Nasima Razmyar: raiskaukset ohimenevä ilmiö

Näin.sanoo.hän

Pakolaisten tekemät raiskaukset on vaan hyväksyttävä samalla lailla kuin hyväksytään myös se että suomalaiset tekevät paljon enemmän rikoksia, myös raiskaavat.
Raiskaukset vähenevät aikanaan kun pakolaiset integroituvat Suomeen. Integroitumista pitäisi edistää sijoittamalla heitä suomalaisiin asumalähiöihin, mielellään omakotitaloihin, ja heille on annettava ilmasilippuja erilaisiin harastus- ja vihhdetilaisuuksiin. On myös huolehdittava, etteivät he koe taloudellista huolta.
Tällä tavoin edistetään pakolaisten intergroitumista suomalaiseen yhteiskuntaan sekä vähennetään heidän tekemiensä rikosten määrää.
Ajokorttia ja omaa autoa pitäisi harkita vakavasti.

113

878

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jännetulehtu

      Selviää jo tuota mite jäkijättöinen tuo zazimazompie on, ulomaalaiset tekee suomessa 60% enemmän kaikkia rikoksia kun suomalaiset, ja raiskauksia 17% enemmän suhteutettuna väkilukuun.

      • eräs_ulkomaalainen

        puhut selvä paskaa, iljettävä lietsonta.

        Kyllä suomalaistytöt antavat helposti raiskamattakin ja käyvät etelänmaissa kokeilemassa isompiakin kuin suomalaisurhoilla on. Häipyvät seuramatkajoukosta hetimiten ja tulevat vasta lähtöselvitykseen takaisin.


      • suvakkirumilus

        Puhut läski valas kokemuksestasi maksullisista mies-huorista, kun et muilta saa.


      • 21015
        eräs_ulkomaalainen kirjoitti:

        puhut selvä paskaa, iljettävä lietsonta.

        Kyllä suomalaistytöt antavat helposti raiskamattakin ja käyvät etelänmaissa kokeilemassa isompiakin kuin suomalaisurhoilla on. Häipyvät seuramatkajoukosta hetimiten ja tulevat vasta lähtöselvitykseen takaisin.

        Se, että suomalaistytöt antavat helposti raiskaamattakin, pitäisi olla pikemminkin syy OLLA RAISKAAMATTA, eikä niinkään syy raiskata heitä.
        Ruvetkaa ulkkikset vaan ihmisten tavoille, ja lopettakaa elukoina oleminen!


      • Enfenno
        eräs_ulkomaalainen kirjoitti:

        puhut selvä paskaa, iljettävä lietsonta.

        Kyllä suomalaistytöt antavat helposti raiskamattakin ja käyvät etelänmaissa kokeilemassa isompiakin kuin suomalaisurhoilla on. Häipyvät seuramatkajoukosta hetimiten ja tulevat vasta lähtöselvitykseen takaisin.

        Sinä et mikään ulkomaalainen ole. Yrität vain edistää negatiivista suhtautumista ulkomaalaistaustaisiin. Voin kertoa että se on jo perustellusti tarpeeksi negatiivista ilman trollaustakin. Ja oikeasti melkein kaikilla tälläkin palstalla kirjoittavilla on ainakin joitain positiivisia kokemuksia ulkomaalaistaustaisista Suomessa. Maassa maan tavalla suomalaista kulttuuria ja ihmisiä kunnioittaen, niin tulee täällä paremmin hyväksytyksi.


      • 4tyutrtyjyrh

        Miten tuo kehitys on mennyt Ruotsissa? Siellä on pitemmältä aljalta kokemusta.


      • RANGAIStus

        Todella paska puhe jos hän on raiskaja pitää. Kovasti. Rangaista
        Ja pois SUOMESTA ne.paskaisia Miehiä !!!


      • tottatotta

        Muslimit ja Islamilaiset eurooppalaisessa yhteiskunnassa ei valitettavasti voi elää ! On miljoona todisteita , että he tuhovvät meidän kulttuurimme ja Eurooppaan kansalaisia joten pois Eurooppaasta !


    • voiVaalit

      Luuletko, että Nasima "suhteuttaa" jotain?

    • häpeäisitnassima
      • menistakasiäks

        Onpa inhottava aloitus.
        Ihan oksettaa Naziman ehdotus.


    • Ota.yhteyttä
      • niinpäniinpäjuuri

        Tuskin viestit menevät perille. Itse yritin joku aika sitten lähettää ko. henkilölle s-postia ja otin juuri tuolta tuon s-postiosoitteen. Mutta tuli vain joku ilmoitus, ettei viesti mennyt perille tms.


