Millainen on akateeminen ero?
Akateeminen ero
ammii
1096
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Irtisanoutuu maisterintutkinnostaan? Samalla kyllä menettää oikeuden myöhästyä akateemisen vartin, joten ei kannattaisi.
Akateeminen ero mitataan ero/elatusmaksuissa tuhansissa (€), kun taas ei- akateeminen ero mitataan sadoissa (€).
Stressilelun paikka!
Anteeksi kuinka mikä sekstailun paikka se on maailmanloppunain.......ei ymmärrä. Köyhällä kipu korvaa ystävän ja rahan.
Antaisitko kädelleni tekemistä...
Ojentaa 3 omenaa leiki niillä tai tule kanssani ruokkimaan kisu.
http://www.gonemovies.com/WWW/Hoofd/A/PhotoLarge.php?Keuze=ChaplinCircus&Age=&Sort=
Kaksi pösilöä allekirjoittaa juhlallisesti avioerohakemuksen.
Asianajajat saavat töitä...
öö.
akateemine ero olis niinku akateemisis piireis harjoitettu eroamise muoto.
suhtees erovaihees olevat menis niinku ekanaki raastupaan ja alkais sätiin ja solvaan toisiaa kirjakielel ja taitavil sanankäänteil tuomarin ja valamiäste läsnäolles. yleisöö otetaa mukaa sillee, et sitä olis sopivast ja yleisö koostuis pelkästää amiksist.
se vois olla niinku suoraa vittuiluu päi naamaa tai akateemist piilovittuiluu, josta piilovittuilust saiski paremmi pojoi, jos yleisö sen tajuais. jos kaikki muut tajuais paitsi vastapuoli, vittuilust tulis tuplapojot.
tuomari, valamiähe tai yleisö ei sais nauraa koko aikana. jos naurais, istunto keskeytettäis ja kaikki sais jotai penaltii, sit päätettäis uus raastupa-aika ja yritettäis uudellee.
kiroilemine ja fyysine vahingoittamine olis kiellettyy, kute myäs alatyylin käyttö, ja sellane touhu raastuvas esitettäväs eronäytökses olis häpeällistä ja niist tulis miinuksii.
asianajaja frendei sais niinku käyttää apuna, kute myös akateemisest alemmi koulutettui ei korkeemmi koulutettuii, mut niist sivalluksist, jois olis apui messis, tulis vaa niinku puolet pojoist.
tuomari ja valamiähet sais myös osaallistuu yhde kerra solvauksee halutessaa per oikeudekäynti, jos niinku alkais näyttää silt, et show osoittais laantumise merkkei tai asianomaiset alkais hyytyyn, mut niist ei tulis pojoi kellekää. jos tuomari tai valamiähet innostuis osallistuun enemmä ku kerra, asiaomaiset sais halutessaa käydä lämäsemäs sääntörikkomukse tehnyttä hanskal päi näköö.
tarkoitus ei oliis niinkää välttää sutkautuksii, solvauksii ja haukkumist vaa ottaa ne jäykkäniskaisesti vastaa ja kestää se kunnial ilma niskan punotuksii tai muuta nikotuksii, ja kerätä pojoi omaa laariin antamal kahta kauheemmi takas.
lopus akateemine konklaavi (tuomari, valamiähet ja asia-ajajat) laskis niinku pojot yhtee ja se ketä suoriutuis paremmi, selviäis prosessist voittajana.
yleisö sais kuitenki halutessaa viä muuttaa tuomioo toiseks, jos voittanu osapuoli olis ollu liia akateemine.
(vähä akateemist miekkailuu mallaille..)
Kumpikin kerää diplomit seinältä ja muuttaa työpaikalleen?
Se on se ero, että me viisitoista vuotta /- jotakin opiskelleet emme saa mitään mielekästä ja järkevää työtä, mutta ammattiopiston käyneet pääsevät hyvinkin käsillään tekemään haluamiaan hommia. Se se ero tänä päivänä vain on...