Taajuudenkantama mitä suurempi sitä parempi. 2-4gb tila riittää loistavasti. Näyttö ei missään nimessä pakollinen. Boonusta toki on, jos ei vaadi kuukausia, tajutakseen miten EQ:ta säätää ja miten saada shuffle päälle tai pois päältä. (Käytettävyyden helppous!)
Ja kaikista tärkeintä; Äänenvoimakkuus pitää olla kovalla. En halua survoa korviani, mutta en käytä ear-plugeja vaan erilaisia headsetteja.
Mm. AKG-271 MK2 studiokuulokkeita, Skullcandyn subbareilla varustettuja kuulokkeita. Kohta myös lisään valikoimaani DJ setin jossa on vähän neutraalimpi ote taajuuksien painotteisuudesta.
Saavat ylittää edellämainitun hinnan, mutta iPod Shufflea olen katseskellut, joka taas olisi tuossa hintaluokassa ja ilmeisesti sopiva vehje tarkoitukseeni.
Etsin halpaa MP3 soitinta, josta lähtee luja saundi. n.40-50e
Aapperi
2
99
Vastaukset
- AP
Pahoittelen, ilmeisesti väärä paikka tälle langalle!
- ....
Tuskinpa tuossa muutaman kympin hintaluokassa mitään tajunnanräjäyttävää volyymiä saa, tai jos saa niin äänentoisto on muuten niin kuraa ettei siitä volyymistä ole mitään iloa.
Jos sinulla ei ole tarkoitus liikkua paljoa sen soittimen kanssa niin helpoiten saat veret korvista kun kytket jonkun vahvistimen soittimen ja luurien väliin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495577Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042036Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071758- 1151626
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191603Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731177
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188988