    • Painu_vittuun_koko_akka

      "Pakolaisten tekemät raiskaukset on vaan hyväksyttävä samalla lailla kuin hyväksytään myös se että suomalaiset tekevät paljon enemmän rikoksia, myös raiskaavat."

      Olisiko rouva edusaaja-mamulle parempi sulkea sanainen kirstunsa? Hän ei tiedä, ketä loukkaa! Hänellä ei ole oikeutta tulla tänne puolustelemaan yhtäkään raiskaria.

      Painu vittuun RAzmyr, PRKL!

    • Raivon_puuska

      "Raiskaukset vähenevät aikanaan kun pakolaiset integroituvat Suomeen. Integroitumista pitäisi edistää sijoittamalla heitä suomalaisiin asumalähiöihin, mielellään omakotitaloihin, ja heille on annettava ilmasilippuja erilaisiin harastus- ja vihhdetilaisuuksiin. On myös huolehdittava, etteivät he koe taloudellista huolta."

      Alkaako Nasima Razmyar panopuuksi ihan vapaaehtoiselta pohjalta? Tuon teon jälkeen katsotaan, vähenevätkö raiskaukset. On todella hävytön akka, mustan silmän ansaisisi, vaikkei tuo minulle kuulukaan.

      Vihapuhetta kansaneduslaitoksessamme ihmisiä kohtaan.

      • afgaanihuora

        kyllä ansaitsisi 9mm burana tabletin suoraan silmien väliin.


      • fryuuijuiiuhiu

        On myös huolehdittava, etteivät he koe taloudellista huolta.

        Minkäköhän laisesta summasta puhutaan kun pitäisi vielä mamulandian kotiväellekin lähettää rahaa.

        Väittäisin, että jos ei halua kokea taloudellista huolta, niin nykyiset toimeentulotuet ei riitä mihinkään.

        Eihän nyt kenenkään psyyke voi kestää taloudellista huolta.
        Kyllä kaupasta pitää saada tuoda mitä ikinä haluaa.


    • MuslimienYlimielisyys

      Sanoisiko Nazima Naima samaa, jos partalapsi raiskaisikin hänet?

      • OTAITE

        OTA ITSE SEN JOS MAISTU !
        JO HÄN SAA ITE TÄTÄ. KOE JUUST RAISKAUS. !
        TÖRKEÄ NAINEN JA ON VIELÄ PUHU AIVAN PASKA


    • kalukin_liian_suuri

      Suomalaiset miehet ei raiskaa kaapuihin sulloutuneita lähi-idän ihmeitä.

    • Tämä_vihjeeksi

      Nyt kun tapaatte tätä Nuzimaa luonnossa ottakaa ohjat käsiinne ja opastakaa tätä naikkosta oikealle tielle, tämä naikkonen on päässyt liian nopeasti ja liian näkyvälle paikalle ikään kuin kaapin päälle josta se on pudotettava keinolla millä hyvänsä! Naikkonen ei ole ansainnut tätä paikkaa ja asemaa "suojelussa" mikä nyt vallitsee!

      Jos Sdp:n politiikka on tuon nartun puheiden kaltaista on muutos tuleva ja vain tuon nartun olemassa olon kautta puolueen kannatuslukuihin välittömästi!

      Jos pj. Rinne ym. eivät sulje afgaaninartun suuta ja aseta sille rajoja muiden ylitse ja toimimaan kansan edun mukaisesti ei oman ja muukalaisheimojensa on puheenjohtaja kärsivä myös tappion seuraavissa vaaleissa!

      Näin yksinkertaista se voi olla!

      • JohonkinRajaOnVedettävä

        En tule enää ikinä äänestämään demareita niin kauan kuin tuo rasisti on puolueessa.
        Ennemmin vaikka äänestämättä kokonaan.


      • Martti.Ahtisaari
        JohonkinRajaOnVedettävä kirjoitti:

        En tule enää ikinä äänestämään demareita niin kauan kuin tuo rasisti on puolueessa.
        Ennemmin vaikka äänestämättä kokonaan.

        Sama juttu.


      • ÄänestänKokoomusta
        JohonkinRajaOnVedettävä kirjoitti:

        En tule enää ikinä äänestämään demareita niin kauan kuin tuo rasisti on puolueessa.
        Ennemmin vaikka äänestämättä kokonaan.

        En äänestä ikinä demareita.


    • taatansentäs

      Eli niille pitäisi antaa rahaa, autot , ja ajokortit, ilmaiseksi. Omakotitalot rakentaa, sinne kaikki huonekalut ja muut kalliit härpäkkeet. Vielä kai se iloluontoinen nainen pantavaksi, jonka suomalaiset kustantaa. Työpaikat myös heille, suomalaiset työttömiksi.
      Suomesta tulee monikulttuurinen slummi. Slummeissa asuvat ovat pääasiallisesti suomalaisia.

