Kukaan kuljettanut onnistuneesti? Miten kannattaisi toimia, jos ulkomailta löytää pakkosaada-lonkkarin ja sen haluaisi Suomeen kuljettaa? Käsimatkatavaroihin olen ymmärtänyt ettei voi ottaa suuren koon takia. Mutta mites sitten jos ruumaan laittaa, kun ei pituuden puolesta varmasti mahdu matkalaukkuun sisälle. Jostain keskustelusta luin, että jesarilla vaan laukkuun kiinni, mutta tällä tyylillähän lauta menee poikki kun nuo laukunlajittelijat heittelevät tunteettomasti laukkuja miten sattuu.
Lentoyhtiö on Air Finland ja sivuilla oli erikoisvarusteiden kuljetuksesta hintoja, mutta nämäkin olivat suuremmille (väh. 10kg) kokoisille urheiluvälineille tms. Aika heikot ohjeet muutenkin.
Vinkkejä ja kokemuksia kehiin :>
Longboard lentokoneeseen
murina-
3
1443
Vastaukset
- kesäjalonkku
Jos joku joskus tänne eksyy niin paras tapa ainakin itsellä on että kuljet ison matkalaukun kanssa! Mulla ainakin metrinen lonkku menee mutta joskus joutunut trukit purkaamaan! Air Finskillä mennyt ja Ryanairilla.
- oisg
http://www.daddiesboardshop.com/pool-kings-skateboard-bag.aspx
siinä, tosi pitävä (vaikka herra X kommentti kyseisen sivun arvosteluissa muuta väittääkin). Daddies on _maaaailman paras kauppa, suosittelen. Toimitus n. viikossa suomeen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,2075200Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813686Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers113450SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt633150SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun393129SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412326Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1042325Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?302172Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan762130Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja922069