Ketä palstalaista kohtaan tunnet eniten empatiaa?

Kuka mielestäsi kaikkein eniten ansaitsisi hyviä asioita elämäänsä?

Ketkä on ne joita kohtaan tunnet eniten empatiaa ja sympatiaa?

Minun lista on seuraavanlainen:
- eATMe
- DarkFear
22184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Älymies. Siinä miehessä on moraalista selkärankaa ja elämän näkemystä enemmän kuin naiset pystyvät sietämään.

Äänestä
  • Älymiehen "elämän näkemys" ja "selkäranka". Päivän vitsi.

    Äänestä

  • heh heh hee kirjoitti:

    Älymiehen "elämän näkemys" ja "selkäranka". Päivän vitsi.

    Ota huomioon, että tuo oli siis älymiehen mielipide älymiehestä.

    Äänestä

Essiä empatiseeraan, mutta essi on onnekseen jättänyt tämän mutakuopan jossa "älymiehet" ja muut luuserit muhii omissa ulosteissaan.

Äänestä

Älymies

Äänestä

Palstan porukasta ehkä eniten toivoisin Älyn haamun ja eATMe:n saavan naisen.

Äänestä

Mä myös symppaan DarkFearia ihan aidosti, ja todella toivon että hän vihdoin saisi sen risteilyn tehtyä. Sitten se olisi pois päiväjärjestyksestä. Yksi haaste elämässä ohitettu.

Mun mielestä DarkFear ei ole tällä palstalla koskaan ketään loukannut ja vaikuttaa erittäin kiltiltä ihmiseltä, kun vaan saisi itseään niskasta kiinni.

Kokeilepa eATMe ehdottaa, kyllä mä uskoisin että se voisi sun kanssa lähteäkin. :)

Äänestä
  • Sinä ja DF tanssisittte ja kehittäisitte omia muuvsseja. Se on DF:n haave ehkä.

    Äänestä

  • Minustakin DarkFear on kiltin ja harmittoman oloinen, mutta osaa hän silti neuvojiaan loukata. Kaikkien muiden ihmisten ongelmat ovat hänestä mitättömiä, eikä kukaan voi tietenkään ymmärtää hänen yksinäisyyttään, koska kukaan muu ei ole ollut yhtä yksinäinen.

    Kiltteyden ja harmittomuuden lisäksi tulee vaikutelma suunnattomasta itsekeskeisyydestä, joka on luultavasti se mikä ihmisiä hänessä eniten ärsyttää. Miehen fobioitahan ei voi kuin sääliä.

    Äänestä

Essi, hyvä tyyppi, on vain onnettomien olosuhteittensa nujertama.
Pienikin, positiiviseksi kokemansa potku persiille voisi nostattaa hänet "avuttomuutensa alhosta"

Äänestä

Jungfrau, Hämsy ja LordBoredom. Kivoja, vähän ressuja, eivät yhtä huomionhakuisia kun ES.

Äänestä
  • huomionhakuisuus palstafeikkiä, oikeasti vaatimaton.

    Äänestä

  • taitaa olla sun päässäsi vain tuo.

    Äänestä

Symppaan Älymiestä.

Äänestä

FF:a ja muita normaaleja naisia, jotka täällä joutuvat ihmeurpojen hyökkäyksen kohteeksi.

Äänestä

Älymies. Hänessä on harvinaista aitoutta. Hän ei teeskentele, että menee hyvin, vaan myöntää rehellisesti että kaikki menee päin persettä. Kenelläkään muulla ei ole munaa samaan, vaan keksimme erilaisia selityksiä.

Äänestä
  • Siinä ole mitään arvostettavaa, että tiedostaa ja myöntää kaikkien asioiden olevan päin persettä, kun ei ole valmis millekään asioille mitään tekemään vaan päin vastoin tekee kaikkensa oikein pahentaakseen asioita ja sitten vielä ruikuttaa päälle.

    Äänestä

DarkFear. Sillä on oikeasti vaikeeta

Äänestä
  • darkfearin vaikeudet on sen itse luomia - menis psykologille, mutta kun ei - "akkojen juttuja" sellaiset..

    Äänestä

  • Onhan se sellainen uitettu kissanpentu nurkassa.

    Äänestä

Totakai Me kohtan, hih!;))))))

Äänestä
  • ootko sä italialainen?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


empathy* kirjoitti:

Kuka mielestäsi kaikkein eniten ansaitsisi hyviä asioita elämäänsä?

Ketkä on ne joita kohtaan tunnet eniten empatiaa ja sympatiaa?

Minun lista on seuraavanlainen:
- eATMe
- DarkFear

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu