro.
Kuten näette - pelkkää väärinkäsitystä koko juttu. Ja ihan oma vikansa. Väärinkäsityksiä syntyy kun antaa ymmärtää, mutta ei ymmärrä antaa.
Tätä asiaakin on aivan väärinkäsitelty.- media_vip
Voisko Matti Kauhanen/ SPR lehdistön edustajana kirjoittaa tästä jutun ?
- VastuuSiirtyyKuulijalle
1
Viikon paras tähän mennessä.
- päivän_SPR-pomo
Innolla odotamme seuraavaa SPR-aluejohtajan ulostuloa.
Minkä paikallisyhdistyksen johtaja antaa tänään kasvot SPR:n toiminnalle?
Kauhasen suoritus journalistina on tietysti haasteellinen mutta auttmisen into ja usko asiaansa antaa kyllä luovuutta. - kauhasenmatti
Onko kukaan kuullut kauhasen matista ?
- kauhasenhanurista
Popcornit jäähtyy
- uteliasfff
Onko kukaan miettinyt kuinka SPR:n liivijengin maine menee kun ovat osallisena sotaikäisten nuortenmiesten salakuljetusbisnekseen. Se on moraalitonta kahdesta eri syystä. he ovat rintamakarkureita ja salakuljetuksen uhreja.
Mitä jos rahahanat supistuvat ja kansa hylkää tämän liivijengin?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiselle puolikkaalleni
Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j492298- 262063
Katu täyttyy askelista...
Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.271495Näin susta unta
Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!161434- 1211371
- 181055
Tiedätkö nainen sen tunteen
Kun toinen tulee jossain vastaan. Naama leviää hymyyn kuin hangonkeksi. Mulla on susta semmonen,tunne.71964Kauniit ihmiset ei ole sinkkuja, se on karu fakta
Ihmisessä on lähes poikkeuksetta aina jotain vikaa jos hän pysyy sinkkuna pitkään. Sori kun sanon tän näin suoraan, mut108917Mikset päästä irti ja hae apua
Mt ongelmiisi. En vaan voi ikinä enää luottaa sinuun, pelkään sinua ja toivon löytäväni jonkun muun. Rahaa sulla on saad78886Kristinusko - epätoivoinen yritys pelastaa ihmiset jumalalta
Ei ole mitään sellaista, mitä pitää "pelastua". Lukuun ottamatta tietysti ”jumalan” (sen ei jumalan, joka väittää oleva333873