      • KiitosSosDemTämäOliTässä

        Voithan kysyä intiaaneilta, jos enää löydät sellaisia, mikä maahanmuutossa on parasta.
        Tai voithan kysyä aboriginaaleilta, jos enää löydät sellaisia, mikä maahanmuutossa on parasta.
        Tietenkin voit kysyä myös Keski-Amerikan intiaaneilta, jos löydät sellaisia, mikä maahanmuutossa on parasta.

        Luulen että kysyt asiaa nazimalta, joka kertoo totuuden.
        Ja se kolmas raiskaus ei tunnu niin pahalta kuin ensimmäinen.

        Miksi ihmeessä joku Nazima saa jatkaa vihapuheitaan ja vähättelyään?


    • hirviöt_helvettiin

      Taas jälleen yksi myötätuntoon kykenemätön täydellinen HIRVIÖ, jonka mielestä raiskauksia sopii vähätellä joidenkin ihmisten suojelemiseksi. H*lvettiin tällainen politiikasta. Puhdistukselle todellinen tarve.

    • tautipesät

      Kukaniihin tautipesiin koskisi, itse en pitkällä tikullakaan.

      Miten käy suomalaisille raiskatuille pikkutytöille, saavatko sukupuolitauteja jo yhdestäkin kerrasta?

    • nussijanuzzima

      Kuka niitä raiskauksia ja rikoksia on hyväksynyt, muuta kuin Nuzzima itse.

    • MatuMatuMatuMaturallaa

      "raiskaukset ohimenevä ilmiö"
      Juu-uh, aivan, käännät vain sen puhuvan pääsi läntiseen naapurimaahan päin ja maltat edes hetkisen rauhoittua niin näjet mihin liikamaahantunkeuduttaminen lopulta johtaa:
      -Ruotsi omistaa surullisen ennätyksen Euroopassa ja maailmassa.
      -Ruotsissa raiskataan naisia enemmän kuin missään muussa Euroopan maassa.
      -Koko maailman raiskaustilastoissa Ruotsi on toisena Etelä-Afrikan jälkeen.
      -Ruotsin raiskaus luvut puhuvat puolestaan ja ovat kammottavat:
      Ruotsissa on kirjattu 60.000 raiskausta vuodessa, eli noin 5000 raiskausta kuukaudessa. Tämä tarkoittaa siis että jokainen päivä Ruotsissa raiskataan keskimäärin 164 naista. Tämä on 20 kertaa enemmän kuin muiden Euroopan maiden keskiarvo...

      • täysin_loogista

        Tuosta puuttuvat vielä KAIKKI maahanmuuttajien kotonaan raiskaamat naiset, sekä tietenkin myös lähes kaikki kantaruotsalaisten vastaavat teot.

        Sitä se teettää, kun vallassa ovat mielenvikaiset, jotka antavat lievennettyjä tuomioita niille joiden kulttuurissa raiskaus on uhrin rikos.


      • rikos.kannattaa.yleensä

        Sellainen se on Suomen laki, rikollisen puolella. Paitsi kun on kysymys veroista, etenkin autoon liittyvistä veroista. Ja niissähän joka ikinen pikkuvirhekin tekee tekijästä suurrikollisen.


    • Hallaahon-äänestäjä7
    • teko.muuttuu

      Raiskaukset ovat ohimenevä ilmiö, kyllä. Kun monikuttuuri-ilmiö lisääntyy, naisen ottaminen väkisin ei ole enää raiskausta vaan kuttuuriteko.

      • AgendansaKullakin

        Tuohan on muuten aivan totta.
        Ms. "Puhuvan pään" Natsima Rasistmayarin toive ja unelma-agenda tulevaisuuden maahantunkeudutetusta Suomesta:
        "Raiskaajan siitin on oikeuden miekka, ja nuoren naisen tuskanhuudoista nousee vapauden, oikeuden ja onnen sävel!"
        ???


      • nuzimanussii

      • täydellinenmaailma

        Nuzima haluaa oman kulttuurinsa toteutuvan.


    • teuvo781

      Eikö tuon Naziman voisi karkottaa suomesta!!!! Ei täällä mitkään mamut sanele ehtoja kuinka täällä pitää olla ja mikä on oikein tai väärin

      • ArabikeväänRaiskuut

        Tuossa afgaanihuorassa on jotain mätää muutenkin.
        Miten on mahdollista, että demarien eduskuntaryhmän viestintäsihteeri kannattaa julkisesti kokoomuksen agendaa eli karvaperskultamunien tarhaamisbisnestä..?


