TILASTO: Suomessa löysin linja mm somalien myöntei

Apinoita_koijataan

10

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vieläkö_epäilette
      • VirkamiehilleJULKISUUTTA

        Tuosta näkyy, että Räsäsenkään tullessa sisäministeriksi, ei tapahtunut muuta kuin että myönteisten päätösten osuus lisääntyi.

        Virkamiehet (lue: -naiset), varsinkin demlalainen Jaana Vuorio, voivat tehdä päätökset, ja jos nimellisesti kiristetään esim. "toissijaisen suojelun" vaatimuksia, Matuvirasto vain muuttaa tulkintaansa, tai jakaa vaikka lähes kaikille varsinaisen TURVAPAIKAN, kuten nyt on tehty tänä syksystä lähtien.


    • Jarihervo

      Varsinkin Maahanmuuttovirasto toiminta on kestämätön nykyisillä tulijamäärillä,tulkkejakin jo hävettää!Kielteisiä päätöksiä ovat lähinnä ne jos hakija itse lähtee pois..oikeat kielteiset päätökset on harvinaisuuksia!
      Virkailijat on vihreitä ja johto viihtyy ruokapöydässä nyt täytyy alkaa hommiakin tehdä ja sellaiset jotka ovat tulleet opintojaan suorittamaan loppuun tai ilmaiseen hammashoitoon täytyisi nyt toimittaa pois,,

    • NYT_TÄRKEÄÄ

      Pankaa ihmeessä nuo neljä taulukkoa ja graafia levitykseen someen ja muualle!

      • SuomenSairasMatulinja

        Irakilaisista ja afganistanilaisista täytyy kaivaa samanlaiset käppyrät, sekä toki muistakin neemumaista...


    • 18-15

      Silloin, kun somalit 1980 luvun lopulla saapuivat sadoittain Moskovasta Suomeen ja Helsinkiin tiedettiin, että jäljet johtivat sylttytehtaaseen. Miten oli mahdollista, että silloisen rautaesiripun takaa tullaan Suomeen ilman minkäänlaisia passeja ja viisumeja ja SPR:n työntekijät ovat linja-autojen kanssa Rutatieasemalla valmiina vastaanottamassa saapuvia.

    • lfopfp

      Paljonkohan somaleita on vokeissa töissä ilmaiseksi Spr:n vapaaehtoisina.Luusisi että kielentaitoisina suurin joukoin olisivat ilmoittautuneet.

      • MissäOvat

        Heitä on sadoittain, ovathan he tunnetusti kovia tekemään työtä.


      • AhkeratSomalit

        Todellakin, 20 vuotta jo Suomessa, työttömyysprosentti edelleen yli 90, lopuista 10 prosentista suurin osa toimii maanmiehilleen tulkkeina...


    • hopsishop

      Hoppa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Häiriköinti

      Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as
      Ähtäri
      98
      3772
    2. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      36
      3251
    3. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      60
      3219
    4. Näin lähellä

      Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
      Ikävä
      68
      3029
    5. Kerro jotakin hauskaa. :)

      Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
      Ikävä
      68
      2894
    6. Mä sanon tän suoraan.

      Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
      Ikävä
      67
      2819
    7. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

      Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
      Ikävä
      63
      2524
    8. Pohdinttavaksi

      No siis, saiko yrityksen toimitusjohtaja potkut vaiko älysi ihan itse jättää nimellisen tittelin ettei maine enää enempä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      80
      2321
    9. Mulla ei oo anteeksi pyydettävää

      Muista se! Mieheltä yhdelle naisellE
      Ikävä
      69
      2168
    10. Siis hetkonen

      Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
      Ikävä
      45
      2162
    Aihe