Ihmisbisnes-salaliitto

the.red.code

Toimiiko Suomen valtion sisällä jonkinlainen mafia, ikäänkuin rikollinen valtio Suomen valtion sisällä?

Suomessa on havaittu monia järjestelmän toimintamalleja, joissa ihmisiä käytetään pelinappuloina bisneksessä. Niistä sijoistuslapsibisnes on noussut häiritsemään jopa Suomen ja Venäjän välisiä suhteita.

-sijoituslapsibisnes
-hoitobisnes
-lääkebisnes
-mielenterveysbisnes
-pakolaisbisnes
-yms

20

282

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • the.red.code
      • the.red.code

    • pormia

      Nykyiset poliitikot tulevat myymään kaiken kansallisomaisuutemme yksityisille ulkomaisille jättiyrityksille ja sijoittajille.
      Maat on kohta myyty ja tiestön myyntiä Berner jo yritti. Vesivarantomme myydään seuraavaksi.
      Palkkioksi tästä poliitikkomme saavat loistopalkkaisia laiskanvirkoja EU:sta loppuelämänsä ajaksi.

      • the.red.code

        Erittäin hyvä lisäys. Silti omaisuus on vain omaisuutta. Ihmisten myyminen tai käyttäminen bisneksessä on jotenkin kuvottavampaa. Silti osa nyky-Suomen surullista tarinaa.


    • nazit

      Aloittaja on aivan oikeassa epäilyineen.
      Maamme luonnonvarat on suurelta osin myyty ja loppuja ollaan myymässä.

      Hoitobisnes on nyt ulkoistettu ulkomaisille yrityksille, kohta kuntahoitoja ei enää ole.
      Lapsia on huostaanotettu suomessa yli 80 000 ja sijoitettu yksityisille. Bisnes on valtaisa.
      Pakolaisbisneksen tuotot ovat valtaisat.
      Lääkkeiden myynti on yksityistetty vaikka sen voisi hoitaa yhteiskunta.
      Mielenterveysbisneksestä en tiedä mutta hourulaan minäkin tätä menoa joudun.

      Yhteiskuntamme on jo tuhottu ja meidät on tuomittu ikuiseen köyhyyteen.
      Sisällissota on ainoa toivomme. Sillä voimme mitätöidä ulkomaanvelkamme ja ottaa jälleen haltuumme isänmaamme.

      • the.red.code

        "Mielenterveysbisneksestä en tiedä mutta hourulaan minäkin tätä menoa joudun."

        Se on se pahin kaikista. Tarjoavat apua mutta kyse on äärimmäisestä pahuudesta. Monet psykiatrisen kansanmurhan uhrit ovat nytkin voimakkaan kemiallisen väkivallan kohteena keskitysleirien tyyppisissä asumiskeskuksissa. Pidä huolta itsestäsi. Ajat muuttuu vielä.


    • Mafiahyväveljet

      EKokoomusmafia vetelee naruja.

      • the.red.code

        EKokAy-mafia, jossa kokoomuslaiset ovat eliittiä ja Ay-virkamiehet kätyreitä jotka saavat oman hyötynsä järjestäytyneen rikollisuuden tavoin toimivassa järjestelmässä?


    • tämä.myös

      Aloituksesta puuttui samojen tahojen monopolimallilla pyörittämä

      -huumebisnes

    • tämä.myös

      Ja lisää paljastuu

      -kuolemabisnes

      Hautausurakointi, arkkujen ja hautakivien myyntibisnes, kuolinilmoituksilla rahastaminen, perunkirjoitusbisnes, perintöverotus jossa valtio aina nettosaaja...

    • ålnlbbkbkbkbkn

      Täysin väärin puhua "kapinasta" kun mitään kapinaa ei ole olemassakaan.

      On vain khazarijuutalaisvetoisen Usan aseistamia ja tukemia ulkomaalaisia palkkasotilaita.

      Nämä on houkuteltu Syyriaan milloin milläkin perusteella, jotkut luulevat tulleensa perustamaan khalifaattia Syyriaan, toiset sotivat jännityksen ja tappamishalun vuoksi.

      Kaikki on kuitenkin samojen khazarijuutalaisten johtamia, jotka haluavat syrjäyttää Assadin, koska Assad on Suur-Khazarian (Suur-Israel) perustamisen tiellä.

    • kirjoita_suomea

      Mikä ihmeen kha? Suomeksi kirjoitetaan ka. Ja za on sa.

    • NatoSuojeleeIhmiskauppaa

      Raamatussa ilmestyskirjasa kerrotaan että ihmisistä lopunajalla käydään kauppaa. Kenkä parin hinnasta myydään ihmisiä.

      Erimuotoista ihmiskauppaa ollaan historian saatossa käyty aina mutta nyt sitä tehdään lain suojissa. Kun valtavia ihmismassoja päästetään Naton suojelussa Turkista EU:n alueelle. Turkki on Natossa.

      Ja toiseksi. Köyhät ei perusta perheitä EU:ssa ja läntistenmaiden syntyvyys on laskussa ja he tuo rasistisia muslimeita kristittyjen ja ateistien elätettäviksi. Koraani on rasistinen vihakirja ei muslimeita kohtaan. Muslimien koraanien mukaan ei muslimien täytyy elättää muslimeita. Valta osa matuista on miehiä.

      Suomalaiset miehet ei voi liikkua hunnutetun muslimi naisen kanssa. Koska pitää varoa muslimien kunniaväkivaltaa. Suomalaiset hölmöt suvakki naiset seukkaa ja menee naimisiin muslimi miesten kanssa. Koska koraani ei näe sille mitään estettä.

    • saaperhel

      -työttömyysbisnes
      Työttömillä tehdään bisnestä järjestämällä humpuukikoulutuksia ja teettämllä ilmaista työtä, miljardiluokan ihmiskauppaa.

      • the.red.code

        Hyvä huomio! Ilmeisesti siksi suurin osa työelämän ulkopuolella olevista on "opiskelijoita" ja poissa virallisista työttömyystilastoista.


    • höpöpöpö2016

      Ketju täynnä hyviä huomioita.

      • niin.on

        Sellainen Suomesta tuli. Tuoreiden kansainvälisten tutkimusten mukaan suomalaisilla ei ole empatiakykyä verrattuna muihin kansoihin. Varmasti siksi ihmisten hyväksikäyttö bisneksissä on niin raakaa.


    • Putkipalkkimies

      "Mikä ihmeen kha? Suomeksi kirjoitetaan ka. Ja za on sa."

      Avainsanojen kääntäminen haittaa tietojen hakua.

      Maailmalta löytyy massiivisesti tietoa khazaareista, mutta vain rajoitetusti tietoa kasaareista, joka sana voi sekoittua jopa sanoihin kasaari (keittoastia) tai kasari (80-luvun trendit ja musiikki).

      Tiedonhaun kannalta onkin ensiarvoisen tärkeää käyttää avainsanoja ainoastaan valta- tai alkuperäisasussa.

      Näin jopa ulkomailla tehdyt haut löytävät Suomessa kirjoitetut tekstit :D

      • gdhf

        Hyvä huomio tuo


    • nyky.suomi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      230
      4136
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      112
      2611
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2335
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1416
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      112
      1372
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1159
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      76
      1059
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      933
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      916
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      911
    Aihe