      • naimallamaineeseen

        kun on löysä pillu ja jakaa saa etuja.


    • jfsjleouruoeru

      Naziman syvä halveksunta raiskattuja kohtaan suorastaan lyö naamalle, inhottava akka...Meillä on kulttuuriero, myös Naziman kanssa. Meidän kulttuurissa raiskaus on rikos, sikäläisissä kulttuurissa naisia on saanut raiskata mielin määrin ja raiskattu on se syyllinen: on viekoitellut ja houkutellut miehen siihen raiskaukseen, jos sitä edes sikäläisissä on alunperinkään pidetty minkäänarvoisena. Nämä turvapaikka-, maahanmuuttajataustaiset raiskaajat toteuttavat sitä samaa kulttuuriaan kuin aikaisemmassa asuinmaassaan, he eivät sitä koe rikokseksi, siinä on vissi ero Nazima!!!!!!!! Nazima ei paheksu raiskauksia, mikä on kammottavaa, että sen tekee nainen ja vielä huutaa siitä suomalaisille naisille, joiden maa tämä ennenkaikkea on!

    • yksikin_raiskaus_liikaa

      Onko linkkiä tuohon uutiseen? Onko totta? Onko Nasima Razmyar sanonut noin?
      Yksikin raiskaus on liikaa, kun siinä pilataan lapsen loppuelämä. Lapsi ei enää luota miehiin eikä ehkä voi ryhtyä suhteeseen edes suomalaisen kanssa.

      • meekattelee

        avaa telvisio ja kanava YLE , jungerin luotto horo äänessä joka lähetyksessä.


    • kosmopolitano

      Raiskaus on vallankäytön väline näissä muslimi- ja monissa afrikkalaisissa maissa.
      Suomen on pystyttävä kitkemään tällaiset asenteista johtuvat ongelmat karkoituksilla jos nykyinen lainsäädäntö ei anna riittävää tapaa hoitaa asiaa muuten.

    • orgmummeli

      Mitenkä sitten suu pannan, jos tämä kohtelu olisikin toisin päin?

      • realismi

        no sehän ois törkeetä rasismia josta tulis vähintään elinkautinen?


    • Ohimenevyyttä vastaan todistanee barbaarimaiden oma kulttuuri. Naisten on pitänyt varoa säkkeihin puettuina raiskaajia vuosisatojen ajan.

    • ohimeneväähän_se_aina

      Tuskin kiimaiselta ählypojalta yli 30s kuluu, kun jo lentää.

    • olkaahyvet

      demut iski kätensä nyt paskaan natsiman kanssa.

      • ArabikeväänRaiskuut

        Demut alkaa olla kohta todellinen pienpuole näiden Natzima Rasistmayereiden valta-asteikossaan nousun myötä...
        Demuja en ainakaan äänestä ennenkuin tuo akka lähtee puolueesta, piste.


    • dfererfdfder

      Nazima esittää suomalaista, mutta kun ei ole, vaikka on tämän maan kansalainen. Nuo erikoiset, kammottavat mielipiteet raiskauksista kertovat totuuden..

    • eisyytäasuatäällä

      Kuinka on mahdollista, että tuonlaatuinen naisihminen on ylipäätään otettu ehdokkaaksi suomalaiseen puolueeseen?

      Äänestäjiä tietty rupeaa olemaan oman 'uskonnon' piiristä.

      Nythän Afganistanissa on ns. turvallisia alueita, joten - miksi edelleen asuu Suomessa?

    • insAllahko

      Taleban on Suomessa. Se alkaa vahvistuessaan kontrolloimaan oikeauskoisia, joten heimoveljet tulee opettamaan Nasimalle muslimi- ja afgaaninaisen osaa.

    • dritogdra

      Onko tuo akka suomen eduskunnassa???
      Eikö kukaan pana siltä ison turvan kiini???
      Ompa Suomi tosiaankin väärillä teillä jos "hurpa" joka uskaltaa noin aukasta ison mustan turpansa
      Pitääkö mustasta afrikasta tulla ja opettaa suomalaisia. käytöksetä jonku pitäis "hurpä" raiskata tuhat kertaa ja potkia yhtä monta kertaa

    • morasweden

      Tuorein(kun viimeisimmästä ei tiiä)uutinen Raisiosta sai melkein hyppäämään parvkkeelta, mutten sitten loikannutkaan, kun ei näkynyt mamua alapuolella.

      • Raision_ta-

        pauksesta kuultuani päätin hypätä ikkunasta suoraan kadulle. Teinkin näin. Olin uhohtanut, että asun ensimmäisessä kerroksessa. Sain ohikulkijoilta osakseni kummastuneita katseita.


    • pöhelöarvi

      Nyt ymmärrän miksi tietyissä maissa naiset ovat sisätiloissa ja lukkojen takana,ukko kun lähtee töihin niin naapuri saattaa käydä vaikka nusasemassa eukkoja väkisin .Naisilta kiellätään kohta työnteko ja tulee ulkonaliikkumiskielto......ei tule silloin raiskauksia...

    • nedemarit

      Tyypillistä SDP-kamaa. Puhutaan ennen kuin ajatellaan.
      Kaunis, nuori nainen, jonka olisi hyvä välttää puolueensa manööverejä.

    • dljhy

      Kaunis?

    • yksmummo

      Tässä maailmassa on kaikki ilmiöt ohimeneviä,kun tarpeeksi kauan eletään.Vaikka Razmyar onkin nyt kansanedustaja,sekin on ohimenevä ilmiö.Meidän suomalaisten ei tarvitse hyväksyä eikä sietää barbaarisia ja moukkamaisia tapoja,olemme tottuneet ihmismäiseen käytökseen.Razmyar voisi tehdä jotakin palkkansa eteen,Suomen valtio on hänetkin elättänyt ja kouluttanut. Varmaan jokainen huomasi,että mainittu Razmyar teki välikysymyksen rasismista juuri silloin,kun maahantunkeutujia vyöryi tänne pilvin pimein.Lapsikin ymmärtää,että se oli tarkoin harkittua sumutusta,eduskunnan aika meni tyhjän jauhamisen.

    • jokahamiekumahutan

      milloin me saadaan ilmaisliput tilaisuuksiin. vai asumaan muiden keskelle. siinä on hyvät apajat raiskata pikkutyttöjä.. vai vielä autot ja ajokortit.. nassukka sekasin kuin lumiukko... sama kun antas lapselle pyssyn.

    • wittuunnasima

      Nussima-Nasu kiipesi Jungerin reittä pitkin sd:n hississä ylös.
      Sitä ennen roudasi sukunsa suomalaisten ikieläteiksi Suomeen.

    • mitä.veetä

      kehoittaako nazima suvaitsemaan raiskauksia?

    • Kukaan_ei_täs-

      sa ketjussa muistanut sanoa, että kotouttaminenhan kestää 30 - 60 vuotta eli vasta toisen ja kolmannen polven maahantunkeutujat ovat suomalaisia; prosessia ei edes voi nopeuttaa. Nuo nyt raiskatut pikkutytötkin ovat jo mummoiässä sitten kun tämä pyllistelijäjoukko on kotyoutettu.

      Kaikki maahantunkeutujathan olisi pitänyt ampua jo rajalla.

      • Mikä.agenda.taustalla

        Miksi Suomi ottaa niin paljon pyllistelijöitä?


    • falconer123

      jos nazima razmyar sanoo että raiskaukset on hyväksyttävä hänet tulee laittaa 10 vuodeksi vankilaan koska hän mielipiteellään kehottaa raiskaamaan lisää.

    • etgrthtrh

      Miksi se on VOK bisneksessä mukana.

    • NasimallaOmaVOK

      Poliisin mukaan Heinolan torilla tapahtui illalla välikohtaus, jossa kolmen ulkomaalaistaustaisen miehen epäillään käyneen käsiksi 17-vuotiaaseen tyttöön.

      Asiasta tiedottavat sekä Heinolan vastaanottokeskusta ylläpitävä Viittakivi Oy että Hämeen poliisilaitos.

      Viittakivi Oy:n tiedotteen mukaan tapahtumissa on ollut mukana alkoholia ja mahdollisesti lähentelyä, missä yhteydessä nuori nainen on loukannut itsensä.

      Kaksi tapahtumaan osallistuneista vastaanottokeskuksen asukkaista on täysikäisiä, yksi alaikäinen.

      Toisessa tapauksessa alaikäinen vastaanottokeskuksessa asuva mies oli juottanut nuorelle tytölle alkoholia ja lähennellyt häntä.

      Miksei Nasima Razmyar tuomitse omien VOKilaistensa suomalaislapsiin kohdistuneita törkeitä tekoja?

      Kuka on vastuussa kun Nasiman VOKkilaiset JUOTTAVAT suomalaislapsille VIINAA tarkoituksena SEKSUAALISESTI hyväksikäyttää?

    • totuusOnNäin

      Mielisairas sika voi ainoastaan sanoa tuolla tavoin. Sellainen kuuluu vankimielisairaalaan.

    • 00oo00

      TV:stä alkaa uusi sarja Tanssiin Vokkilaisten kanssa.

