"TUOTTOISAA GUGGENHEIMIÄ" VEROVAROIN TUKEMAAN

äly-hoi-järki-älä-jätä

http://mvlehti.net/2016/11/04/guggenheim-hankkeessa-on-kysymys-suuren-luokan-kusetuksesta/

MIKSI SUOMEN VERONMAKSAJIEN PITÄISI MAKSAA JOKA JUMALAN VUOSI TUON TURHAKKEEN YLLÄPIDOSTA 1,3 MILJ? Sekin taitaa olla "vähintään-hinta".

Taitaa olla pelkkää puppua "tuottolaskelmat" pakko-guggenheimin "VALTAVISTA TUOTOISTA".


Mitä helvettiä "tuottavaksi yritykseksi" suitsutettua hanketta SUOMEN VERONMAKSAJIEN pitäisi avustaa joka ainoa vuosi?

EIPÄHÄN OLE SUUREMMISSA JA RIKKAAMISSA MAISSAKAAN MENESTYNYT, NAURETTAVAA EDES KUVITELLA "TUOTTOJA" TÄÄLLÄKÄÄN EU:N NÖYRISTELEVÄSSÄ SUURUUDENHULLUSSA PERSLÄVESSÄ KERTYVÄN.

4

252

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jonkunmaksettava

      Nokia ja moni muu ovat kuitanneet melkomoiset veroluonteiset tuet, vaikka olivat kuulemma kannattavia.

    • näin..se.mene

      Aivan vastaavalla tavalla TALVIVAARAN kaivoksen perustamista aikanaan ajettiin. TÄNÄÄN ei haluta muistella, kuinka hanketta silloin perusteltiin. Yksityisin varoin hanketta ajettiin eikä julkisia varoja tarvittu muuhun kuin takaukseen ja lainoitukseen. HUomaa, että PANKIT eivät enää rahoita suuria tehdas- tai laivanrakennushankkeita kuin pieneltä osin. Rahoitus tulee "finveralta, tekesiltä, spondalta" eli SINULTA, veronmaksaja.

      Talvivaaran historia ja kusetus on sitten jo nähty. Se on SINULLA, veronmaksaja. Ketkä hyötyivät, olivat ovelia kusettajia.....
      http://keskustelu.suomi24.fi/t/14180933/pekka-peralle-talvivaarasta-20-miljoonaa-euroa

      MItä ilmeisimmin Guggenheimin kusetuksen rahastajat ovat jo tiedossa ja puhallus tehdään RAKENTAMISVAIHEESSA ja toiminnan alkutaipaleella. Sen jälkeen - kuten talvivaarassakin - tappiot ja koko hanke jää veronmaksajalle !!!!

    • voejatoentauttaansa

      Ei tule mitään kukkenheimiä,ei edes mielipuoli Laasonen mahda mitään asialle,talvivaarakin pistetään konkkaan ,loppuu kansanedustaja osakkeen omistajien juhlat ,joutuvat maksumiehiksi ,kuulemma älykkäin eliitti on vetässy näppinsä jo irti tästä puhalluksesta

    • Kumartakaa

      Tuon "temppelin" johtokunnan ylläpitoon ne rahat menee. Eihän tuollaista typeryyttä voi muut kun hyötyjät ylistää. Maksajan rooli on maksajan rooli.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pitkään kestänyt ihastuminen

      Oot niin kaunis🩷 Vaikutat tosi itsevarmalta, iloiselta ja puheliaalta. Voisi sanoa, että näen sinut jopa tietynlaisen
      Ikävä
      125
      1736
    2. Charlie Kirk murha

      Erikoista. Valtamedian neutraalilta vaikuttava juttu tästä murhasta, jossa ei esiinny lainkaan sanoja "äärioikeisto" tai
      Maailman menoa
      251
      1477
    3. Torniolainen Tiiliä lukemaan

      Torniosta kotoisin oleva Matti Heis. Kala ui nyt syvissä vesissä. Kolme vuotta tiilien lukua.
      Tornio ja Haaparanta
      3
      1466
    4. Venäjän lennokkileikit ja provokaatiot tulee jatkumaan.

      Yrittää härnätä Natoa vastaiskuun,koska sillä olisi halua ratkaista nopeasti sota käyttämällä taktista ydinasetta Ukrain
      NATO
      251
      1279
    5. Kumpa kaikkeen vois palata

      Askelia taaksepäin. Siihen hetkeen kun olit aitiopaikalla mielestäsi. Kaiken oli kuitenkin tarkoitus mennä näin
      Ikävä
      26
      1175
    6. Sen uskon että et

      Sä oikeasti kovin helpolla muihin rakastu ja ehkä se on molemminpuolista
      Ikävä
      52
      826
    7. Mies nähdäänkö?

      Missä voitais tavata? En jaksa enää odottaa.🙄🌞🤎
      Ikävä
      56
      771
    8. Yrittäjien ahdinko

      Onko seuraava paikallinen yritys kaatumassa? Ensimmäinen protesti ja merkittäviä maksuviiveitä. Terveet firmat ei protes
      Oulainen
      16
      717
    9. Huvittaa tää

      Välillä mä olen aivan varma, et säkin mies oot muhun ihastunut. Välillä mä mietin, et mitäköhän mä oikein kuvittelin. 😅
      Ikävä
      39
      673
    10. Koska me sitten tavattaisiin?

      Kerrothan, koska me sitten tavattaisiin? Vai meneekö liian vaikeaksi?
      Ikävä
      44
      668
    Aihe