Olen kaksi viikkoa ollut ENE-dieetillä ja alkaa mielikuvitus loppua ruokien suhteen. Tähän asti ollaan menty erilaisilla salaattivariaatioilla, kaalipadalla sekä pinaattikeitolla.
Kertokaa ihmeessä hyviä ruokaohjeita ENEilijälle :)!
ENE-reseptejä kaivataan.
4
1105
Vastaukset
- miiiiiisu
mikä on ENE?
- Intoilija
ENE = Erittäin niukkaenergiainen, käytetään myös nimitystä VLCD = Very Low Calorie Diet
- miiiiisu
Mikälaisia tuloksia tällä dieetillä tulee?
- Intoilija
Aloitin siis 1.8. ENE-dieetin mitoin 172cm ja 120,5kg. Viikon jälkeen painoni oli pudonnut 4kg eli vaaka näytti 116,4kg. Sunnuntaina punnitsen jälleen itseni. Olo on ollut, lukuunottamatta kolmea ensimmäistä päivää, jolloin päätä särki hieman. Nälkäkään ei ole oikeastaan ollut eikä mielitekojakaan. Uskon vakaasti, että tämä on se mun juttu, millä pudottaa painoa, kun tietää mitä ja miten paljon voi syödä, jotta painon pudotus on tehokasta.
ENE-dieetti sopii hyvin perusterveille ihmisille, joilla BMI on yli 30. Dieetistä ei ole hyötyä, ellei ole samalla valmis elämäntaparemonttiin. Jos palaa samoihin ruokatottumuksiin, tulee kilot takaisin korkojen kanssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2462219- 1921684
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä471319Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501035- 41826
- 14810
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä31790Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25766Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21760Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647