Jaaha kesä loppuu keskiviikkona

Kesä loppuu keskiviikkona Ilta-Sanomien mukaan.

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/kesa-loppuu-keskiviikkona/art-1288407336330.html

Tosin kesä ei voi loppua keskiviikkona, koska kesä loppui tänä vuonna jo ennen juhannusta. Syksyä on ollut kohta jo kaksi kuukautta.
759
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tuohon olisi kiva saada perustelutkin. Kaisaniemi heinäkuu, keskilämpö harvinaiset yli 20 astetta yhtenä esimerkkinä. Tai, ei enää AGW aikana harvinaiset...

Äänestä
  • Tarkoitatko, että Ilta-sanomatkin on nyt sitten uutisoinnissaan ottanut osaa öljy-yhtiöiden maailmanlaajuiseen salaliittoon?

    Äänestä

Nimimerkki kepstikko raapusti: "Syksyä on ollut kohta jo kaksi kuukautta."

Voisitko ystävällisesti selittää hieman tarkemmin, että mikä on tuon valehtelusi ja denialismisi tarkoitus?

Kesäkuu ja heinäkuu olivat molemmat Suomessa reilusti (eli useita asteita) pitkän ajan keskiarvoja lämpimämpiä. Ja sama juttu koko kevään. Ja maailmanlaajuinenkin tilanne kertoo ilmaston lämpenemisestä.

Kuinka paljon ilmaston oikein pitää lämmetä ennen kuin kykenet myöntämään sen ja jätät nuo hörhöilysi raapustamatta?

Äänestä
  • Lehdet alkoivat kellastumaan jo kesäkuussa ennen juhannusta ja tippuivat myös puista. Lisäksi syysmaitiaisetkin alkoivat kasvamaan jo juhannuksen tienoilla. Lisäksi kun ilmatkin ovat olleet siitä lähtien raittiinpuoleiset, niin tuossahan on jo monta syksyn merkkiä.

    Äänestä

  • Kepstikkohan vain toisti sen, mitä Suomen laajalevikkisin iltapäivälehti kirjoitti uutisessaan.

    Salaliittoako tässä nyt sitten pukkaa vai?

    Äänestä

  • kepstikko kirjoitti:

    Lehdet alkoivat kellastumaan jo kesäkuussa ennen juhannusta ja tippuivat myös puista. Lisäksi syysmaitiaisetkin alkoivat kasvamaan jo juhannuksen tienoilla. Lisäksi kun ilmatkin ovat olleet siitä lähtien raittiinpuoleiset, niin tuossahan on jo monta syksyn merkkiä.

    Olet kyllä harvinaisen sekopäinen huuhaa-hörhö.

    Äänestä

  • huohh... kirjoitti:

    Kepstikkohan vain toisti sen, mitä Suomen laajalevikkisin iltapäivälehti kirjoitti uutisessaan.

    Salaliittoako tässä nyt sitten pukkaa vai?

    Olet kyllä harvinaisen sekopäinen huuhaa-hörhö.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kepstikko kirjoitti:

Kesä loppuu keskiviikkona Ilta-Sanomien mukaan.

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/kesa-loppuu-keskiviikkona/art-1288407336330.html

Tosin kesä ei voi loppua keskiviikkona, koska kesä loppui tänä vuonna jo ennen juhannusta. Syksyä on ollut kohta jo kaksi kuukautta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu