kaiketi jokainen meistä.
Olen joskus kirjoituspalstoja lukiessani törmännyt ko.otsikkoon.
Jos oletettavasti laatisin kirjeenvaihtoilmoitusta ja jättäisin kertomatta niistä vipeistä ja pankkilainoista jotka lankeaavat maksettavaksi seuraavan kalenterikuukauden kuluessa,käyttäisinkö yhteikunnallista luottamusaseemaani väärin,siis valehtelisin.
Kansanedustajilla noi jyvät ja akanat ovat kaiketi sekoittuneet,koska eivät tiedä mitkä ovat vaalirahoja ja mitkä taulukaupoista saatuja
Omillaan toimeentuleva,
6
56
Vastaukset
Miks entinen? Äänestäjänä!
Nuo vaalirahasotkut, taulukauppaosioineen viittaavat entiseen UKK:n puolueeseen. Hiukan 'vikamiehet' taisvat päästä taustalla siellä häärimään.
Kun omat juureni ovat syvällä maaseudun sydämessä, tiedän, että joidenkin pienistä filunkitoimista huolimatta juuri maaseudulla asuu hienoa porukkaa.
Jos olisi saanut perjantai putelista edes fingerporillisen parasta 'jumalanviljatuotetta',sanoisin; maaseudulla asuu kosmisen parasta kansaa.Samoin minäkin sanoisin.
Kyökkiä tappiseerasin ja sekoitin ohenteet ja liimat ja nyt olen niin liimoissa,en siis koolla alkavassa tilassa.
Huomenna jos luoja suo on ovienmaalauspäivä,jollen saa ohennepulloa auki siirrän sen huomiseen,koska turha tehdä sitä tänään minkä voi jättää huomennakin tekemättä Amarituliini_38 kirjoitti:
Samoin minäkin sanoisin.
Kyökkiä tappiseerasin ja sekoitin ohenteet ja liimat ja nyt olen niin liimoissa,en siis koolla alkavassa tilassa.
Huomenna jos luoja suo on ovienmaalauspäivä,jollen saa ohennepulloa auki siirrän sen huomiseen,koska turha tehdä sitä tänään minkä voi jättää huomennakin tekemättä AmaArvosteluraati oli heittänyt miinukset,kaiketi omaishoisu ne on ansainnut,kun on
liian energinen.
Saisin plussat kaiketi jos makaisin mitääntekemättä sängynpojalla,kiitos palautteesta.Vaikeaa olla mieliksi omaishoitajana ja omienmielipiteiden takuuvarmana julkituojana Ama
Miekii olen oppinut ulkoistamaan itselle vähemmän tärkeitä töitä. 'monitoimi sviittiäni' ei ole siivottu sitten €uron tulon- olen ulkoistanut sen alan yrittäjille.
Heidän edustaja on käynyt pyörähtämässä sviitin ovella - pökräyksestään toivuttuaan sopertanut jotai 500 ekusta.
Se on puolen vuoden kk-korvaukseni muinoin tekemästäni kiistanalaisesta duunista yhteiskuntamme pönkittämisessä.
Mut ei sii mitää - lotterikoponge on vetämässä. Jos suuria seteleitä olis tuloillaan, sitten tilaisin heitit vaan hommiin.
Muuttaisin siksi aikaa vaikka juna-laiva-junaan tai ym.
Ama, se ovenmaalausduuni on hyvin hyvin herkkä osio aerodynaamisen sisustuksen alalla niin että ravitte ja siunaile ittes wäkivahvaan timmiin.
- sitten alkuviikosta.
Sitten tämä laitapuolisavolaisten vääjäämätön kysymys; hallittetko kalakukonteon
ruiskuorella vai 'patahassina' läskit ja pikkusintit voit kerroksittain?
Kaikkea hyvää projekteillesi. cc.- En ole tiennyt cc:st
löytyvän täällaista hauskuuttajaa! - Muutenkin mukavan päivän parhaat naurut! - Tattista! :)
Olen aivan äimänkäkenä,kyllä cc:stä löytyy potentiaalia,kun kohde on otollinen tuuli myötäinen.
Meillä kapun kanssa on jotain, lapsuudentraumaa ja se kietoo meitä samaan unohduksen syöveriin,josta ei ylös haluakaan tulla keskustelupalstalla
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 332282
Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle472086- 401964
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas3191843- 1131471
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161405Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan71298Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?101157- 411055
Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii661036