Seurakunnan kuoroja Torniossa

Olen muuttamassa Tornioon ja haluaisin laulamaan hyvään kuoroon. Olen harrastanut laulamista jo kauan. Onko Torniossa seurakunnalla esim. kamarikuoroa, johon otetaan uusia laulajia?
4240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Taitaa olla seurakunnan kamarikuoro tauolla jostain syystä????

Äänestä
  • Miksi on tauolla? Eikö ole tarpeeksi laulajia?

    Äänestä

Kuoroja on kyllä ja kun pääset yhteyksiin oikean henkilön kanssa, sinullekin löytyy varmasti sopiva vaihtoehto. Jos kuoron ei tarvitse olla seurakunnan, on vaihtoehtona esimerkiksi Kamarikuoro Arios.

Tarja Vanhala johtaa useita kuoroja Torniossa ja hän voisi auttaa sinua sopivan kuoron löytämisessä. Itsehän en ole ekspertti tällä alalla, olen enemmän soittaja-ihmisiä :) Tarjan yhteystiedot löydät Googlesta tai Enirosta, Facebookissakin hän on.

Äänestä
  • Valmistautukaa koelauluun, kun olette kuoroon menossa. Täytyy osata lukea nuotteja ja pitää olla hyvä sävelkorva, että kuorossa, ainakin tasokkaimmissa pärjää. Ja monessa kuorossa on koeaika, jonka aikana kuunnellaan, miten pärjää. Mutta on myös kuoroja, joissa ei ole niin tärkeää, osaako laulaa vai ei.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


2.Sopraano kirjoitti:

Olen muuttamassa Tornioon ja haluaisin laulamaan hyvään kuoroon. Olen harrastanut laulamista jo kauan. Onko Torniossa seurakunnalla esim. kamarikuoroa, johon otetaan uusia laulajia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu