EILEN AAMULLA SAMA AIKA, SAMA PAIKKA::junan alle hyppääjä.ajatelkaa.meillä pienessä suomessa.mitä tapahtuu.koko ajan.onko tämä totta edes,herää ?: totta on.
TAAS ITSEMURHA:JUNAN ALLE HIEKKAHARJUSSA:VANTAALLA:
26
1431
Vastaukset
- Ihmiset Ensin
Että kauniit puheet ja sääli eivät auta, vaan kunnollinen perusturva ja toimeentulo kaikille Suomen kansalaisille, kuten Suomen Perustuslaissa on säädetty.
- LIIAN KOVA:
kyllä nämä tapahtunat kertoo karua totuutta..hyvinvointi valtiostamme..toisille on hyvä ja toisille ei.AHNEUS TEKEE TUHOAAN:kaikki ei jaksa pienillä palkoilla jatkaa.kun se raha ei riitä..
- kovaa hommaa
LIIAN KOVA: kirjoitti:
kyllä nämä tapahtunat kertoo karua totuutta..hyvinvointi valtiostamme..toisille on hyvä ja toisille ei.AHNEUS TEKEE TUHOAAN:kaikki ei jaksa pienillä palkoilla jatkaa.kun se raha ei riitä..
kuolla.Seisottiin kaverin kanssa Hyvinkään asemalla hesaan menossa.Tuli pohjoisesta päin pikajuna joka ei pysähtynyt hyvinkäällä,meidän välistä hyppäs yks pösilö radalle,Jäi vaan vähän riekaleita
- vittumainenmies
kovaa hommaa kirjoitti:
kuolla.Seisottiin kaverin kanssa Hyvinkään asemalla hesaan menossa.Tuli pohjoisesta päin pikajuna joka ei pysähtynyt hyvinkäällä,meidän välistä hyppäs yks pösilö radalle,Jäi vaan vähän riekaleita
Itsemurhaaminen on ehdottomasti kiellettävä ja ainakin saatettava luvanvaraiseksi!
- Haaskalintu-koto
LIIAN KOVA: kirjoitti:
kyllä nämä tapahtunat kertoo karua totuutta..hyvinvointi valtiostamme..toisille on hyvä ja toisille ei.AHNEUS TEKEE TUHOAAN:kaikki ei jaksa pienillä palkoilla jatkaa.kun se raha ei riitä..
voimakkaasti kulttuuriin ,eritoten Oopperaan ja musiikkitaloon ja Kiasmaan ja uusiin jäähalleihin ja kolopallokenttiin.
..niistä tykkäävät Stefan ja Suvi - ja tykkää Sinäkin ,sultahan ne rahat tulee,heheee.. - Pakkasella on kylmä
Tämä toinen kaveri oli työtön, asunnoton, usein ilman ruokaa, alkoholisoitunut kolmekympiinen mies joka vaelsi harvojen kaveridensa kämpistä toiseen yösijan perässä. Kerran ollut vankilassa sakkoja istumassa. Siellä sellitoveri huumepäissään veteli turpiin. Töihin olisi halunnut, mutta ilman kattoa päänpäällä säännöllinen elämä pakkasella liian hankalaa... mutta kukapa hyväpalkkainen ministeri, edustaja tai avustaja yhdestä alkoholistista välittäisi. Nehän ovat vain Suomen häpeänpilkkuja. Vois kuitenkin miettiä miks rupes alunperin juomaan..
- MADE IN FINLAND
ei ilmeisesti ollut ,sitten ei mitään hätää !!!vitut näistä omista kansalaisista ,vai mitä päättäjät???tänään taas varmaan saamme kuulla ÄITI AURINKOISELTA (TAVJA) UUDENVUODEN PUHEESSA että kuinka pitää olla huolissaa glopaalisti KOKO AFRIKASTA (etenkin somaliasta) että velvollisuutemme on huolehtia ja ottaa elätettäväksemme suomi täyteen ns.turvapaikanhakijoita (99,9% islami maista) unohtamatta tietenkään seta:n jäseniä sillä ollaksemme sivistyneitä on joka suomalaisen ihannoitava HOMO ja LESBOJA ....siinä varmaan ne tärkeimmät kuten tässä maassa tuntuu nykyään olevan ....joten HELVETIN HYVÄÄ UUTTA VUOTTA SUOMALAISET p.s junien aika taulut voisi julistaa SALAISIKSI !!!
- kyseiseen ratkaisuun
hyvinvointi valtiossamme.
- .
kyseiseen ratkaisuun kirjoitti:
hyvinvointi valtiossamme.
ihminen yritetään ajaa loppuun,mikäli et sopeudu noudattamaan ns,lakeja ja omaat tietyn äo:n.
Aika rankka että EU meinaa tosissaan niitata toisinajattelijat,että se siitä "demokratiasta" eli mikä on vastakohta?
Älä ajattele,ota piikki:))) - ThePing.
kyseiseen ratkaisuun kirjoitti:
hyvinvointi valtiossamme.
Järkyttävää ja minun vaistoni sanoo että tapaukset lisääntyy.
Toivon että olen väärässä.
- .
junii muuten menee hiekkaharjust 20,40 ja tasalt,eli vielä kerkiitte.
- ThePing.
Anteeksi että kysyn.
Mitä mahtaa tarkoittaa tuo peukalo ylös tässä ketjussa?- idän pikajuna
TARKOTTAA VARMAAN TUOLLAISTA HIEKKAHARJUN TAPAUSTA
- pehmopappa
on saada ihminen luulemaan, että itsemurha lopettaisi kärsimykset, mutta sitten ne vasta alkavat... kun Jeesus on ylpeydessä hyljätty. Synti ja synnin hetkelliset nautinnot ovat pettäneet ja omat väärät valinnat ovat osoittautuneet virheiksi, mutta ylpeys laittaa niin vastaan, ettei voi mennä kuitenkaan niiden "hihhuleiden" rukoiltaisi eli ennemmin eräät riistävät itseltään hengen. Rohkeutta on ollut tehdä syntiä vuodesta toiseen, mutta ei ole rohkeutta tulla saamaan niitä anteeksi Jumalalta, eikö ihminen ole omituinen? Ei sentään kaikki.
Tässä itsemurhaa yrittänyt entinen vanki, joka on nykyään onnellinen isä ja kaupungin hallituksen puheenjohtaja: http://www.youtube.com/watch?v=b-g2MkK_MaU&feature=related
Paholainen vihaa kaikkia ihmisiä ja tämä on hänen viimeinen tavoitteensa pettää ihminen saada hänet tekemään epätoivoinen teko. Murha on murha ja se sinetöi ihmisen ikuisuuskohtalon pahemman kerran.
1. Joh. 3:15
"Jokainen, joka vihaa veljeänsä, on murhaaja; ja te tiedätte, ettei kenessäkään murhaajassa ole iankaikkista elämää, joka hänessä pysyisi. "
Jumalalla on hyvä ajatukset ihmistä kohtaan, mutta saako Hän tavoittaa sinut?- .
Totuus on et EU on kommari valtio,etsikää mitä etsitte. Kyllä noit juttui on joutunu käymään läpi,
ainoa ihmiskunnan kirous on idiotismi!
jeesus tulee,ota koppi! - kuljettajan vaimo
........... kirjoitti:
http://yle.fi/alueet/helsinki/helsinki/2009/12/itsetuhoiset_piinaavat_junaliikennetta_1330194.html
toisen työmaalle itteänsä tappamaan---kamala paikka junankuljettajille---monelle se on toiveammatti ja varmaan ei halua että jotku hullut hyppää siihen eteen---kiivetköön vaikka nosturiin ja hypätköön alas
- trauma arska
kuljettajan vaimo kirjoitti:
toisen työmaalle itteänsä tappamaan---kamala paikka junankuljettajille---monelle se on toiveammatti ja varmaan ei halua että jotku hullut hyppää siihen eteen---kiivetköön vaikka nosturiin ja hypätköön alas
Kerran päässy skidinä junan ohjaamoon,näkee meinaan helvetin hyvin eteen,eikä voi tehä mitään jos joku donkkaa eteen. Pilleri pelastaa hahahaaa!
- vahinko!
. kirjoitti:
Totuus on et EU on kommari valtio,etsikää mitä etsitte. Kyllä noit juttui on joutunu käymään läpi,
ainoa ihmiskunnan kirous on idiotismi!
jeesus tulee,ota koppi!että sinä et ole vielä hypännyt junan alle.
- hahahaaa
vahinko! kirjoitti:
että sinä et ole vielä hypännyt junan alle.
ei nyt jaksa lähtee mekkaan "hiekkaharjuun". revi siitä :)))
MIKS VITTU PITÄÄ TUPUTTAA USKONTOA?
- kemikaali ali
kolme syytä tehä itsari:
-yhteiskunta hyötyy kun et vingu etuuksia
-mä hyödyn kun et ole jaloissa
-lääketehtaat kärsii- omaan elämään
voi vaikuttaa.jos on haluja.helppoa se ei aina ole.
- Tarkkailija N.N.
omaan elämään kirjoitti:
voi vaikuttaa.jos on haluja.helppoa se ei aina ole.
Itsemurhista ei edes uutisoida kuin poikkeustapauksissa, koska uutisointi niistä lisää itsemurhien määrää.
Ne ovat muutenkin lisääntyneet rajusti Suomessa, vaikka yleensä lama-aikana niiden määrä vähentyy.
- -----------
No luuserit harventaa itse kantaansa... no hätä.
- .
Vaikuttaako ELOHOPEA (tiomersaali ja amalgaamit) itsemurhien määrään? Seuratkaa tilastoja...
- edes..
normaalia elämää.
Heillä on oikeus poistua omiin oloihinsa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1292284Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3451840- 401517
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii301335Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua281220Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941173- 541143
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul327887Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles104830Annan meille mahdollisuuden
Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil53742