Viro on jälleen miehitetty maa

faktaapukkaa

Amerikkalaisten isäntien joukkoa on taas lisätty muutamalla tuhannella.

6

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hävetkääSuomalaiset

      Suomeen tuli viimevuonna yli 30 000 tummaa isäntää, meidän pitää ne loiset vielä elättää, virolaisetkin nauraa meille.

    • Estonia51stState

      Pian Viron parlamentti jättää yksimielisen anomuksen liittymisestä USA:han?

      Sitten parisatatuhatta "USA-vastaista" virolaista kyyditetään Alaskaan.

      Alkaa järjestelmällinen Viron amerikkalaistamiskampanja. Toiseksi viralliseksi kieleksi tulee englanti. Washingtonin ja Lincolnin patsaita pystytetään joka paikkaan.

      CIA tarkkailee virolaisia ja pieninkin USA-vastaisuus johtaa välittömään rangaistukseen.

      Suomalaisten matkailu Virossa kielletään.

      90 prosenttia Viron viennistä ohjataan USA:han.

      Virolaisille asetetaan kahden vuoden pakollinen asepalvelus. Palveluspaikka on joko Nevada tai Utah.

      (Jos jenkit käyttäytyisivät kuin venäläiset, niin noin siinä kävisi.)

    • Bror-Erik2432

      Pieni Viron maa on aina ollut suurvaltojen heittopussi.Ensin saksalaisten,sitten ve-
      näläisten kunnes taas saksalaisten ja ww2:n jälkeen venäisten hallussa. Nyt virolaiset huutavat hoosiannaa usalaisten tahdissa mutta turha on työnsä :) Da!

    • Paavo.v.voissa.paistais

      Suomi on Euroopan mestari ry**än saappaan pohjan nuolemisessa. Lähetetään Paavo Väyrynen opettamaan virolaisille mallia.

      • aarnioj

        Jäikö ketään sukulaisistasi kiinni siinä virolais-latvialaisessa huumeliigassa joka pidätettiin äskettäin.


      • zorroperro

        Pitää varmaan ihan paikkansa ja sen kyllä kaikki tietääkin. Toisen maailmansodan jälkeen näin on ollut enemmän ja vähemmän tähän päivään asti.
        Suomi ei ole tärkeä venäjälle mutta venäjä on tärkeä suomelle kauppakumppanina. Huvittaa taannoinen keskustelu suomi24:ssä, josta muistan sen verran, että se oli varsin Väyrys- kepuhenkinen. Minä siinä ketjussa ainoana "vastarannankiiskenä" kyseenalaistin Väyrysläisen talous-ja valuuttapolitiikan kysymällä voiko Venäjään luottaa etenkään kauppakumppanina..... Ja jo kohta olikin talouspakotteet päällä Ukrainan tilanteen takia......Suomi poloinen on venäjän talutusnuorassa edelleen.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      271
      2360
    2. En kadu sitä, että kohtasin hänet

      mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n
      Ikävä
      83
      1031
    3. Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..

      ...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n
      Ikävä
      58
      1031
    4. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      108
      1000
    5. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      81
      941
    6. Lapuan sanomissa käy rytinä

      Pistivät sitten päätoimittajan pihalle
      Lapua
      44
      861
    7. Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."

      Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa
      Tv-sarjat
      21
      848
    8. Helena Koivu : Ja kohta mennään taas

      Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      67
      756
    9. Oot ihana

      Toivottavasti nähdään sattumalta jonain kesäpäivänä♥️🥺🫂
      Ikävä
      33
      697
    10. Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä

      Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä
      Jälleensyntyminen
      299
      694
    Aihe