paljonko meni rahaa?
Gallup: mitä kaikkea olet ostanut tänään?
40
122
Vastaukset
- -Kuukunen-
Hiusväriä, sukkasia ja jonkun kolmannen tavaran, yhteishintaan 17 euroa ja rapiat. Myöhemmin ostin jäätelön ja salmiakkikarkkipussin. Ai juu, nyt muistankin mikä se kolmas tavara oli: keitto.
Vähän päälle 20 egee tänään tuli kulutettua. - hahmotelma
Hmmm...
Kauratyynyjä... leipää siis.
Muutaman tomaatin.
Ison Becel paketin.
Novelle PLUS sinkki e
2 mustikka Hyvä olo jogurttia.
hmm...
Mustaa Wästgöta kloster juustoa.
2 pakettia kultakatriinaa.
5 riviä lottoa lisävoitoilla.
Tuhlasin myös jokusen euron pelikoneeseen.
En nyt jaksa laskua miettiä. 18 L Tikkurilan Pika-Tehoa.
Rahaa ei mennyt yhtään, ostin laskulle.- Pikku-Murri
pilsneriä, karkkipussin, kaks suklaapatukkaa, kissan pellettejä, vissyä, sipulia, voita, sipulikeittopussin,
en muista paljoko meni, vietiin tyhjiä pulloja millä maksettiin osa.
mur- ?
Miksi pilsneriä eli ykköstä? Pelkäätkö tulevasi humalaan?
- Pikku-Murri
? kirjoitti:
Miksi pilsneriä eli ykköstä? Pelkäätkö tulevasi humalaan?
näin helteellä hyvä janojuoma, vissyn lisäksi
mur
- Eteenottamus
Tilasin intiimipalvelun huomisaamuksi. Tai oikeastaan kaksi. Toisen tytön tehtävänä on huolehtia palleista ja toinen tekee dt:tä. Kaksi päivää on oltu selibaatissa.
- weawery
1 litra maitoa
1 litra mansikkamehua
2 litraa vadelamehua
2 jäätelöä
2 leipää
Aurinkosalaatti
Punajuurisalaatti
Koiralle piimää
Vähän yli kympin teki- mää en tykkää
punajuurisalaatista
- weawery
mää en tykkää kirjoitti:
punajuurisalaatista
Se on hyvää ja se on vasta hyvää kun laittaa mehulinkoon raakoja punajuuria ja juo desin sitä. Niin elimistö saa tuhdin annoksen vitamiineja.
- piimää?
Koirilla on laktoosi-intoleranssi. Kaikilla eläimillä on sikaa lukuunottamatta.
- weawery
piimää? kirjoitti:
Koirilla on laktoosi-intoleranssi. Kaikilla eläimillä on sikaa lukuunottamatta.
Ihan vaan tiedoksesi, että tuo AB-piimä on sitten eläinlääkäärin suositus muutaman viikon ajaksi koiralle ja on auttanut sen vatsantoimintaa.
Olisi pitänyt laittaa merkki liitteenä.
- Kaikkee kivaa:.!1%#+
.
monikäyttömattoa jotain 5 m ¨ 50 juroa
maitoa kaljaa muuta evästä 26 juroa
pieni 12 V matkajäähdytinboxi 8 litraa 50 juroa
.- ###??????
*
En mittään.
* - Sun pakko ostaa:..%?
###?????? kirjoitti:
*
En mittään.
*.
muuten menee koko yhteiskunta nurin
. - ####?????
Sun pakko ostaa:..%? kirjoitti:
.
muuten menee koko yhteiskunta nurin
.*
..että mitenkä?
Ostin tänään ruokaa ja kumpparit kun entiset hajosivat. Nokialaiset.
*
- ?puskasta?
Jäätelöä, maitoa, leipää, vichyä, perunoita, jääsalaattia, tomaatteja, kurkun, vesimelonia, kahvipaketin, sillipurkin, tilliä, roskispusseja, leikkeleitä, pihvejä voita, nektariineja.
- No, tota
maitoa, jugurttia, rahkaa, juustoa, salaattia, säilykepunajuuria, sipulia, kaalia, perunoita ,porkkanoita, öljyä, margariinia, kananmunia, piimää, maustettua ruokakermaa, kapriksia, sipulia, sinappia,soijakastiketta, sweet chili saucea, liemikuutioita, mehua, perunoita, tomaattia, kurkkua, juustoa, kinkkua chilikastiketta, ketsuppia, balsamicoa, oliiveja, fondia, riisiviinietikkaa, tomaattipyreetä, sitruunamehua, jalapenoja, currytahnaa, suolakurkkuja, Coca-cola Lightia, puolukkahilloa, meetwurstia, karjalanpiirakoita, maksamakkaraa, wc-paperia, talouspaperia, litran jäätelön, kahvia, suodatinpusseja, tupakkaa, pakastepizzoja, omenoita, raejuustoa, makaronia, anjovista, silliä, manteliöljyä, wokkivihanneksia, kukkakaalia, teetä, tonnikalaa, karkkia, suklaata, purkkaa, olutta, lonkeroo, siideriä ja vissyä.
Maksoi.- kundi.kundine
no onneks et ostanu ku potanoit, sipuleit ja juustoo kahteen kertaan.
;)
- iivar-runoilija
hmmm.... rakennustarvikkeita.... n. 800 euroa.... =)
- härregud!
Mielenkiintoista!
Miten olisinkaan jaksanut ilman tätä tietoa? - bbb
härregud! kirjoitti:
Mielenkiintoista!
Miten olisinkaan jaksanut ilman tätä tietoa?Aika mitäänsanomattomia kommentteja sulla ketjuihin sinne tänne.
- härregud
bbb kirjoitti:
Aika mitäänsanomattomia kommentteja sulla ketjuihin sinne tänne.
Kui niin?
Kiinnostaisiko sua tietää monetko sukat ostiin tänään?
- Mies.
4 puloa XO-konjakkia n.160 €
3 laatikkioa(24x0,33) kaljaa n. 60€
...
...
...
Loppuja en muista, enkä tiedä paljonko meni rahaa, mut rahan menolla ei ole väliä.
PS: Tienaan 5500-6000€/kk No sähköä, mutta ei hajuakaan palj siihen on tänää menny.
- kundi.kundine
veikkais et jotai kolme eetä?
- temppuilija
Tänään en ole ostanut, eikä ole aikomuskaan ostaa, mitään.
Sen sijaan ajattelin elää surusunnuntaita kollektiivisesti sekä norjalaisten uhrien, että englantilaisen uhrin muistolle.
Kaikella on aikansa ja paikkansa. Niin surulla, kuin kuolemallakin :'(- härregud
Aika harva kauppa on tähän aikaan auki.
Kiitos kuitenkin tiedosta. Kyllä nyt taas jaksaa. - temppuilija
härregud kirjoitti:
Aika harva kauppa on tähän aikaan auki.
Kiitos kuitenkin tiedosta. Kyllä nyt taas jaksaa.Mukavaa, että sinäkin elät mukana
- härregud
temppuilija kirjoitti:
Mukavaa, että sinäkin elät mukana
Juu...mä nautin idioottien seurasta...tunnen itsesi ihmiseksi.
- härregud
härregud kirjoitti:
Juu...mä nautin idioottien seurasta...tunnen itsesi ihmiseksi.
Etkö muuten tunne?
- kundi.kundine
eilen tää tais ostaa makaroonii, salaattii ja kesäkurpitsaa. mitä lie muutama euro menny.
- 162 einoa
Safka 55,-
Kaks tuoppia plus kahvi 12
Pullo leijonaa 13
Lääkkeet 82
Siis eilen meni, tänään ei ole menny mitään, eikä mene ja toi leijonapullo on korkkaamatta. Lääkkeet oli kalliit, mutta ne riittää noin neljä kk. - DorkaM
(Menee jo eiliselle, mutmut...): Kebabia, siiderin. Reilu kymppi.
- tinka_tiger
Tänään en ole ostanut mitään, enkä eilenkään. Sitä edeltävänä päivänä ruokaa ja muuta ajankohtaista tarpeellista. :-) taisi mennä vajaa kolmekymppiä?
- tinka_tiger
Menee joskus viikko ylikin, etten osta yhtään mitään sentilläkään. :-)
- hahmotelma
Tänään ostin raiskaushälyttimen. Koska huomasin unohtelevani raiskata ihmisiä.
- frost-free
vaatteita 16 e
kodin tuotteita 20 e
dödön 3 e
limpparia, siideriä, ruokaa ym 30 e
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti27517546Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist245645- 1212631
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar172135Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361788Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111040- 59970
Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45933Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32931