Ketään töissä em. yrityksissä?
Millä perustein pohja-palkka maksetaan, kiinnostaisi tietää?
Ennenkin tuota hommaa tehnyt, mutta pelkällä provikalla en ala lähtemään töihin mielellään..
Kiitoksia ASIALLISISTA vastauksista!
Hämeen teletalot ja Elosa Oy
5
456
Vastaukset
- ...
Nyt kun näitä foorumeitakin osaa käyttää, niin varmasti löytää myös kyseisten firmojen kotisivut. Itse tein näin menin ensin MOL:in sivuille, sieltä valitsin avoimet työpaikat, sieltä paikkakunnaksi Kemi ja listalta valitsin tuon Elosa oy:n työpaikkailmoituksen. Siinä on tiedoissa suora www-osoite, jos ei ole niin yleensä Google on hyvä ystävä. Siinä nyt kuitenkin linkkiä.
Elosa oy: http://www.elosa.fi/palkkaus
Teletaloista ei ollut palkkatietoa, mutta ota puhelin kouraan ja pirauta. - hyvä ystävä
Mieti nyt toisenkin kerran ennenkuin lähdet tähän koiranhommaan kiusaamaan ihmisiä, juurikaan kukaan ei halua niitä höpinöitä kuunnella voi joku mummoraukka tietysti sortua.
- ap..
Linkistä, senhän olen varmasti tarkistanutkin ja halusinkin mahdollisilta työntekijöiltä kysellä ne PERUSTEET MISTÄ SE POHJA TULEE..
Se ei tule koskaan tuosta noin vaan,vaan siinä on jokin tietty määrä kontakteja,tunteja,kauppoja jnejne..
Ja toiselle vastaajalle:
jos edellisen kerran kaupanteko olisi ollut todella huonoa niin enkai uudestaan yrittäisi? Viisas edes kaukaa saa enemmän rahaa jos siihen luvataan pyös pohjapalkka lisäksi!
JA PAKKO LISÄTÄ:
Tässä taas huomaa sen, että on ihmisiä jotka tekevät MITÄ TAHANSA TYÖTÄ, niin sekään ei sitten passaa?!?!
Valitetaan että työttömät makaavat kotona eivätkä viitsi töitä tehdä.
Perhana sitten kun on valmis mihin tahansa paskahommaan, että olisi edes jonkinlaista työtä niin sanomista tulee siitäkin :/ - olet toisaalta
ap.. kirjoitti:
Linkistä, senhän olen varmasti tarkistanutkin ja halusinkin mahdollisilta työntekijöiltä kysellä ne PERUSTEET MISTÄ SE POHJA TULEE..
Se ei tule koskaan tuosta noin vaan,vaan siinä on jokin tietty määrä kontakteja,tunteja,kauppoja jnejne..
Ja toiselle vastaajalle:
jos edellisen kerran kaupanteko olisi ollut todella huonoa niin enkai uudestaan yrittäisi? Viisas edes kaukaa saa enemmän rahaa jos siihen luvataan pyös pohjapalkka lisäksi!
JA PAKKO LISÄTÄ:
Tässä taas huomaa sen, että on ihmisiä jotka tekevät MITÄ TAHANSA TYÖTÄ, niin sekään ei sitten passaa?!?!
Valitetaan että työttömät makaavat kotona eivätkä viitsi töitä tehdä.
Perhana sitten kun on valmis mihin tahansa paskahommaan, että olisi edes jonkinlaista työtä niin sanomista tulee siitäkin :/nyt pitää oikein vielä vastata, olet kyllä oikeassa et parempi on jotain yrittää ku vaan maata kotona, arvostan sitä, meikäläisen oma pinna vaan alkaa oleen loppu näihin jatkuviin soittoihin vaikka kuinka on markinointikiellot jokapaikassa.
Tsemppiä sulle! Ite kans tein vuosia myyntihommia mut mulle kyllä riitti ja nyt uudelleenkoulutuksessa - ne
olet toisaalta kirjoitti:
nyt pitää oikein vielä vastata, olet kyllä oikeassa et parempi on jotain yrittää ku vaan maata kotona, arvostan sitä, meikäläisen oma pinna vaan alkaa oleen loppu näihin jatkuviin soittoihin vaikka kuinka on markinointikiellot jokapaikassa.
Tsemppiä sulle! Ite kans tein vuosia myyntihommia mut mulle kyllä riitti ja nyt uudelleenkoulutuksessapomot on ainaki mukavia ja varmasti rentoja!:) tiedän tyypit.. olen itsekin tehny saman alan hommia joskus, mut ei riitä enää motivaatio :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1822138
Oletko ymmärtänyt
Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?1641856Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin
"Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I451824- 1231533
Liian paljon hylättyjä ääniä
Ottakaa avustaja mukaan jos ette osaa äänestää oikein. Moni varmaan sekosi kahden listan ja lipun takia. Oliko tarkoitus1721361Ikäero suhteessa
Huomasin äsken Iltalehden tuoreen artikkelin, jossa kerrottiin, että vain 5% parisuhteista on yli 10v ikäero. Millaisia631357Tiedän kyllä sen
Että käyt täällä. En kuvittelisi sellaista asiaa. Tiedän kyllä senkin, että olet ainakin ollut minusta kiinnostunut. Sen771181- 711001
Ähtärin vaalitulos ja nyt neuvottelut alkavat
Keskusta voitti yhden paikan Ähtärissä kun oli hyvin ehdokkaita ( 32) ja kansanedustaja veturina keräämässä ääniä. P30995- 15949