Aamukerhotkin pieniltä koululaisilta pois

Missä mennään Kemi ? 2 tuntia per päivä ??????
599
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mikä on aamukerho?

Äänestä
  • Kokoontuu aina arkiaamuisin ravintola Kukossa.

    Äänestä

Miksi helvetissä tarvitaan kaikenlaisia kerhoja, sata vuotta sitten ei ollu kerhoja . lapset leikki keskenään risuilla ja kävyillä käyttäen mielikuvitustaan ja hauskaa oli, nykyvään jos tulee sähkökatko lapset olee suunniltaan alle kymmenen minuutin, kun ei pääse tappamaan sataa ihmistä jossain saarella- varmaan on peli jossa joku aste on juuri tappamista saarella, lahtaamista.

Äänestä

just pelaan farcry 2.sta jossa tapetaan afrikkalaisia eräällä tyynenmeren pikkusaarella.

Äänestä

Ihmettelen, että vielä tokaluokkalaisetkin tarvitsevat muka hoitopaikkaa. Kyllä 8- vuotiaan pitäisi jo osata olla tunti - pari yksinkin kotona. Kyse taitaa olla enemmän vanhempien riippuvuudesta lapseen kuin toisinpäin. Lapsille pitää opettaa selviytymistä. Minkälaisia aikuisia tulee lapsista, joita holhotaan jatkuvasti ja joiden ei tarvitse itse keksiä tekemistä pieneksi ajaksi. Lapsen pitäisi saada tuntea myös iloa siitä, että osaa noudattaa sääntöjä ilman valvontaakin ja että pärjää.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Mihin nekin eurot kirjoitti:

Missä mennään Kemi ? 2 tuntia per päivä ??????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu