- kasviksi (ihmistä alempi)
- eläimeksi (ihmistä alempi)
- jonkin ammattiryhmän edustajaksi (ylennys tai alennus suhteessa omaan persoonaan)
Suurin osa näyttäisi alentavan itsensä, mutta poikkeuksiakin on. Kertooko itsensä ylentäminen heikosta itsetunnosta silloin, kun omaan identiteettiin suhtaudutaan korostetun vakavasti ja tosikkomaisesti?
Tämä itsensä identifiointi koostuu sekä nimimerkistä että suhtautumisesta omaan ja muiden identiteetteihin.
Miksi identifioida itsensä keskustelupalstalla ...
7
625
Vastaukset
No millaiset nimimerkit eivät mielestäsi aiheuta psykologisoinnin tarvetta kumpaankaan suuntaan?
- hesuopo
Tein kokonaisvaltaisen analyysin ja koska huomasin, että suurin osa alentaa itsensä, jolloin huomioni kohdistui näihin, jotka ylentävät itsensä olematta huumorimielellä liikenteessä.
Tässä täytyy myös huomioida huumorin väkinäisyys tai tahattomat suutahtamiset, jotka kielivät siitä, että ei niin huumoriveikkoja ollakaan.
En pidätä itselläni oikeuksia psykologisoida, vaan annan vastaajille myös vapauden analysoida yhtä lailla. En siis korota itseäni mihinkään auktoriteettiasemaan.
- tikru..
Hmm... rajat ja rakkaus.
http://www.youtube.com/watch?v=1jOk8dk-qaU&feature=related En kyllä allekirjoittaisi väitettä, että eläin olisi mitenkään ihmistä alempi. Varsinkaan tällä palstalla. ;)
- tikru..
Hahhhaaa, kiitos remakoista nauruista! :'''-) naulan kantaan.
- hesuopo
Käytännössä onkin niin, että autot ovat asettuneet ravintoketjussa ihmisen yläpuolelle, kuten myös moni eläin.
Voi hitto!
Nyt kyllä iski palstaidentiteettikriisi... Mun nikki ei kuulu mihinkään...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."
Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka1073195GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad?
GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad? Tänään jännittävä finaalilähetys431177- 831152
Tämä on kyllä heittämällä erikoisin ihmissuhde mitä on koskaan ollut
Hulluinta on se että ei edes ole varsinaista suhdetta minkäänlaista, mutta tuntuu kuin olisit elämässäni mukana koko aja521075Helikopteri pörrää ja POLIISIT on eristettynä pururadan vieressä!
Suojatehtävä pitää kiireisenä. Kulut ovat kovat!351022- 67878
- 45867
Tunnustan
Vaikka peitän sen erittäin hyvin niin tunnustan että pidän sinusta erittäin paljon, mieheltä naiselle39862- 53857
Autolla puuhun
Halapahallin kohilla auto puuhun, lujaa on tultu ja ei oo pysyny hallinnassa. Taisipa olla lundin pojan auto, eipä tainn24831