Olen etsiskellyt hyvää kuivuria, joka menis suht pieneen tilaan.
Jotain ABC merkkistä lähinnä ajattelin, kun on menestynyt hyvin testeissä, mutta miksi sitä ei löydy nyt myynnistä mistään, esim. nettikaupoista ei ole löytynyt, vaikka jossain vaiheessa sitä piti olla esim. NetAnttilassa.
???
Orakas kuivurille ei ole tilaa ja hintakin on liian kallis mulle.
Tavallisessa ylä- alalämpöuunissa en ala niitä räpeltämään minkään lämpömittarin kanssa. Uuninluukkua joutuis pitämään auki ja se ei käy, kun taloudessa on lapsia ja eläimiä.
Mistä kunnon kuivuri?
Marjojen ym. kuivaus, mistä kuivuri edullisesti?
9
4544
Vastaukset
- ap
Nyt päädyin Evermatiin, sitä on kuulemma alettu myydä uudelleen, mutta myyntipaikkoja ei vaan tahdo löytyä. Netistä yritin katsoa, mutta ainakin yhden firman jälleenmyyntipaikka näytti olevan 100 kilsan päässä.
Asun 40 kilsan päässä kaupungista, eikä mulla ole autoa, joten täältä on hankala lähteä kiertelemään seudun liikkeitä. Enkä viitsi alkaa kaikkia soittelemaan läpi.
Pitäis saada tietää tarkalleen paikka, missä tuota myydään.
Oliskohan sitä tulossa johonkin tavarataloon, tietääkö kukaan? Ja missä sitä on aiemmin myyty? - leikari
Olen saanut lainata naapurusta kuivuria kun kaupoista kyseiset olivat loppuneet on valmistettu kestävästä muovista helppokäyttöinen tämä kuivuri oli ostettu Hong kongista tavaratalosta maksanut 34,90€ Kyllä s illä sai esm. sppilovahverot kuivaksi on hyvä olla liesituuletin joka imee kosteuden ei vie paljon virtaa.
- Erkki Kivinen
Itse ostin http://www.ssj-import.com/ ja sieltä products firmalta excalibur kuivaajan. Kallis, mutta sairaan hyvä.
- 1212
eikö nordica tai avec n 40e aja asiansa?
- Erkki
Mulla oli alunperin oisko ollu anttilasta ostettu, mutta harrastan kuivaamista sen verran että ostin kunnon laitteen. Enemmän tilaa ja kuivaa tasasemmin ja voi säädellä lämpötilan ja ajan. En ole katunut.
- Erkki
Erkki kirjoitti:
Mulla oli alunperin oisko ollu anttilasta ostettu, mutta harrastan kuivaamista sen verran että ostin kunnon laitteen. Enemmän tilaa ja kuivaa tasasemmin ja voi säädellä lämpötilan ja ajan. En ole katunut.
Kävin tuolla ssj sivustolla ja niillä on nyt just tarjous excaliburista ja blenderistä. Harmi ettei ollut silloin kun itse ostin.
- jippiie Helena
Erkki kirjoitti:
Kävin tuolla ssj sivustolla ja niillä on nyt just tarjous excaliburista ja blenderistä. Harmi ettei ollut silloin kun itse ostin.
Sain alennuksilla Oman I :-)
- Pekka Pouttu
SSJltä ostin minäkin excaliburin ja olen ollut vaimoni kanssa tyytyväinen.
- tie_to
erilaista ehdotusta
https://www.kitchentime.fi/fi/p/sieni-ja-hedelmakuivuri
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell482298Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.1451863Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.571851Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.1071446- 261258
Teit yllättävän siirron
Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,541130- 681065
Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.761038Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103861Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗54857