    • frigunaskiguna

      Nasima on rohkea nainen. On muistettava, että Taliban on maassa ja Nasima on niille saastaa, jonka uskonto velvoittaa kitkemään pois. Kysymys on siis ajasta.

    • SuomiLöiKätensäPaskaan

      Mene Nazima itse rintamalle ja hyväksy, he sopeutuvat nopeammin ööö kuinka monen raiskauskerran jälkeen?
      Ei Nazima edes häpeä, hänhän puhuu kuin eläimistä!
      Aivan kuin he eivät ymmärtäisi, kuten koiratkaan, kaikkia ohjeita ja se on muiden syy?

    • älyhoi_
    • HOPI_HOPI

      Afganistanin sotakin on loppunut jo yli 20 vuotta sitten. Ohimenevä ilmiö siis.

      MIKSI ET SAATANAN KOUKKUNOKKA NAZIMA PALAA KOTIMAAHASI??????

    • EiOnnistuIkinä

      Onhan tuo jo professoritasolla todettu, että nämä nykyiset "pakolaiset" eivät integroidu.

    • epputietoinen

      Tarkoittaako hän, että naiset alkavat antamaan suosilla, tai suorastaan jakamaan, niin rikosnimikkeenkin voi muuttaa.

    • varmaakiintöpakolainen

      Pitäis saaha kyseinen henkilö pois eduskunnasta, ei oo ku haitaksi suomelle. Niinistön asialliseen puheseen ja sanoihin suhtautui tyytymättömästi ja harmistuneesti.

    • MuslimsIslam

      Islam on politiikkaa , joka on todiste siitä, että muslimien ei pitäisi elää Euroopaassa

    • Häpeäisi_edes_tyhmis

      "Nasima Razmyar: raiskaukset ohimenevä ilmiö "

      Ajatusvirhe ja saastepesä päässä?

      • kapulinews

        Siihen kyömynokkaan, afgaaninoitaan eivät serkkunsa afgaanibarbaaritkaan koske pitkällä tikullakaan. Sen verran on karsea ämmä.


    • cfhghjg

      No, meneekö loppuuko nuorilta miehiltä halut vai? Tuskin. Kylää Nazimar sen tietää.

      • suomikehitetty

        Miksi Natsimari on vielä Suomessa? Miksi ei lähde kotimaahansa? Siellä on kyllä opetettavaa ja kehitettävää yllin kyllin.
        Selviämme edelleen ilman häntä. Suomi on kehitetty aika hyväksi maaksi meille suomalaisille.


    • 9087098

      Toivottavasti myös kunniakulttuuri, naisten alistaminen, segregaatio, massatyöttömyys, kielitaidottomuus(etenkin naisten), gettoutuminen ja jengiytyminen ovat ohimeneviä ilmiöitä.

      Soisi myös, että tulevaisuuden suomessa olisi myös enemmän sekularisoituneita muslimeja ja vähemmän hihhuleita..

      Meillä kantasuomalaisilla kun ei ole kerrassaan mitään opittavaa näiltä kehitysmaavierailtamme niin tosiaankin soisi että ne huonoimmat tavat karsiutuisivat pysyvien vieraidemme kulttuuri-identiteetistä..

    • unelmanapysyykin

      Meillä on unelma!

    • rikos.kuluu.loppuun

      Raiskaukset ovat ohimenevä ilmiö. Jossain vaiheessa ei mutakuonon tekemää väkipakolla tekemää yhdyntää enää kutsuta raiskaukseksi, vaan se saa monikulttuurellisen "hyvä-teko"-statuksen ja silloin se ei ole enää rikos vaan kulttuuriteko.

    • linja.on.se

      YLE ei saa kirjoittaa pakolaisten tekemistä raiskauksista yhtään mitään. Ne kaikki pitää jutuissaa muuttaa suomalaisten tekemisksi.
      Se on sitä mitä YLE pitää totuutena.

