Rabbi Ariel: "Kristityt ja muslimit tapettava."

KTS--

Rabbi Yisrael Ariel vaatii, että mikäli kristityt ja muslimit eivät luovu uskotaan ja suostu juutalaisten orjiksi, on heidät kaikki murhattava.

Nuori Sanhedrin –järjestön tapahtumassa rabbi Ariel vetosi 1100-luvulla eläneeseen juutalaiseen rabbi Maimonidesiin, jonka mukaan kaikki uskostaan kiinni pitävät kristityt ja muslimit on murhattava. Maimonidesin mukaan uskostaan luopuneiden on lisäksi suostuttava alistumaan juutalaiselle laille:
”Seuraatko seitsemää Nooan liiton lakia? Jos kyllä, saat elää. Jos kansa ei noudata Nooan liiton lakeja, miehet teloitetaan ja naiset säästetään. Miten naisille sitten käy? Heidän on noudatettava Nooan liiton lakeja.

https://electronicintifada.net/content/video-temple-movement-rabbi-proselytizes-genocide/14870

3

134

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kristitty-

      Jaaha. Kätevimmin homma hoituu tietysti sillä, että kristityt ja muslimit tappavat toisiaan. Nythän täällä Euroopassa on meitä molempia joukkoja jo sen verran paljon, että voitaisiin aloittaa se tappelu ja tappaminen, vai pitääköhän vielä odottaa että muslimeja tulee muutamia kymmeniä miljoonia lisää, niin sitten olisi touhu tehokkaampaa kaikin puolin. Tulisi isommat ruumiskasat heitä ja meitä.

    • Juutalaisuudessakin on omat äärilaitansa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi tyttöä putosi

      Minkä takia ne tytöt katolle oli kiivenny?
      Helsinki
      106
      3761
    2. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      41
      3193
    3. Mitä haluaisit tänään sanoa kaivatullesi?

      Onko sydämelläsi jotain?
      Ikävä
      230
      2809
    4. Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?

      En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?
      Suomussalmi
      39
      2366
    5. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      35
      1676
    6. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      24
      1486
    7. Salilla oli toissapäivänä söpö tumma

      Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen
      Ikävä
      41
      1476
    8. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      14
      1361
    9. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      18
      1335
    10. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      22
      1271
    Aihe