Useimmat IPCC raportin pääkirjoittajat

työskentelevät WWF,lle.
Se että suomen FMI,n johtaja työskentelee myös WWF,lle näkyy ikävästi mm.
auraus ja jäänmurtokaluston puutteena, myös ensi talvana.
http://motls.blogspot.com/2011/10/most-ipcc-lead-authors-work-for-wwf.html
373
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Väitätkö että näillä olisi jonkinlainen uskonnon kaltainen ideologinen asenne minkä takia saattaisivat tietoisesti vääristellä havaintoja jne. mieleisikseen ja poliittisia päättäjiä manipuloidakseen?

Äänestä

Kysymyshän oli siintä että oliko ja onko kalustoa varattu.
Mitä oli kysymyksesi, kerro vappasti, eläkä länkytä.

Äänestä

Siis ei kalustoa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Sähköteurastaja kirjoitti:

työskentelevät WWF,lle.
Se että suomen FMI,n johtaja työskentelee myös WWF,lle näkyy ikävästi mm.
auraus ja jäänmurtokaluston puutteena, myös ensi talvana.
http://motls.blogspot.com/2011/10/most-ipcc-lead-authors-work-for-wwf.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu