- Kiitos palstalaisille luottamuksesta.
En ole saanut " kenkää " Luotsin tehtävästä, olen edelleen luotsi, mutta odotellaan nyt kaikkia uudistuksia, jotka toteuvat ja vievät aikaa, mutta kärsivällisyyttä tarvitaan.
En mainitse ketään erikseen, mutta juuri te, teette tästä keskustelupalstan, erityinen kiitos teille kaikille.
Siunausta kaikille. - jep ! kyllä kuuluu myös kriittisyys ja erilaiset mielipiteet.
Asioiden tulee olla sääntöjen puitteissa.
Kiitos, jos on mennyt parempaan suuntaan, uusi ilme sivulla tulee voimaan kuun vaihteessa ja asiallisuutta painotetaan meille luotseille po. ilmeen muuttumiseen.
Tervetuloa asiallinen keskustelu. - Uudelleenkastajien opit eivät kuulu tälle palstalle.
Raamattu opettaa; yksi usko, yksi kaste, yksi Jumala.
Pappien pilkat ja herjaukset eivät kuulu asiallisiin keskusteluihin.
Kiitos aloituksesta. - Siirretään kaste palstalle......
- Tällä palstalla on säännöt, joiden puitteissa keskustelua käydään, ne ovat ylläpidon vahvistamat:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/12725910 - nimimerkkki ristin tie, on ensimmäinen ja myös viimeinen varoitus tunkea agendaasi tälle palstalle.
Teen siitä normaali käytännön mukaisen ilmoituksen myös ylläpidolle, joten kannattaa lopetaa. - ajan- merkit, on hienoa, että kirjoitat palstalle.
Olen usein halunnut tämän sanoa, mutta trollit ovat työllistäneet minua vähän liikaakin.
Haluan, että kaltaisesi kirjoittajat voivat kirjoittaa tänne, erehtymätöntä Jumalan sanaa.
Siunausta ..... - ÄLKÄÄ NYT VAAN VASTATKO TÄLLE, eihän tuo ymmärrä, että ei ole täällä oikeudenvalvojana.
Jokainen viesti häneltä lähtee poistoon, nytkin poistettuja on 15 kpl, jotka ovat näkyvissä luotseille, moderaattorille ja ylläpidolle, te ette niitä näe, mutta me nähdään.
Mikäli vastaatte, myös vastauksenne lähtee tuon massapostaajan viestin alta pois. - rfvtgb, vai mikälie kirjaimerkkiriiviö, miksi tulet sotkemaan näitä ketjuja, noilla massapostauksilla ?
Kaikki lähtevät poistoon ja tiedoksi poliisille, joka lomansa jälkeen ottaa sinuun yhteyttä.
Et siis ymmärrä ennemmin lopettaa...... - Täällä on poistajia luotsit, moderaattori, sekä ylimpänä ylläpito, eivät ne kai lukematta poistu.
Kaikissa näissä otetaan huomioon kokonaisuus, ei niinkään yksitäinen kirjoitus.
Mikäli koet vääryyttä viestisi poistoon, vertaa sitä palstan sääntöihin, mikäli et vieläkään löydä siinä huomautettavaa, kerro siitä ylläpidolle, oikeassa alalaidassa; ilmoita asiaton viesti............
Itse poistan vain sääntöjenvastaisia viestejä.........
Hyvää uutta vuotta ! - Kyllä puutun, sekä kaikkeen muuhunkin asiattomuuteen.
- Pertsa, " ei saastuta ihmistä se, mitä suusta alas menee, vaan se, mitä sieltä tulee ulos ", Jeesus.
Tuo oli muistista, mutta sinnepäin.
Kyllä sinullakin on parannuksen paikka, ei ihmisiä voi nimitellä miten tahtoo, yleensä pysyt Raamatun sanassa, pysy siis siinä, mutta älä lähde provoihin mukaan ? - Taitaa olla lukemisen ymmärtämisessä ongelmia ?
Mikä ajaa sinua tänne herjaamaan ?
Esitä asiasi asiallisesti, äläkä ala nimittelemään ja käymään kiinni henkilöön, jotka ovat säännöissä jo kielletty.
Muista myös, että olet jokaisesta herjaamisestasi myös vastuussa, vaikka esität niitä täällä puskista huudellen, ip- osoitteesi on helppo jäljittää, jos tarvetta tulee. - Kyllä saa olla, mutta jatkuvaan uskovien herjaamiseen tulen puuttumaan, mikäli asia ei pysy sääntöjen puitteissa, ne tullaan poistamaan.
Ap aloitukseen senverran, että kummallakin ryhmällä on omat palstansa, on turhaa tehdä aloituksia tänne, koska ne tuntuvat olevan vain herjaavia.
Kritiikkiäkin voi toki esittää, mutta sen tulee pysyä sääntöjen puitteissa.
Ehkä tunnet uskovia hbl ihmisiä, mutta itse en tunne ainuttakaan.
Tämän kaiken sanon siksi, että täällä viimeinkin voitaisiin keskustella ilman noita em. ilmiöitä ja siihe tullaan puuttumaan vastaisuudessa. - Lue säännöt, siellä on mm. tällainen kohta, muiden lisäksi:
- Keskustella yksittäisestä luotsista, hänen toimistaan tai hänen poistamistaan viesteistä.
Tämä tarkoittaa sitä, että poistoista tulee ilmoittaa ylläpidolle, ei tälle palstalle.
Olet ilmeisesti sama, joka postasi tuon saman viestin säännöt osioon ?
Niitä ei siis käsitellä tällä palstalla, vaan ne osoitetaan ylläpidolle.
Säännöt ovat ylläpidon vahvistamat. - Arvaappa melperi mitä ?
Käyt erittäin törkästi kiinni henkilöön, vailla mitään todisteita, samoin luotseihin...
Luuletko, että saat kirjoittaa täällä tuohon sävyyn ?
Mikäli luulet, luulet väärin.
Olet haukkunut viimeisen vuorokauden aikana luotseja vaikka miksi, voit olla varma, ettet tuolla tyylillä kirjoita mitään tälle palstalle, muista se ! - Rukouksessa mukana, " uskovan rukous voi paljon...."
Jeesuksen nimessä. - 139, juuri näin, on helpompi poistaa massapostaajan tekstit, kun kukaan ei vastaa hänelle, koska poiston yhteydessä lähtee myös kaikki vastaukset automaattisesti.
Sinun ja evitan viestit kaivoin esille uudelleen, mutta työkin on kaksinkertainen.
Tuon numeroyhdistelmän viestejä tulee nykyisin lähes kaikkiin ketjuihin ja siinä on kohtuuttoman paljon siivottavaa, niitä on väliin usieta kymmeniä illassa.
Asiasta olen tehnyt ylläpidolle monta ilmoitusta, te voitte auttaa asiassa, kun ette vastaa niihin ja ilmoitatte ne asiattomiksi ( ala laita, ilmoita asiaton viesti ), näin myös moderointi reagoi siihen. - En ole, juutalaiset ovat Jumalan valittua kansaa, uskon siis Raamatun ilmoitukseen, meille ihmisille.
Olen Jeesuksen seuraaja, sekä yritän elää tämän mukaan.
Mitä tulee nimimerkkiisi, olen laittanut siitä kysymyksen ylläpitoon, enkä ole saanut siihen vastausta, siis sinä vs. balttis, eli en tiedä asiasta enempää.
Mieti sitä, mieti tätä, mietihän sitäkin, mieti sitä (se auto), mieti sitä ( se aito ), näin voi jokainen kirjoittaa, joten mistä luulet johtuvan, että sinua luullaan samaksi, jopa balttiksen kanssa, agendakin on samantyylinen, sekä toisiaan kehuva ? - Mikä siinä on niin vaikeaa, ettet voi olla meitä luotseja herjaamatta kirjoittaa, edes yhtä kommenttia ?
Olet kirjoittanut asiallisestikin, mutta joskus haluat herjata luotseja, kun toistelet samoja syytöksiäsi meitä kohtaan, rikot toistuvasti sääntöjä :
"Keskustella yksittäisestä luotsista, hänen toimistaan tai hänen poistamistaan viesteistä.
Tämä tarkoittaa sitä, että poistoista tulee ilmoittaa ylläpidolle, ei tälle palstalle."
http://keskustelu.suomi24.fi/node/12552971
Toi on suoranaista *********,herjaamista, joka paistaa läpi hyvin, jonka tuossa joku sulle kertoikin liikkeellä nimimerkillä.
Ellet lopeta toimintaasi, tulen ehdottamaan ip osoitteellesi bannia ylläpidolle.