    • VainHänJaKäveriME

      Eurooppa-politiikkaan ja Suomen linjaan politiikkaan maahanmuuttoon ( pakolaisia , siirtolaisia ) , kaikki MAALMAAN ! ihmiset tarvitsevat apua ja meidän on annettava heille turvapaikan Euroopassa !........................................................? On löydettävä yhteiset ratkaisut joilla kuitenkin hädänalaisimpia pakolaisia autetaan ? mutta maalmaassa on näin paljon ihmisiä ? Mutta MAALMAASSA on näin paljon ihmisiä ..............Valitsemalla henkilöitä mutta miljoona Eurooppaan tulijalle tarvitsevat apua ja turvapaikan ??????Voimmeko auttaa heitä riippumatta pakolaisten rotuun, uskontoon tai alkuperäismaahan katsomatta tai Onko edes mahdollista ??????????
      Haluatko tai Ei ? Valitse tästä esim. 10-100 Th. joka vuosi ? Ja Ketkä ? sinun täytyy valita ? Kaikki MAALMAAN ! ihmiset tarvitsevat apua ja meidän on annettava heille turvapaikan Euroopassa ????????? mutta mikä sitten ME ME ME ME ME ?????????..........???????????
      1 ) NGERIA = hallitsematonta miljoona maahanmuuttoa Suomeen ja Eurooppaan !
      https://m.youtube.com/watch?v=dors_zGu7yA Haluatko tai Ei ? APUA TARVITSE !
      Millions of Muslims / Yeshua in just one night. You wont believe this is possible !
      2) PAKISTAN = hallitsematonta miljoon maahanmuuttoa Suomeen ja Eurooppaan !
      3) SAUDIA ARABIA , IRAN, IRAK, SYRIA, MUTTA MIKSI EI BULGARIA , ROMANIA, MEKSIKO , COLUMBIA , PERU , VENEZUELA , BRASILIA , EU jne .
      SAUDIA ARABIA HALUA EU :n KOKO AFRIKKA , AZJA EUROOPPAAN tulijalle tarvitsevat apua ja turvapaikan ?
      https://m.youtube.com/watch?v=qnh8kdnfYyE Haluatko tai Ei ? KUINKA MONTA ????
      Onko mahdollista ? Ja Ketkä = Ketkä valitset ? Ja KUKA PÄÄTTÄÄ ? MInä tai Sinä ? SUOMI MISSÄ ON DEMOKRATIO ????????
      Tai ME !? MISSÄ ON DEMOKRATIO ?????????
      Saudi Arabia Secret Churches ! Missä on Demokratio ? Constitutio ?
      https://m.youtube.com/watch?v=uDb8GLLSW20 AUTTAA ja miksi ei ?100000000000000000000000000000000000000000000000000..................
      EUROPE = MAAMME = ISÄNMAA ! Ja ME ! ME ! ME ! ME !
      https://m.youtube.com/watch?v=VBW4bZTRE4M
      https://m.youtube.com/watch?v=FH8P7fLp_4A
      EUROOPPAA MAAMME = ISÄNMAA !

    • joku.roti.olla.ptää

      Toivottavsti nuoret naiset ymmärtävät pysyä kesällä sisällä tai kulkea vain jonkun miespuolisen seurassa.

    • gravidas

      Onko afgaaninoita raiskattu?!

    • ksjdksjd

      Ainoastaan orjia raiskataan muslimimaissa. Mutta suvakit ei vaan tajuu.....

    • äänestättekuitenkin

      Uskokaa jo, SDP on ankarin mamutuspuolue Suomessa. No onhan positiivisen terrorin ja väkivallan edustajat, vihreät, aivan samalla linjalla.

      • EnSuvaitseMitään

        Ei koskaan ääntä SDP:lle. Ei myöskään vihreille.

        Kovin vähäisiksi jää kohta äänestysmahdollisuudet, kun koko maailma huutaa yhtä ja samaa sanaa: SUVAITKAA!!!


      • OlinKerrankinOikeassa

        Työkaveri sanoi Rinteen valinnan jälkeen: Nyt alkaa SDPn nousu.

        Väitin vastaan. Ja mitä tapahtui?

        Rinteestä on tullut (vai onko ollutkin) ontto tynnyri, joka kumisee tyhjyyttään.


    • SuomiVapaaksi

      nazima: mä en tule tukemaan millään tavalla yhdenkään öykkäröivän kehitysmaamusun koutiutumista tähän maahan.

      Raiskaukset eivät ole natural loss, jollaista sinä voi voit sanoillasi hyväksyttää tähän maahan!

      musut raiskaa orjia!
      Tässä maassa omia elättäjiään.

      Mikä sinä olet sanomaan mitään positiivista tästä ilmiöstä?

    • kuulasko

      Naziman kasvojen iho on kuin kuun pintaa.

    • moonhoax

      Kraatereita täynnä

    • Bull.shit

      Miten ne voi olla ohimenevä kun uutta porukkaa lappaa.

    • Rentoaelämää

      Sit kun niitä on täällä miljoona eikä kukaan niistä saa kokea taloudellistahuolta Niin kukas niiden täällä vetelehtimisen sit pystyy kustantamaan?

    • kapulinews
    • kitaauki

      On pöljä afkaaniakka, kyllä demareitten puhj, rinteen pitäs ottaa kantaa tämän paskiaisen lausuntoihiin ja kiiresti, muutenhan demarit kaikki hyväksyy tämän nokipään kommentit raiskauksista, jos persujen kansanedustaja kommentois yhtä älyttömiä mielipiteitä julkisesti, häntä vaaditas vastuuseen välittömästi, demari ja vihervaurit huutas kitarisat punasena, entinen demari, se loppu tähän.

