Pakanajuhlat vs Jumalan juhlat

ruut333

Uskovaiset viettävät pakanajuhlia joko tietämättään tai tietoisesti. Tietoiseseti tehty synti ei ole armon alla. Tietämättään taas,et voi saada siunauksia jos et vietä Jumalan Pyhiä juhlia,sillä Jumala ei voi siunata ketään joka viettää saatanan asettamia juhlia.

Tässä tietoa asiasta: Ensin pätkä profetiasta:

Niille, jotka uskaltavat pilkata viestejä, joita Minä, YAHUVEH, lähetän eteenpäin kuten esimerkiksi tämän, nostakaa ylös teidän kätenne ja puolustakaa itseänne ikuista Luojaa vastaan, yhtä jota kutsutaan Päivien Muinaiseksi, sillä Minulla ei ole alkua eikä loppua, Minä olen ALEPH ja TAV. Te, jotka kutsutte itseänne Kristityiksi ja kuitenkaan ette seuraa MINUN Poikani YAHUSHUAn teitä edes Pyhien Aikojen noudattamisessa.

Sinä, joka kutsut itseäsi Kristityksi, joka kerskut ja sanot, ”Minä en ole Juutalainen”, ja kuitenkin Minä sanoin, ”Te olette liitetyt yhteen kun te seuraatte YAHUSHUAa ja hyväksytte HÄNET MESSIAANA, rakastaen ja laittaen YAHUVEHin ja YAHUSHUAn ensimmäisiksi teidän elämissänne, yrittäen kovasti totella MINUN lakejani, tietäen, että teillä on välittäjä, Pelastaja MINUN Pojassani YAHUSHUAssa kun te teette syntiä, mutta ette tahallisesti sureta RUACH ha KODESHia ja tee syntiä, vaarantaen teidän silkan sielunne.” Kuinka harvat teistä muistavat, että teidän kaikkien täytyy työskennellä teidän oma pelastus pelon ja vapinan kanssa.

Enemmistö teistä, jotka kutsutte itseänne Kristityiksi, suurimmaksi osaksi olette anti-Juutalaisia. Te kartatte heprealaisia tapoja, Tooraa, Tanakh:ia ja ainoastaan haluatte vaatia Uutta Testamenttia. Te ainoastaan haluatte kokoontua yhteen ihmisen tekemänä Sapattina [ sunnuntai ], ette todellisina Sapatteina. Kuinka monet Kristityt ainoastaan haluavat juhlia ihmisen tekemiä pakana-juhlapäiviä ja karttavat todellisia heprealaisia Pyhiä Päiviä? Kuinka monet teistä ainoastaan käyttävät, mitä te kutsutte kirkoksi, lepyttämään Minua tai muotinäytöksenä tai rupattelujuhlana. Te Kristityt ette käsitä, että Helluntaita ei löydy useimmissa teidän kirkoistanne, koska te olette surettaneet MINUN PYHÄÄ HENKEÄNI ja ajaneet RUACH ha KODESHin ulos.

Sinä luet 12 opetuslapsesta ja siteeraat Juutalaisia kirjoituksia ja vakuutat Raamattua sinun lupauksinasi, silti sinä leikkaat itsesi irti kaikesta, mikä on heprealaista ja kerskailet, että sinä et ole Juutalainen. Sinä uskallat kerskua, kuinka Minä, YAHUVEH, leikkasin irti luonnollisen varren liittääkseni teidät Ei-juutalaiset sisään, jotta luonnollinen varsi tulisi kateelliseksi ja kuitenkin sitten sinä torjut luonnollisen varren ja torjut asiat, jotka Minä YAHUVEH opetin heille. Sinä, joka kutsut itseäsi Kristityksi, sallit Rooman tarkoituksellisesti muuttaa ainoan päivän, jonka Minä asetin sivuun, siunasin ja pyhitin, ja sinä sanot, että mikä tahansa päivä käy, kutsutuksi Sapatiksi. Minä en valinnut mitä tahansa päivää; Minä lepäsin Seitsemäntenä Päivänä. [ Perjantai auringonlaskusta Lauantai auringonlaskuun ]

Ja tässä profetia kokonaisuudessaan: http://www.amightywind.com/prophecyfinnish/proph67fin.html

4

165

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • annaheilleanteeksi

      Herra Jeesus vapauttakoon sinut riivaajahengistä Jeesus kiitos amen. Väistyköön . Katkea kahleet Jeesuksen nimessä amen.

    • herravapahtaja

      Kristitty viettää ihan Jeesuksen sovitusjuhlia kuten syntymäjuhlaa jouluna ja pääsiäisenä ristinkärsimystä ja ylösnousemusta . Pyydä että Jeesus vapauttaa sinut helvetistä missä nyt olet amen.

    • mummikainuusta

      Room. 13:4. Mikä sinä olet tuomitsemaan toisen palvelijaa? Oman isäntänsä edessä hän seisoo tai kaatuu - mutta kyllä hän pysyy pystyssä, sillä Herra kykenee pitämään hänet pystyssä.
      5. Toinen pitää yhtä päivää toista parempana, toinen pitää kaikkia päiviä yhtä hyvinä. Kukin olkoon omassa mielessään täysin varma.
      6. Joka kiinnittää huomionsa tiettyihin päiviin, tekee sen Herran tähden. Joka syö, syö Herran tähden, sillä hän kiittää Jumalaa. Joka ei syö, on Herran tähden syömättä ja kiittää Jumalaa.
      Juhlitaan vain niitä juhlia, jotka meistä tuntuvat oikeilta. Tähän on annettu vapaus tehdä kullakin omantuntonsa mukaan.

      • 1234567---

        Suuri osa suuria ja pieniä, rikkaita ja köyhiä, vapaita ja orjia ovat valinneet sunnuntain paremmaksi päiväkseen.
        Vain pieni osa on on kunnioittanut Jumalan valitsemaa sapatinpäivää, pyhänäpäivänä.
        sapattina on lupa tehdä hyvää parantaa sairaita ja julistaa sanaa tavalla tai toisella.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      207
      3596
    2. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      13
      3386
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      87
      2576
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      9
      2175
    5. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      51
      2075
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      8
      1904
    7. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      41
      1717
    8. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1591
    9. Mikä kaivatussasi

      kolahti? 💥
      Ikävä
      72
      1163
    10. Kenen luo menisit nyt

      jos se olisi mahdollista?
      Ikävä
      74
      1150
    Aihe