Paskatykki trimmattu?

kysyn nyt kuitenkin

No nyt on taas aika valjastaa tykit käyttökuntoon ja aloittaa pruuttaminen. 160 ukkoa ja akka sai kenkää ja varmaankin syystä. Mitenkä on vielläkö riittää uho ja sitä solidaarisuutta pois potkituille? Näyttäkää nyt sen tykin voima jolla rikkureita kyykytetään,toimiiko se myös työnantajaan?Mistä muuten tämä hiljaisuus? 160 ihmistä sai monoa perseelleen ja kärsiöitä lienee toinen mokoma. Nyt olisi kiva kuulla niistä maanmainioista keinoista jolla ahtaajalla on ihmisarvo.

6

203

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ruutta-Riitta

      Malttia malttia. Kyllä senkin aika vielä koittaa ja solidaarisuutta riittää ja työnantajakin saa varmasti osan satsista.
      Tykin piiput on jo osittain suunnattu niin sanotusti ja Talkoo-Taavetilla pari säiliöautollista oikein vimosen päälle tuoksahtavaa sianlantalietettä ruiskutettavaksi rikkurien ja johtajienkin päälle kun mielenilmauslakot alkavat.
      Hiljaisuus johtuu siitä että hiljaa hyvä tulee. Se pitää tulla ikäänkuin puun takaa se taistelutoimenpide. Työnantaja luulee voittaneensa taistelun, muttei ota huomioon ettei voittanutkaan vielä koko sotaa.

      • Konttia ajanut

        Turhaa uhoamista. Kusi Taavetin putket on suunnattu tunkiolle. Siellä on ainoastaan ne pois potkitut kännissä uhoilleet lakkoilijat.
        Jos ahtaajat rupeaa rettelöimään, niin seuraus on se, että vuokramiehet tekee ahtaajien kaiken työn satamissa. Luultavasti ne vuokramiehet koostuu suurimmaksi osaksi aiemmin poispotkituista ahtaajista. Siinä on solidaarisuus kunniassaan.


    • yu78uy

      Ruutta-Riitalla on uhoo!? Miks uhota kun on paskat housuissa?
      Koirakin haukkuu kun se pelkää!
      satamissa vaan EI tarvita enää porukkaa niin paljoa.

      Lapsellista jankuttaa jostakin "paskatykistä" Mitähän se ratkasis?
      HERÄÄ kommari avaa silmäs!

      • talkoo-taavetti

        Se ratkasis sen että kun porukka päättää että nyt pistetään kunnon seisaus pystyyn , niin se tarkoittaa silloin sitä ettei sinne mene vuokramiehet eikä ketkään muutkaan tai ruiskupartio hoitelee haulit himaan.


      • turha taavetti
        talkoo-taavetti kirjoitti:

        Se ratkasis sen että kun porukka päättää että nyt pistetään kunnon seisaus pystyyn , niin se tarkoittaa silloin sitä ettei sinne mene vuokramiehet eikä ketkään muutkaan tai ruiskupartio hoitelee haulit himaan.

        joko se tollo taavetti näkee niitä ruisku unia. Sähän voisit ton riitan kanssa (ellei se ole sun toinen minä) lyöttäytyä yhteen ja alkaa ruiskutteleen toisianne ni eipähän sit tartte tänne tulla kertoileen omia sairaita fetissejä.


      • Runo-Raimo
        turha taavetti kirjoitti:

        joko se tollo taavetti näkee niitä ruisku unia. Sähän voisit ton riitan kanssa (ellei se ole sun toinen minä) lyöttäytyä yhteen ja alkaa ruiskutteleen toisianne ni eipähän sit tartte tänne tulla kertoileen omia sairaita fetissejä.

        Ei ollut mitään unia , kun rikkureilta tärpätöitiin portilla munia.
        Karkasi portilta rikkurifetissit , kun kusiruutan käynnistivät lakkovahtisissit.
        Siankusi rikkurirääpäleen kasteli , rikkuri itse äitiään huutaen karkuun asteli.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      23
      3378
    2. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      540
      2702
    3. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      53
      2260
    4. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      212
      2241
    5. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1709
    6. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      219
      1519
    7. Kiantama kartelli

      Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip
      Suomussalmi
      52
      1481
    8. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      97
      1389
    9. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      62
      1211
    10. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      95
      1184
    Aihe