Sali turusta naiselle

Olen vasta aloittamassa kuntosali harrastuksen ja haluaisin että salilla jossa rupean käymään olisi mahdollisimman paljon muitakin naisia koska hiukan jännittää mennä salille jossa olisi pelkästään miehiä.
Eli missä salilla Turun suunnalla olisi hyvä aloittaa?
Kiitos vastauksista jo etukäteen!!!
684
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Myynnissä Elixia jäsenyys. Voimassa 4/2012 asti, kaikki lomakeskeytykset jäljellä!
Myydään opiskelujen takia. Maksan siirtomaksun.
Olen viihtynyt ELIXIASSA, koska ryhmäliikunta tarjonta on erittäin monipuolinen, salipuoli hyvä ja erityisesti infrapunasauna, saunat ja pukutilat ovat upeat.
Opiskelujen takia pitäisi päästä irti "ylimääräisestä" rahan menosta.
Tutustu lisää elixia.fi
Yhteydenottot: 040 544 1147/ Sofia

Äänestä
  • Elixia on textiiliurheilijoiden paikka :(

    Äänestä

Elixia on ihan hyvä paikka :) Sinne vaan.

Äänestä

Turussahan on nykyään kaksi eri Elixiaa, Jokivarressa olen itse käynyt kerran, ja tykkäsin paikasta. Yleisesti voisi sanoa, että Elixioissa käy hyvin naisvaltaista porukkaa, ja kaikenlaisia treenaajia - vasta-alkajia ja jo kauemmin treenanneita. Eikä siellä vain tekstiiliurheilijoita käy :)

Jos haluat kokeilla Elixiaa, minä vuokraisin oman jäsenyyteni esim vain syyskuuksi. Jäsenyyden siirto onnistuu kätevästi eikä se sido sinua muuhun kuin sovittuun aikaan, esim yheksi kuuksi tai kahdeksi,miten haluat. Minun sopimukseni on "vapaa liikkuvuus" eli se käy mihin tahansa keskukseen Suomessa ja hinta on kuussa 59,50e.

Näin pääsisit ainakin tutustumaan yhteen vaihtoehtoon ilman, että sinun täytyisi heti tehdä jokin pitkäaikainen sopimus jos päädyt Elixiaan tai vastaavaan. Jos kiinnostuit, laitatko sähköpostia
[email protected]

Äänestä
  • Itse käyn Länsikeskuksessa mutta onkohan mulla oikeus käydä myös Jokivarressa tai esim jossain muussa kaupungissa. En tullu sitä kysyneeksi silloin ku tein sopimuksen...

    Äänestä

Vanhassa Leafin tehtaassa on naisten ikioma kuntokeskus Tempo, josta olen tykännyt todella paljon =) Löytyy erilaisia jäsenyyksiä ja mikä parasta; miehiä ei siellä pyöri ja valmentajat todella mukavia! Hiljaista siellä on ainakin ennen iltapäivää joten en osaa sanoa joutuuko iltaisin kovinkaan paljon jonottelemaan laitteille........ Suosittelen!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyttönen9898 kirjoitti:

Olen vasta aloittamassa kuntosali harrastuksen ja haluaisin että salilla jossa rupean käymään olisi mahdollisimman paljon muitakin naisia koska hiukan jännittää mennä salille jossa olisi pelkästään miehiä.
Eli missä salilla Turun suunnalla olisi hyvä aloittaa?
Kiitos vastauksista jo etukäteen!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu