kolmen päivän mellakoita Uppsalassa
https://www.kansalainen.fi/uppsalan-mellakat-jatkuvat-jo-kolmatta-paivaa-viime-yona-paikalle-poliisin-mellakkajoukot/
Matalapalkkaduunit mamuille teettää lisää työttömyyttä
http://www.uusisuomi.fi/ulkomaat/59517-wsj-totuus-ruotsin-lahiomellakoista-taman-takia-maahanmuuttajille-ei-ole-tyota
Video mamu-lähiö-mellakoista
https://www.youtube.com/watch?v=SrzHCtw_bag
Asuntojenjako * mamuille ensin. Samantapaista priorisointia suomessa
http://mvlehti.net/2016/03/10/asunnoton-andreas-asuu-uppsalassa-poikansa-kanssa-pihavajassa-siirtolaisille-1-000-uutta-asuntoa/
Onko tämä moduulitalorakennus-projekti jokin pakko kunnille? Ne kiistelee rakennusidean tappiollisuudesta (jota se on). Rakentaa talo asukkaille, jotka eivät koskaan maksa itse asumiskulujaan.
http://www.svt.se/nyheter/inrikes/planer-pa-modulhus-for-asylsokande-stalls-in
(laita teksti google- kääntäjään, jos et osaa ruotsia)
Millaisen viestin se antaa mamuille? Ne tuli sodan jaloista ja pääsi ruotsiin lähiöön, jossa ne ei ole tyytyväisiä. Nyt niille laitetaan uutta pytinkiä? Niinkö?
Onko joku perehtynyt Ruotsin tilanteeseen?
Mitä Ruotsissa tapahtuu? Miksi ne mellakoi
8
213
Vastaukset
- Viisastut
Kapitalismi on konkurssissa. On pakko painaaseteleitä, sillä muuten ne loppuisivat. Ja päälukua yritetään kasvattaa "talouskasvun" aikaansaamiseksi. Ei näytä onnistuvan. Valtamediat yrittävät pimittää tapahtumat, haans paljastaa porrrvarin konnankoukkuja sitä mukaa:
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14160338/ruotsin-ralli--!--(-haans-)- pahaatekee
voi hyvä jumala
Tiesin että ruotsista on kaatunut kohta kaikki isoimmat työllistävät tehtaat
teollisuus ajautuu eu:n ulkopuolelle.
Mannereurooppa (saksa) hyötyy kun sen on kohta ainoa eurooppalainen autonvalmistaja
mutta Ruotsi näyttää tekevän näennäisBKT-kasvun velkarahalla.
Se on kupla, joka poksahtaa, koska veronmaksajia ei ole (eikä eläkemaksun maksajia).
"kasvua työttömillä, kielitaidottomilla ja sotatraumasilla...velkarahalla.."
(onko hyvä idea)
Kaikki hyperinflaation merkit
https://fi.wikipedia.org/wiki/Hyperinflaatio
- Parasitoidimatut
Ruotsin tämänpäivän matutodellisuutta:
-Paikalle saapuvat poliisin mellakkajoukot kypärineen ja mellakkakilpineen, jotka hitaasti vyöryttävät katua.
Miksi Suomesta olisi tulossa jotenkin poikkeus näissä matuasioissa?
Olis nimittäin ensimmäinen kerta maailman historiassa, jos maahantunkeutujat eivät alkaisi riehumaan ja rähinöimään tarpeeksi suureksi lukumäärältään kasvettuaan.
Matujen keinotekoinen levittäminen ympäri maata ei tuota mitään tulosta, koska matuilla on kuitenkin luontainen tarve jengiytyä ja kasaantua yhteen läjään aavikkokulttinsa rituaaleja toteuttamaan. - Mahtava_Meno
suvaitkaa! suvaitkaa! Ihanaa!
- missäyle
Miksei yle kerro mellakoista. Jos matuja vastustavat pitää rauhallisen mielenosoituksen, se on iso uutinen ja tietenkin tuomitaan, mutta noista eivät kerro mitään. Jatkuvalla syötöllä maksettuja galluppeja miten persujen kannatus laskee, mutta tuollakin sivulla kannatus 24%.
- Ylen_Indoktrinaatio
Ylen ajankohtaisohjelmissa oikein huokuu negatiivisessa mielessä se sama toistuva jargoni kuinka "persut sitä ja persut tätä".
- Se_uutiskynnys
Pikkujuttuhan joku mellakka on sen rinnalla jos känninen teini sattuu seisomaan tien laidassa lakana harteillaan.
- lasöefäöawer
Matuille on tarjottu puuroa ja muuta ruotsalaista ruokaa, joka ei maistu matuille, koska ovat tottuneet syömään vain kamelin ja vuohen paskaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️672555Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1892248Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.1312212Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.482147Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣331905Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1941687Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost2211546Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa
En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod171531Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬261295Hallitus haluaa sossuhuijjarit esiin tutkimalla ihmisten pankkitilejä
Kuristusote vätkylöiden palleista kiristyy! 😆 Hallitus suunnittelee laajentaa Kelan tiedonsaantioikeutta sosiaaliturva2201136