Laitetaan tämä kysymys vaikka tähän osioon, eli miten kannattaa säilyttää tyhjää vesipulloa, mitä käytän aina töissä mutta muuten tyhjennän sen ja jätän työpaikan kaappiin.
1) Korkki tiukasti kiinni 2) Korkki löysästi kiinni, ei loppuun asti pyöritetty kiinni 3) Korkki kokonaan irti
Kaikkeenhan niitä bakteereita kertyy aikanaan eikä tiskaus mahdollisuutta ole.. :)
Tyhjän pesipullon säilytys?
heps...
1
123
Vastaukset
- Uusavuttomuuttako..
Kannattaisko se kuitenkin vaikka kotona joskus pestä ellei työpaikallanne ole vessan käsienpesupaikkaa, jossa pullon voisi pestä? Korkki pois, jos et pulloa pese, niin kuivuu ainakin. Haisemaan alkaa joka tapauksessa..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1472467
- 1761694
- 921588
- 691533
- 79914
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k6895- 68861
- 59825
- 61798
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes152745