Katsoin telkusta ohjelman siitä teidän hillasodastanne, ihan uusinnan kanssa. Kumpa nyt Väänenen huomaisi tuossa idean seuraaviin taivaantulihinsa. Olisi hyvä kohtaus, mitenkä tämä Enska veljensä kanssa kivittämällä hätistelee thaikkuja, ja tämä eläkeläispariskunta kannustaa heitä "hakkaa päälle" huudoillaan. Tärkeä kohde kuvauksissa olisi myös tämä puomi, sen ympärille voisi kehitellä jotain juttua. Tämä tie ja puomi voisi olla myöhemminkin taivaantulien kiertoajelun kohde, mutta tietenkin on varmistuttava että linjakkaalle olisi käännytyspaikka.
Taivaantulien uusiin jaksoihin
Kemijärven hillasota
22202
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Ja siihen voisi lisätä näitä aitoja persuja huutelemaan hölmöjään mamuista ja ruottalaisista.
Ei muuta kun ala tekeen käsistä. Taitaa tulla nävös.
vittu, että pitää ihmisellä olla typerä ja köyhä mielikuvitus.
Sitten sitä typeryyttä tullaan vielä tänne oikein esittelemään kuolleina syntyneinä ajatuksina.
Sinusta taas voisi tehdä neloselle 4D dokumentin otsikolla "hullulla ei suomessa huolet paina".
"psygolookiin" tais koskea. "Sattu ja uppos."
Olisihan se jotain jos saataisiin taivaantuliin aitoa kemppalaista meininkiä, tästä pitää vihjata Karille. Katsojien mielenkiinto heräisi jos tapahtumat perustuisivat todellisuuteen. Tämä hillasota kaikkine juttuineen, ja mausteineen olisi mahtava aihe .HILLA, se pirulainen, mitenkä se saa järkevänkin ihmisen pään sekaisin, ja uhraamaan itsensä ihan julkisen pilkan kohteeksi. Kaikki tuo on tuon kirotun hillan syytä, se puskee ulos ihmisen piilevän kateuden , ja tekee siitä huvittavan pellen. Tämä kaikki on hyödynnettävä taivaantulissa, jotta me nauttisimme, ja saisimme nauraa.
Tämä teidän pölvästien täytyy tietää että ei sarjaa teitä tai Kemijärveläisiä varten ole tehty vaan Suomalaisille TV:n katsojille. Ei teille urputtajille ja on aivan sama mitä mieltä olette. Sarjaa katsotaan ennätysmäärä kuitenkin vaikka te kaikki Kemppalaiset myisitte televisionne tai pitäisitten sen Taivaan Tulien ajan kiinni.
Se on näin yksinkertaista..
Hillasotaan tulisi mukaan myös hekin jotka eivät tarvo soilla vain sohvalla kuinka pirtin ikkunasta katsoessa näkee pieniä mustia ukkoja kallon toiselta puolen ja kuinka persut yrittää puolustaa kotikontuja ja toiset kittaa kaljaa ja sanovat hyvä taikku kun mien en kehtaa.
TÄRKEÄÄ! Pitäisi näyttää kuin jotku-joku ei muuta teekkään tai ei osaa kirjoittaa niin klikkailee koko ajan "poisnappia" kun persu kirjoittaa faktaa. Sananvaltaakin yritetään poistaa, vasurit.KUKAHAN se tässäkin aloitti persu pelin? Klikkaanko pois? Ei me olla yhtä urpoja! Ei Lipposesta tule presidenttiä!
Asun paikkakunnalla johon on sijoitettu paljon maahanmuuttajia, voimpa sanoa niiden touhuja seuranneena että Kemijärvellekkin kun tuodaan muutama sata somaalia, niin kyllä siellä kepulainenkin nieleksii tyhjää. Maahanmuuttajien tulo sinne muuttaisi teidän "kanakoplannekin" persuiksi, niin asenteet muuttuisivat. Ei ole kuin ajan kysymys milloin tämä on totista totta, onhan sinne junaytedei, tilaa ja halpoja asuntoja. Yhteiskunnalle tulisi paljon halvemmaksi jos somaaleja sijoitettaisiin sinne eikä kalliille pääkaupunkiseudulle.
Kemppalaiset kommarithan hyppis ilosta ja taputtai käsiä yhteen jee jee torikokouksissa Tulkaa kaikkimaailman kansalaiset kyllä met elätetään. Siinäkin olisi aihe sarjaan
Kyllä suvaitsevaisuutta riittää yleensä jos se ei kosketa itseä millään lailla, mutta loppuu heti puolueisiin katsomatta jos siitä itselle on haittaa. Eikös tämä A-tudiossa esiintynyt vanhempi rouvakin ollut entisiä vasemmistoliiton valtuutettuja, vaan kovin ahdisti kun köyhä thaimaalainen tuli hänen jängällensä.
Aiheitä riittäisi, pääosissa taikut , 2000 poimisi mökkien liepeillä, ei siinä paikalliset kerkiäisi marjasankkoa hakemaan, kun kiire tulisi raakoja kiskomaan.
Olis hauskaa kun auto pysähtyis ja siitä taikut purkautus menis lasku sekaisin vielä kommaadopipot päässä ja kemppalainen jäbä ihmettelemään tulikohan otettua yks liikaa.
Huipentuma olisi kun taikut piirittäisi kemppalaiset kommaadot päässä ja ympyrä sulkeutus ja taas kemppalaiset hakisivat uutta paikkaa. Sehän olisi jo toimintakuvaa. Olisi jo hyvä näytellä kun naamat olisi piilossa voisi käyttää samoja näytteliöitä:
Eihän Väänänen mikään typerys ole, eikä sen päätä ole hilla pannut sekaisin, kuten aloittajalla ja varsinkin nimimerkillä "Aitoa faktaa meiltä", jonka on ihan töpinöissään ja sekaisin jostain hilloista ja hillasodasta. Ei täällä mitään hillasotaa ole. Muuan kaikkien paikalisten tuntema köppänä ukko vain vähän meuhkaa ja sekös "Aitoa faktaa meiltä" nimimerkkiä sitten naurattaa. Siitä oikein pitäis tv-sarja tehdä, että saa nauraa käkättää sitä sitten. Siinä meillä pari pelleä kestettävänä.
Mikä tomppeli se taas alkoi persuja syyllistämään! Ei kummastakaan Paavosta tule pressua tähän maahan.
SOINISTA resitentti, iliman muuta, jo alkaa marjamaat säilyä persuilla ja muilla mukavilla.
Ainesta on kyllä ei yksin hilla elokuvan vois tehdä.
Persut ehottomasti mukaan, saataisiin jotain tolkkua siihen mikä on suomalaisten veronmaksajijen omaa ja miksi pitääpi reviirit saada takaisin. Mitä on jokamiehenoikeus ja mitä on yksityisten omistamat tiet. Saatiinhan sitä kansanedustajakin. Persut jyräääääää nauretaan sitten vasta, persujen haukkuja! Totuudessa pitääpi pysyä! SINÄ ALOITIT! Sitä saa mitä tilaaaaaaa!
Älä möyskää paskaa, jos olet nuin yksinkertainen etttä et pysty tajuamaan jokamiehenoikeuksia, niin tavaile ensin iteksesi. Oikeudet on kaikilla kansallisuuteen katsomatta.
EPÄISÄNMAALLINEN! Taidat olla kommunisti ja vielä näin rajan pinnassa!
Niinistö vei rukkaset viime kerralla! Miten suu pannaan nyt?