Eli kuinka syvälle olet sukeltanut ja kuinka pitkälle? Itellä on menny pituutta 50m ja syvyyttä sellanen 4m ku ei oo ollu mahollisuutta sukeltaa syvemmälle.
vapaasukellus
1
360
Vastaukset
Olen aloittelija ja vasta altaassa kokeillut vapaasukellustreenejä, pituutta vasta 45m syvyys altaan syvyys 4.5m Tavoitteena olisi ensikesänä päästä pituutta 50m ja luonnonvesiin sitten syvyyttä kokeileen. Muista turvasukeltaja kun sukellat pituutta, vaikka joku kaverisi joka on hyvä uimaan voisi olla sellainen. Pintaantuessasi ota kiinni rataköydestä ja hengittele siinä 30sekunttia ja sitten voit jatkaa turvallisesti matkaa...Tajunnan menetys vaaranvuoksi tämä neuvo, Älä ole uhkarohkea ja venytä pituutta liikaa ettei taju karkaa. Kehitys tapahtuu vain harjoittelemalla. Netistä voit saada neuvoja www.freedivning.fi joka on suomen vapaasukellus seura.
Useissa uimahalleissa pääkaupunkiseudulla on kielletty pitkät sukellukset tajunnanmenetys vaaran vuoksi.
mukavia treenejä sinulle ja ennemmin varovainen kuin uhkarohkea.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie1243873Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta223620Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1202556Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten802480Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää542438Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom82400Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole232373Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1652296Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin642264HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a364382039