"Kiusaaminen on kestänyt jo pari vuotta.
-Ensin häirintä alkoi lappujen laitolla oveen, hissiin, postiluukkuun ja niin edelleen. Sitten (laitettiin) autoon lappuja, ja oli kananmunaakin heitetty autoon lasiin, Marianne avautuu.
Naapurit kirjoittelevat myös eri nettisivustoilla häiriten Mariannen ja hänen ex-miehensä elämää.
-Aivan sairaita juttuja, joihin on liitetty myös lapseni, nainen päivittelee".
http://hymy.fi/uutiset/suomalainen-kohukaunotar-joutui-vainon-kohteeksi-taloyhtiossaan/?shared=84005-b855820a-500
Onneksi on tehty laki, jota tämä rikkoo jatkuvasti.
Ilmeisesti Marianne tarkoittaa lakia vainoamisesta, joka tuli voimaan kolme vuotta sitten.
Marianne Kallio vainon kohteeksi taloyhtiössään
Muut_asukkaat_häädetää_p
1
117
Vastaukset
- EiReinikaiset
kerkee jelppaa, kun netissä voi joku vihaviestaa ja se ei o sopivaa kivakivaakinkivemmille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-165754Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite835375- 1253394
Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin903347- 1201137
- 571087
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1301012- 44808
- 37805
- 23739