Formtex frakit ovat keinokuitua!

Ostin frakin kyseisestä yrityksestä ja noin 3 käyttökerran jälkeen pinta on nukkaantunut. En ole edes frakkia pessyt, mutta kulunut pinta nukkaantuu! Muutenkin frakki on ryhditön ja lerpsahtanut. Ei taida olla tukikankaita käytetty ihan ohjeen mukaan. Pari kertaa vielä kehtaa käyttää, mutta kyllä tulee taas uuden hankinta vastaan ensi lukuvuodeksi..
133398
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Ei pidä paikkaansa. Loistava frakki, en ole huomannut minkäänlaista nukkaantumista, hinta-laatu suhde kohdallaan, suosittelen!

Äänestä

Hei

Minulla tulee käytettyä frakkia kohtuullisesti. Ostin samasta paikasta frakin ja ei se kyllä mikään laadukas ole. Liivi ja paita ovat erityisesti melko huonoja. No kävin kuitenkin ostamassa uudet Stokkalta. Liivin ja paidan pitää olla kunnolla kovetettuja, niin näyttävät paljon tyylikkäämmältä!
En suosittele Formtexin frakkeja

Äänestä

Kävin sovittamassa, mutta valitettavasti ei tullut kauppoja. Yli 300e on hirveästi rahaa! En voi käytä sitä tuon laatuiseen frakkiin. Juhliin joihin frakkia käytän pitäisi pukeutua hieman juhlallisemmin. Formtexin frakeista on juhlallisuus kaukana, kun istuu siellä tietäen, että päällä on markkinoiden huonointa mitä rahalla saa.

Suosittelen hankkimaan frakin vuokraamosta ja pyytämään uudempaa yksilöä päälle :)

Äänestä

Olisiko jollain antaa vielä tarkempaa arviota näistä formtexin frakeista, erityisesti villakangassekotteisesta?

Äänestä

heidän sivulla lukee seuraavasti:
"Edulliset frakit ja smokit.Puvut valmistetaan Portugalissa. Perus puvut 100 % Polyesteri kangas joka hengittää hyvin ja kestää kulutusta. Puvut myydään takki ja housu eri kokoa.

Vaihtoehtoisesti villa sekoite kangs ( 60 % villaa / 40 % polyesteria ). Myydään settinä ( takki ja housu samaa kokoa ) koot C 48 - C 56 , C 148 - C 152 ja D 104 - D 112."

Itse ainakin olen erittäin tyytyväinen. Hinta oli niin halpa kun kerralla osti vertaa kun vertaa frakin vuokraukseen ja en tykkää pitää muiden vaatteita päälläni

Äänestä
  • Jos mainoksessa on tuollaisia yhdyssanavirheitä, voi odottaa tuotteiden olevan yhtä laadukkaita

    Äänestä

Formtexin frkit on keino kuitua tai voilla sekoitteisa. Minulla kyllä han eri kokemus laadusta, Polyester kangas ei nukkaannu ( Villa frakki nukkaantuu ! ).

Äänestä
  • vitun amispelle opettele yhdyssanat paskahole

    Äänestä

Voi että, mitä kuraa! Ihmiset ostaa useammalla sadalla eurolla frakin, jota käyttää kerran tai kaksi. Uskomatonta tuhlausta ja kuluttamista. Olisi aika siirtyä vastuulliseen kuluttamiseen ja palveluihin. Eihän Formtex oikeasti väitä frakkinsa olevan laadukkaita :) Mainoksissa näkyy sana ''edullisesti''!

Äänestä

Lukuvuodeksi? Esitätkö pingviiniä joissain naamiaisissa?

Äänestä
  • Onks nolompaa kuin edullinen frakki? Jos ei ole varaa kunnolliseen, onks pakko ostaa. Vitun teinit!

    Äänestä

Vaadin aitoa keinokuitua eikä mitään luonnonkuitujäljitelmää!
Käytän autossanikin vain täyssynteettistä moottoriöljyä enkä mitään raakaöljyä.

Äänestä

Laatuunsa nähden www.frakki.fi frakit eivät ole edes edullisia. Opiskelija porukoissa heidän frakkeja pidetään lähinnä vitsinä. Kun kaikesta karsitaan ja tilataan huonointa mitä löydetään, niin ei voi parempaa odottaa saavansa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Keikarit kirjoitti:

Ostin frakin kyseisestä yrityksestä ja noin 3 käyttökerran jälkeen pinta on nukkaantunut. En ole edes frakkia pessyt, mutta kulunut pinta nukkaantuu! Muutenkin frakki on ryhditön ja lerpsahtanut. Ei taida olla tukikankaita käytetty ihan ohjeen mukaan. Pari kertaa vielä kehtaa käyttää, mutta kyllä tulee taas uuden hankinta vastaan ensi lukuvuodeksi..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu