VALLILA tuotteet boikottiin

vallilaboikottiinyes

http://www.vauva.fi/keskustelu/2670545/berneri-vallila-boikotti

Olen päättänyt, että en ikikuuna päivänä osta enää yhtään Vallilan tuotetta. Eikä osta lähipiirinikään (Sorry sisäpiirikytkökseni).

Annen Finavia oli alkusoittoa päätökselleni. Mutta kun nyt netissä jotkut puhuvat, että Sonera kaikessa hiljaisuudessa jo testailee sitä GPS verotusssyteemiä autoihin.
Ja BOIKOTOIN SONERAA. Irtisanon heti huomenna Soneran liittymäni, ja niin aikoivat tehdä sukulaiseni, joilla on yrityksissään työntekijöillä kymmeniä soneran liittymiä.

Herää Anne todellisuuteen vielä kun voit.

Paljostako vetoa, että ANNE BERNER ja JORMA OLLILA hääräävät sitä gps perusteista autoverosysteemiä salaa!

on tullut mediassa uutisia ihan pari päivää sitten, että samaan yhtiöön liittyyvät nimetö JORMA OLLILA ja Anne Berner.

VAATIKAAMME äkkiä että joku tekee KANSALAISALOITTEEN, jotta teitä ei saa yksityistää !

Tilannehan johtaa uuteen Carunaan myyten. Anne hääräilee Ollilan kanssa yhtiön, joka toteuttaa tuon gps systeemin, ja lopulta gps autoveroyhtiö myydään ulkomaille. Ja ulkolaiset ottavat välistä "autoveron välitysmaksuja" (vrt sähkönsiirto). ja sitten ne korottava koko ajan lisää tuota välitysmaksua rajattomasta.
Siinä on ihan tyhjä kuluttajaasiamiehen mennä sitten itkemään !
Kuluttaja asiamiehen pitäisi mennä nyt Bernerille kyselemään, mitä se nainen siellä touhuaa, ja salaa.

2

359

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lkjlkjl

      huh, jotkut uhkaa polttaa omat vallila verhonsa.

    • AnneOnTyhmeliini

      GPS-verotus on todellinen isoveliyhteiskunnan alkusoitto jos sellainen tulee voimaan! Valtiolle ei kuulu vitun vertaa, että missä minä autollani liikun!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1104
    2. 69
      1044
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      48
      964
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      948
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      51
      905
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      694
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      32
      674
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      597
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      580
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      536
    Aihe