Korruptiota on Suomessa salatusti paljon

uhtjk

Niinhän se on, korruptiota on Suomessa salatusti paljon, jopa armeijakoulutuksessa joissakin varuskunnissa on helppoa ja hyvällä ruualla hyväksi tehtyä urheiluelämää...

Nythän RKP tunkee kovasti taas hallitukseen kuten A-M Henrikson sanoikin ja soluttautuu muihinkin puolueisiin
AnneBerber on siitä yksi esimerkki, ensin meni kokoomukseen, sitten keskustaan ja kansalaiskeräys, josta ilmoitettiin vasta lopussa ettei se olekaan Helsingin ja Uudenmaan sairaanhoitopiirin, vaan siitä valtio joutuukin maksamaan VUOKRAA, joka eräälle säätiölle tuottaa lisää korruptiorahaa.

14

163

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Korroosio.nakertaa

      Kyllä minä sanoisin, että korruptio on Suomessa täysin avointa ja jokseenkin yhtä laajaa kuin muissakin alikehitysmaissa.

    • Päivi-Nergin-Sairas-Miel

      "Päivi Nerg haluaisi, että jokainen turvapaikan saanut voisi tuoda perheensä Suomeen"
      .
      Sairas akka tuhlaisi kansakunnan varallisuuden loputtomille sosiaalipakolaisten laumoille.
      .
      http://www.hs.fi/sunnuntai/a1465526801833

    • Näin-on-nyt
      • MEsuometumme

        Suometumme kaikkiin ilmansuuntiin.

        Jos suu pitää pitää kiinni, eikä saa puhua peloistansa ja vaikeista asioistansa, niin se tietää mielen häiriintymistä tai jopa sairautta.

        Puhuminen on ihmisoikeus.

        Suomessa se tuntuu olevan suomalaisilta, oman maansa asukkailta kiellettyä.


      • Ajankohtaista_

        Ajankohtainen-uutinen USAsta, maahanmuuttaja tappoi 50 ja haavoitti pahasti 50 henkilöä !!!

        USA:ssa Floridassa ampumavälikohtaus, afganistanistaustainen mies ampui sataa ihmista, 50 kuoli ja toiset 50 ovat loukkaantuneet pahasti miehen ampuessa.


      • New.Zion.World.Order

        Vai olisiko sittenkin syynä operaatio Gladio? Sitähän ei ole koskaan lopetettu; päinvastoin, Suomessakin se toimii täydellä teholla nyt pitkän salaisen manipuloinnin ja vehkeilyn tuloksena. Alkaen Koiviston konklaavista ellei jo aiemminkin.

        Katsopa huviksesi tuon http://mvlehti.net/2016/06/13/naton-salaiset-armeijat-operaatio-gladio/ palstan video, muistele menneitä ja funtsi, miten se sopii nykymenoon.

        Ei kai tullut yllätyksenä? Palapelin palaset sopivat harvinaisen hyvin yhteen. Operaatio Gladio pyörii täysillä Suomessa. On pyörinyt taustalla heti Kekkosen jälkeen ja nyt viime aikoina täysin avoimesti. Juuri mitään ei enää halutakaan salata. Niin varmoja tässä kasaarien rikollisjärjestössä ollaan.
        On se vain merkillistä, miten valta ja vallanhimo sokaisee! Toisilla rahanhimo. Panee kyllä paatuneimmankin ateistin uskomaan ainakin Johanneksen Ilmestyskirjan sanomaa. Kaikkihan menee 1:1 sen mukaan! Tahallaanko ne sitä toteuttavat vai miten se niin tarkoin noudattaa tätä pari tuhatta vuotta vanhaa kirjoitusta?


      • Taasko.väärin.ajateltu

        On myös toinen varteenotettava mahdollisuus.
        Koko homma oli teatteria. Näin on ollut jo kauan. Pääasiassa USA:ssa. Monista kuvista ja videoista on tunnistettu samat amatöörinäyttelijät kaikissa tapahtumissa. Tarkoituksena on ainakin USA:ssa saada kansalta aseet pois, ettei se nousisi kapinaan rikollista eliittiä vastaan, kun se uuteen siionistiseen maailmanjärjestykseen menee vauhdilla ja väkivallalla. Väkivaltakoneisto on valmiina, aseistus on valmiina, leirit giljotiineineen ja muovisine ruumisarkkuineen on valmiina, väkivallan sallivat lait on hyväksytty. Odotettavissa on apokalyptiset tapahtumat maailmanlaajuisesti. On aika Antikristuksen (alias muuan mulatti B. O.?) tulla jukisesti valtaan!
        Myös Suomessa, täällähän on jo NZWO vallassa, armeijakin on solutettu ja väärinajattelijat poistettu sieltäkin. Kansalaisten valvonta on käytännössä 24/7/365. Nettiyhteydet, postit, puhelut, sähköpostit, maksuliikenne, kaikkia seurataan ja tiedot tallennetaan. Syylliset on jo tiedossa, rikosta vasta keksitään. Ei ole syyttömiä epäiltyjä, on vain huonosti kuulusteltuja!
        Kuulusteluista muuten. Se toinen Stupidon ikkunaan kuulemma ilmakiväärillä ammuskellut on sattunut kuolemaan. Olikin sitkeä kuulusteltava; ei tunnustanut joten piti ottaa kovemmat otteet... Minkälainen projekti mahtaisi syntyä, jos vaikka minun ikkunaani joku ilmakiväärillä ampuisi? Tuskin voisi vähempää Polllliisia kiinnostaa! Näin toimii Perustuslain mukainen kansalaisten tasa-arvo Suomessa. Maassa, jossa hyvin maksetun tutkimuksen mukaan ei ole korruptiota juuri ollenkaan.


    • Joukahainen-Lex

      Kansalta on riistetty oikeudet ja valta ei suomi ole enään suomalisten liekkö sitä ikinä ollutkaan? täällähän hallitsi sodan jälkeen kommunismi ja piilo halitisijana lahtarit, ja kuinka on laita nyt? vanhuksia työttömiä velallisia ja muita syrjäytettyjä arvostellaan kautta linjan. ja kuitenkin maataloutemme saa eniten tuksiasia ja avustuksia ja silti tuonti ruoka on kymenen kertaa halvempaa tänne laivattuna tai lennätettynä miten se on mahdollista?

      sumalset yrittäjät saa tukiaisia ja verohelpotuksia aina vaan enemmän ja enemmän. miten on mahdollista..ja valtion virkamies kunta senkun paisuu paisumistaan.

      esim-.eläkeläsiten taitetun indeksi korjaaminen tois välittömästi tervettä kulutus kysyntää ja ei edes maksaisi mitään sillä eläke rahastossa on yli 176. miljaardia eläkeläisten omia rahoja josta korotus veisi tuotosta n.3%

      tämä ei kuitenkin poliitikoille ja virkamiehille käy ei sovi. jaa miksikö? koska nuo eläkeläisten rahat on suomen eu-puskuri rahaksi salaa merkitty.

      kumma kyllä suomessa on eläkeläisä yli miljoona ihmistä suomen kansalaisia. siis iso enemistö jonka etua ja oikeuksia ei kukaan valvo tai vie ajantasalle.

      samoin työttömiä on satoja tuhansia joila lei ole mitään tulevaisuuden näkymiä.

      valtio antaa vain keppiä kansalaisille ja kuitekin, valtio tuo lentokoneillakin matuja suomeen nuoria riskejä sällejä, joiden ylläpitoon ja harrastus toimintaan löytyy velka rahaa satoja miljoonia, kuten talvivaaran kaivokseekin. hmm.

      Panaman kieroilut ja muu veron kierto onnistuu ja siitä vaietaan.

      joku nyt vastustaa tätä avointa pakinaa osaamatta kuitenkaan kumota yhtäkään kohtaa.

    • Väkisin-tuotu

      Kristinusko (Lähi-Idän kidutuksesta kertova) ei ole suomalaisiin täysin koskaan uponnut, nyt entistä harvemmat kastavat lapsiaan sellaiseen.

      Luoja on jokaisella ihmisellä sydämessään, pidetään se omana asiana.

      Niinkuin Mika Waltari sanoi, että sukupuoliasioista minä voin keskustella vapaasti kenen kanssa vain, mutta uskonasiat ovat intiimejä,
      niistä en puhu.

      PAKKOuskonnon sodalla tuomisen jälkeen kansamme alistettiin, Ruotsin kuningas otti Suomen maat valtaansa, ja lahjoitti niistä " läänityksiä " omille suosikeilleen, linna tai kartano rakennettiin suomalaisten orjien voimin ja sitten suomalaiset palvelemaan sitä kuninkaan suosikkia, linnanherraa, jolle kuningas antoi aatelisarvon.

      Mekannamme geeneissämme näitä muistumia.

    • Väärin.ajateltu.taas

      Näin loistaa sananvapaus tälläkin palstalla: jo ainakin viisi poistettua viestiä. Mitähän ne sisälsivät?
      Muualta on poistettu kokonaisia viestiketjuja. Ja minä olen ollut jo ainakin 3 kk nettipoliisin online-seurannassa. Siis sähköposti näin - piti antaa osoite Polliisille! Muu seurantahan on ollut jo pitempään. Työpaikallakin jo ainakin vuodesta 1977.

      • Hyvä.että.poistettiin

        Nuo viestit ovat olleet mainoksia massa postituksina kaikille palstoille.


      • Väärin.ajateltu.taas

        Jos olivat tuollaisia, niin hyvä että poistettiin. Ehkä olisi voitu ilmaista vähän tarkemmin poiston syy.


    • mitenkä.muuten

      Yksin puheluako täällä harrastetaan ihan omine mielipiteineen eipä tule riitaa jos kukaan ei osalistu. Se vaan hyvä että Suomi on maailman vähiten korruptoitunu maa.

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      171
      10596
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      85
      10099
    3. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      107
      7052
    4. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      227
      5538
    5. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      177
      5214
    6. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      178
      4386
    7. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      87
      2942
    8. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      170
      2846
    9. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      117
      2821
    10. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      166
      2661
    Aihe