Uskovaiset viettävät pakanajuhlia joko tietämättään tai tietoisesti. Tietoiseseti tehty synti ei ole armon alla. Tietämättään taas,et voi saada siunauksia jos et vietä Jumalan Pyhiä juhlia,sillä Jumala ei voi siunata ketään joka viettää saatanan asettamia juhlia.
Tässä tietoa asiasta: Ensin pätkä profetiasta:
Niille, jotka uskaltavat pilkata viestejä, joita Minä, YAHUVEH, lähetän eteenpäin kuten esimerkiksi tämän, nostakaa ylös teidän kätenne ja puolustakaa itseänne ikuista Luojaa vastaan, yhtä jota kutsutaan Päivien Muinaiseksi, sillä Minulla ei ole alkua eikä loppua, Minä olen ALEPH ja TAV. Te, jotka kutsutte itseänne Kristityiksi ja kuitenkaan ette seuraa MINUN Poikani YAHUSHUAn teitä edes Pyhien Aikojen noudattamisessa.
Sinä, joka kutsut itseäsi Kristityksi, joka kerskut ja sanot, ”Minä en ole Juutalainen”, ja kuitenkin Minä sanoin, ”Te olette liitetyt yhteen kun te seuraatte YAHUSHUAa ja hyväksytte HÄNET MESSIAANA, rakastaen ja laittaen YAHUVEHin ja YAHUSHUAn ensimmäisiksi teidän elämissänne, yrittäen kovasti totella MINUN lakejani, tietäen, että teillä on välittäjä, Pelastaja MINUN Pojassani YAHUSHUAssa kun te teette syntiä, mutta ette tahallisesti sureta RUACH ha KODESHia ja tee syntiä, vaarantaen teidän silkan sielunne.” Kuinka harvat teistä muistavat, että teidän kaikkien täytyy työskennellä teidän oma pelastus pelon ja vapinan kanssa.
Enemmistö teistä, jotka kutsutte itseänne Kristityiksi, suurimmaksi osaksi olette anti-Juutalaisia. Te kartatte heprealaisia tapoja, Tooraa, Tanakh:ia ja ainoastaan haluatte vaatia Uutta Testamenttia. Te ainoastaan haluatte kokoontua yhteen ihmisen tekemänä Sapattina [ sunnuntai ], ette todellisina Sapatteina. Kuinka monet Kristityt ainoastaan haluavat juhlia ihmisen tekemiä pakana-juhlapäiviä ja karttavat todellisia heprealaisia Pyhiä Päiviä? Kuinka monet teistä ainoastaan käyttävät, mitä te kutsutte kirkoksi, lepyttämään Minua tai muotinäytöksenä tai rupattelujuhlana. Te Kristityt ette käsitä, että Helluntaita ei löydy useimmissa teidän kirkoistanne, koska te olette surettaneet MINUN PYHÄÄ HENKEÄNI ja ajaneet RUACH ha KODESHin ulos.
Sinä luet 12 opetuslapsesta ja siteeraat Juutalaisia kirjoituksia ja vakuutat Raamattua sinun lupauksinasi, silti sinä leikkaat itsesi irti kaikesta, mikä on heprealaista ja kerskailet, että sinä et ole Juutalainen. Sinä uskallat kerskua, kuinka Minä, YAHUVEH, leikkasin irti luonnollisen varren liittääkseni teidät Ei-juutalaiset sisään, jotta luonnollinen varsi tulisi kateelliseksi ja kuitenkin sitten sinä torjut luonnollisen varren ja torjut asiat, jotka Minä YAHUVEH opetin heille. Sinä, joka kutsut itseäsi Kristityksi, sallit Rooman tarkoituksellisesti muuttaa ainoan päivän, jonka Minä asetin sivuun, siunasin ja pyhitin, ja sinä sanot, että mikä tahansa päivä käy, kutsutuksi Sapatiksi. Minä en valinnut mitä tahansa päivää; Minä lepäsin Seitsemäntenä Päivänä. [ Perjantai auringonlaskusta Lauantai auringonlaskuun ]
Ja tässä profetia kokonaisuudessaan: http://www.amightywind.com/prophecyfinnish/proph67fin.html
Pakanajuhlat vs Jumalan juhlat
4
238
Vastaukset 4
- annaheilleanteeksi
Herra Jeesus vapauttakoon sinut riivaajahengistä Jeesus kiitos amen. Väistyköön . Katkea kahleet Jeesuksen nimessä amen.
- herravapahtaja
Kristitty viettää ihan Jeesuksen sovitusjuhlia kuten syntymäjuhlaa jouluna ja pääsiäisenä ristinkärsimystä ja ylösnousemusta . Pyydä että Jeesus vapauttaa sinut helvetistä missä nyt olet amen.
- mummikainuusta
Room. 13:4. Mikä sinä olet tuomitsemaan toisen palvelijaa? Oman isäntänsä edessä hän seisoo tai kaatuu - mutta kyllä hän pysyy pystyssä, sillä Herra kykenee pitämään hänet pystyssä.
5. Toinen pitää yhtä päivää toista parempana, toinen pitää kaikkia päiviä yhtä hyvinä. Kukin olkoon omassa mielessään täysin varma.
6. Joka kiinnittää huomionsa tiettyihin päiviin, tekee sen Herran tähden. Joka syö, syö Herran tähden, sillä hän kiittää Jumalaa. Joka ei syö, on Herran tähden syömättä ja kiittää Jumalaa.
Juhlitaan vain niitä juhlia, jotka meistä tuntuvat oikeilta. Tähän on annettu vapaus tehdä kullakin omantuntonsa mukaan.- 1234567---
Suuri osa suuria ja pieniä, rikkaita ja köyhiä, vapaita ja orjia ovat valinneet sunnuntain paremmaksi päiväkseen.
Vain pieni osa on on kunnioittanut Jumalan valitsemaa sapatinpäivää, pyhänäpäivänä.
sapattina on lupa tehdä hyvää parantaa sairaita ja julistaa sanaa tavalla tai toisella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?251878- 126851
Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.123657- 54598
Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa
Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv90555- 65541
Jos selviäisi että kaivattusi
Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan88540- 42525
Päivän aivopieru Trumpilta
Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko63503Jokin ei täsmää
Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi267480Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas26474- 9466
Toivotko vielä viestiä
Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.34463Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v9439Kuka kaipaa T m?
Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota31435Miksi jotku naiset on niin tyhmiä
Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä51425- 58422
- 41416
Jätä jo se puolisosi, mun kanssa kilpa-asetelma on tuhoisa.
Eikä hän tule sitä voittamaan. Myöskään missään vanhassa ei kannata roikkua, koska ei uskalla kohdata muutosta, hyvät as27406S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi
Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan6395