Kaksi viimeistä talvea olivat todella lumisia........näin lumisia talvia ei pitänyt tulla enää ollenkaan. Lumettomien talvien ennustajille pitäisi antaa muutaman tuhannen euron sakko ja lisäksi lopputili täydellisestä epäonnistumisesta.
Nämä tutkijat vaan jatkaa suojatyöpaikoissaan, kuin mitään erikoista ei olisi tapahtunut.........kyllä yksityisellä sektorilla tulee kenkää noin täydellisestä epäonnistumisesta.
Nämä tutkijat vaan jatkaa suojatyöpaikoissaan, kuin mitään erikoista ei olisi tapahtunut.........kyllä yksityisellä sektorilla tulee kenkää noin täydellisestä epäonnistumisesta.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Voi, voi ........taidat olla niitä tutkijoita suojatyöpaikoissaan , joilla ei ole mitään vastuuta mistään. Palkka tulee ennustaa mitä paskaa tahansa.
Ei tuollaisia ennustajia Suomessa tarvita.........aivan turhia virkoja .
Taalaksen putiikki ilmoitti ensimmäisestä 1:20
Jolloin toinen olikin 1:400
Ja ensi talvi 1:8000
On siinä selittämistä, mutta kiinalaisten tupruttelu on syynä tulee olemaan
FMI,n lopputulos.
En usko että kukaan on ennustanut lumettomia talvia ........ ...... ..... ....... ..... ........ ..... ...... Suomeen. Miksi muuten kesä oli pohjoisella pallonpuoliskolla tulikuuma vaikka venäläinen tiedemies ennustaa uutta jääkautta? Onko lämpeneminen kylmenemistä?
http://www.murros.net/images/stories/2007/ilmastotoimintapaiva.jpg
No ei tietenkään kukaan älyllinen olento ole ennustanut,
Juu, itsekkin olen vakuuttunut että FMI,llä ei ole älyllisiä olentoja, vaikka jonninlaisia alieneita senkin käytävillä liikkuu.
Tilastollisesti tarkasteltuna tuollaisen tyhjiön syntyminen on lähes mahdotonta, joten on pääteltäva että siellä kytee pinnan alla, mutta kukaan ei uskalla avata suutaan koska menettää työnsä, maineensa, apurahansa, sekä joutuu ilmastokirkonkiroukseen.
Nooh. kaikella on aikansa.
Tuossa ennustuksista, se on niin vaikeaa, että limatolooki ei osaa ennustaa
edes menneisyyttä, vaikka sillä on mittarilukemat kourassa.
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/109016-erikoinen-talvi-ilmio-suomen-saatilastoissa