ja miksi sitten pilaat terveyden?
Normaali ihminen, eikä ole normaalia elämää olla koko elämäänsä surman suu- dieetillä.
Tuhoat siinä senkin, että myöhemmin et siedä ollenkaan pieniäkään määriä terveellistä hiilaria, lihoot sillä pienistäkin määristä.
Me terveet porskutellaan ylpeinä ja tiukkoina...
Normaali ihminen, eikä ole normaalia elämää olla koko elämäänsä surman suu- dieetillä.
Tuhoat siinä senkin, että myöhemmin et siedä ollenkaan pieniäkään määriä terveellistä hiilaria, lihoot sillä pienistäkin määristä.
Me terveet porskutellaan ylpeinä ja tiukkoina...
Vastaukset 8
Vanhimmat
Johan se elämä alkaa vähähiilarisella ruokavaliolla äidin rinnoilla. Mikä siitä ruokavaliosta myöhemminkään sen vaarallisempaa tekisi?
Siksi että maito ei ole täysi-ikäisen ravintoa. Miksi pitäisi säilyttää kuuri joka muuttuu asteittain vaaralliseksi vauvaiän jälkeen.
Ei toki kukaan käske pelkällä maidolla koko elämää elää, vaan ne rasvat tulee muusta ravinnosta.
Eikä kyseeessä liene "kuuri" vaan elämäntapa.
Loppuelämän kyllä voi olla. Niin lyhyen aikaa on vaikka aidan seipäänä.
miult männiit munuaiset rikki vhh tautta.............
Voi sinnuu. Mitäs sie söit vhh:lla?
läskilöit ja muit loit....supukoit ja sässynöt....
Kiitos ballerina pelastit loppupäiväni :D. Harvemmin mua aamusin näin paljon naurattaa.
Mua kiinnostaa kovasti kuunnella selitykses miten VHH pilaa terveyden? Koska itse kun vuosi sitten alotin VHH:n, niin vatsakrampit ja huimaus joita oon potenu koko pienen elämäni ajan, katosivat. Olo on muutenkin ollu mitä parhain.
Ja mitä "suurdieettiin" tulee.... Dieetti tarkoittaa ruokavaliota. Eli noudatat jotain dieettiä silloinkin kun pistät ne perunat siihen lautaselle kastikkeen viereen, jotka minä vaihdan mielummin parsakaaliin. Ja taas pyydän selitystä, miksi minun pitäisi vaihtaa ne parsakaalit takaisin perunaan? Ravintoarvojen ja vitamiinien takiako?
Se täytyy muistaa myös, että tämä dieetti ei missään nimessä ole hiilihydraatiton! Joten miten ihmeessä elimistö ei enää koskaan kestä niitä hiilareita? Tietenkin jos elimistö on tottunut vähäiseen saantiin, niin se alkaa ihmetellä jos siihen yht'äkkiä pusketaan kamalat määrät tätä "myrkkyä". Muttei se tarkota, etteikö sitä kestäisi. Kestäähän se alkoholiakin!