    • ULOSNIITÄMIEHIÄEU

      Eurooppalaista ruokaa heitetään roskakoriin !!!!!
      Pakolaisia ??? taloudellisista syistä muuttavat Euroopaan nuoria miehiä , jotka haluavat paremman elämän. Karkottaa jokainen laiton maahanmuuttaja takaisin !
      http://mvlehti.net/2016/07/16/tassa-suvakeille-mietittavaa/
      Taloudellisista syistä muuttavat nuoria miehiä , jotka haluavat paremman elämän
      https://m.youtube.com/watch?v=uZu7NOCNnTE&ebc=ANyPxKqjfapM8kC1nVYmW-2UeHkzHiUYgXPknlSkWkWxYylbrYZagWBFslw6m7zwoxHb38_EZPjGNeXj16rL3-rJEJejUi8dTw
      Karkottaa jokainen laiton maahanmuuttaja takaisin !
      https://m.youtube.com/watch?ebc=ANyPxKpHNykIPY3gJMmJlAB6JAHiek8IDP8KIp7LHXiao9BO1HHkjWz05WA4F5JPI0EA0SExOjiittduVRSvSsCp8hppx4SCsA&v=AR8FoOwwQkE

    • EUROOPANSIVILISAATION

      Perusteetonta barbaari hyökkäys Euroopan sivilisaation "
      Muslimeille ovet Eurooppaan täytyy sulkea ! Toisessa tapauksessa on sisällissota koska eurooppalainen yhteiskunta ei koskaan hyväksy barbaarinen islamilaisen kulttuurin Islam täytyy kieltää ja muslimimaailman EUROOPASSA !
      https://m.youtube.com/watch?v=jCRhk-N2fDM

    • EUROOPALAISIA

      EUROOPASSA pakkomonikulttuurisuuden sisällissodan uhka !
      Emme halua Eurooppaan laittomia pakolaisia ​​Lähi-idän ja Laiton siirtolaisuus Afrikasta EU : n monikulttuurisuus ja poliittinen korrektius on erittäin tärkeää !
      http://mvlehti.net/2016/07/16/lukija-kirjoittaa-valtamediasta-nizzan-tapauksen-yhteydessa/ Monikulturisus ja sisällissota Euroopassa !
      http://mvlehti.net/2016/07/16/ranskan-tiedustelujohtaja-pakkomonikulttuurisuus-voi-johtaa-sisallissotaan/
      MONIKULTTUURISUUS EU : n monikulttuurisuus ja poliittinen korrektius on erittäin tärkeää !
      http://www.express.co.uk/news/world/689930/Polish-minister-blames-Nice-terror-attack-on-multiculturalism-and-political-correctnessEuroopasta ja eurooppalaisista
      Nizzassa kansallisen juhlapäivä kohde hyökkäys oli ihmisiä jotka juhlivat vapautta , tasa-arvo ja veljeys .Osa uhreista oli lapsia ja nuoria Euroopassa suruaika !

    • HaittaaSuomelleUlos

      Hankala muija islamisaation edistämisen suunnittelija ! joka pitää potkia ulos ,koska ajaa Eurooppaa islamisoivaa politiikkaa. Suomi islamisoituminen on ainoa syy miksi hän politiikkaan lähtenyt !!! hänestä on pakko päästää eroon !!!
      Ei hänestä muuta kuin haittaa Suomelle ! ja pitää potkia ulos , koska
      ajaa islamisoivaa politiikkaa. Leviää islamilaisen kulttuurin ongelma.
      Siirtolaisia kehitysmaalaisia pitää saada pakkohoitoon jonnekin, jollain tavalla kunhan vaan eroon päästäisi tästä maahanmuuttopolitiikasta .
      Poistetaan kaikki ''siirto-pakolaiset'' lähtömaihinsa tai lähimpään turvalliseen maahan kotimaasta ne eivät kuulu Euroopaan!

    • witutmitätouhua

      Joko on porsinut afgaanisaatanoiden geenejä kantavan ulostuksen?!

    • Hahhah-ahmed

      Raiskatut eivät laske yksittäistapauksia, terv. Mohammad. Vetäkää suomalaiset vittu päähänne , me vedämme naisten vittuja .

    Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      202
      6943
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4602
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      35
      4085
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      70
      3199
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1945
    6. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      27
      1676
    7. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      17
      1660
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      40
      1563
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      34
      1439
    10. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      143
      1217
    Aihe