Jytky lämpöennätys 21,9

aikaisempi ennätys rikkonyui yli 2 asteella.

Tämä ei voi enää johtua muusta kuin kasvihuoneilmiöstä. Onneksi Al Gorekin on tänään Suomessa todistamassa kaikkien aikojen LÄMPÖENNÄTYSTÄ.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/201109300121415_uu.shtml
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tuostakaan ei löytynyt muuta kuin ennätyslämpö olisi mitattu Emsalöstä, eli Skjödvikin oljynjalostamoalueelta.
Oisko tuo sitten parempi kuin lentokentän asfaltti.
Siellähän palaa kaiken lisäksi se kuuluisa Nesteen ikuinen liekki.
Ei sentään Loviisan lauhdevedestä.

Äänestä

Mistä alarmisti päättelee Harabackan koska sitä ei mainita uutisessa.
FMI,kin on oppinut jotain, eikä uskalla julkistaa mistä ennätys on mitattu ettei kelikamera paljastuisi.
Koska Meltosjärven ilmastontutkimusasema paljastui kelikameraksi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


hohhoijaaa kirjoitti:

aikaisempi ennätys rikkonyui yli 2 asteella.

Tämä ei voi enää johtua muusta kuin kasvihuoneilmiöstä. Onneksi Al Gorekin on tänään Suomessa todistamassa kaikkien aikojen LÄMPÖENNÄTYSTÄ.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/201109300121415_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu